sarkaditt - Přečtené 54


Mé nepálské lásky
březen - duben 2019
Mé nepálské lásky 2018, M. Gautam

Šla jsem s kamarádkou na kafe zrovna v den, kdy ji tato kniha přišla do práce. Nadsene mi ji ukazovala (včetně dárečků) a vysvětlovala, o čem kniha je, jak přispěla na dobrou věc a že mi určitě knihu po přečtení půjčí a musím si ji přečíst. Nechtěla jsem ji kazit radost a nadšení a tak jsem souhlasila i když jsem byla přesvědčená, že tento druh četby mě nebude bavit. Když mi knihu půjčila, tak jsem ji měla doma dobré 2 měsíce, číst se mi nechtěla, raději jsem četla jiné, ale bylo mi jasné, že se mě kámoška bude ptát, jak se libila a tak jsem si řekla, že ji zkusím a pokud se nezačtu, tak ji jen prolétnu a bude to. No, spletla jsem se :) do knihy jsem se začetla okamžitě, je krásně čtivě psaná. Udivuje mě, kolik člověk v sobě najde síly na práci s lidmi, kteří ho několikrát podrazí. Ja bych to v takové zemi nedala - smrad, bordel, neupřímní lidé, zdravotní péče... Živě jsem si to dovedla představit. Je obdivuhodné, jak pomáhá, jen by mě zajímalo, jestli se to z dlouhodobého hlediska vyplatí a v dospělosti s těch dětí budou opravdu lepší lidé s lepšími možnostmi, které dokáží využít. Ne jako Sima a Bina.


Hurikán
březen - duben 2019
Hurikán 2009, D. Francis

Poslouchala jsem audioknihu. Rozhodně je to jedna že slabších Francisovek, místy spíše nudná a nezajímavá. O koně tam v podstatě nejde, často se řeší meteorologické termíny, jaký je tlak apod. - nezáživné.


Trhlina
únor - březen 2019
Trhlina 2016, J. Karika

Jako audiokniha naprosto parádní. Hudba, zvuky v pozadí a skvělá intonace hlasu. Jako kniha by mě to asi tolik nebavilo. Těším se na film :)


Osud koně Romea
leden - březen 2019
Osud koně Romea 2007, V. Litavanský

Kratší příběhy z dob přibližně kolem 1.SV a v meziválečném období. Některé zajímavější než jiné, každopádně zajímavý pohled na to, jak dříve brali koně a jak se k nim chovali (dobře i špatně). Rekla bych, že obal budí dojem, že je kniha pro děti, ale myslím, že ekterym dětem by se četla špatně.


Poslední výročí
únor - březen 2019
Poslední výročí 2017, L. Moriarty

Oddychovka, pěkně se čte, nenudí :) je to zkrátka hezký a dobře čtivý příběh, běžně čtu psychothrillery, takže z jiného soudku, ale toto se mi líbilo natolik, že ještě sahnu po další knize od autorky.


Musím to vědět
únor 2019 (12.-20.)
Musím to vědět 2018, K. Cleveland

Ze začátku mě odrazovalo téma "zlé Rusko", ale příběh jako takový mě rychle vtáhl. Kniha se mi líbila, plný počet hvězd dávám jen pro mě TOPovkám, což tato nebyla. Epilog mě zaskočil a nečekala jsem to. Co se asi dělo dál? :)


Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval
únor 2019 (05.-11.)
Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval 2008, T. L. Hayden

Úžasná kniha, zajímalo by mě, jak je na tom Sheila dnes :)


Mentalista
leden - únor 2019
Mentalista 2013, T. Erikson

Konečně kniha, která mě od začátku bavila a ani ma vteřinu jsem se nenudila. Konec byl tak trochu "wow", takže za mě rozhodně pecka. Šáhnu po dalších knihách autora.


Ledové sestry
leden 2019 (07.-20.)
Ledové sestry 2017, S. Tremayne (pseudonym)

Od začátku se v knize nic neděje. Sarah, ktera pribeh vypravi, neustale jen popisuje okoli. Pokud konecne zacne nejaky dialog, tak neskutecne dlouho trva, nez se "vyzvejkne", protoze behem dialogu nekolikrat zdlouhave popisuje co vidi (napr. za okny prsi a kapky ledove vody stekaji po okenni tabulce, v dali je stary strom...), asi se tim snaží dát knize napětí, ale je to neskutečně otravné a nezáživné. Dále myšlenky Sarah jsou neskutečně otravné, neustále se sama sebe ptá na nesmysly, např. na co asi myslí její dcera nebo manzel, jako by se proste nemohla zeptat a když už ji její dcera něco říkala a mohl začít zajímavý dialog, tak ji ani neposlouchala a hned ji odbyla. Spoustu informací v průběhu příběhu bylo řečeno opakovaně, ať už šlo o nehodu nebo o ponuré počasí, nechapu pro snad stokrat zmíněná celá jména dvojčat, názvy ostrovů v okolí apod. Stále jsem čekala, kdy se tedy odstěhují na ostrov a konečně se tam stane něco během te boure a začne to být zajímavé. Bohužel ta dlouho ocekavana zapletka prijde az pri samem konci knihy, do te doby se v podstate stalo jen to, ze kdybychom vymazali nepotřebné informace, tak se celý děj vejde tak na 10 listů. První polovinu knihy jsem měla chuť jí nejen odložit, ale dokonce rovnou vyhodit do koše. Jednu hvězdu místo označení "Odpad!" dávám jen pro vcelku zajímavý konec příběhu, nicméně si nejsem jistá, jestli mi to nepřišlo zajímavé jen proto, že jsem celou knihu přetrpěla a umírala nudou. Naprosto souhlasím s uživatelem/uživatelkou pipixy, že větší blbost aby člověk pohledal.


Nehoda
leden 2019 (03.-05.)
Nehoda 2016, C. Taylor

Druhá kniha od této autorky a podruhé- WOW!!! Napínavé od začátku do konce, ani stránka nudy. Přečteno za 2 večery a to je co říct, protože poslední půlrok mi trvá přečíst knihu měsíc. Pět hvězdiček davam jen knihám, u kterých si po základního řeknu "woow". Tohle je přesně ta kniha. Rozhodně si od autorky přečtu vše, co napsala.


Za zavřenými dveřmi
? - leden 2019
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Tento příběh jsem si koupila jako audioknihu - svou první. Koupila jsem si ji, protože dost času trávím v autě a štve mě, že nemám moc času na čtení a zároveň je toho tolik, co chci přečíst, rozhodně teď budu audio knihy hodně kupovat. Příběh se velmi dobře poslouchal a byl napínavý, začli jsme ho poslouchat v autě s manželem a párkrát jsme ani nechtěli v cíli vystoupit z auta, chtěli jsme poslouchat, co se bude dít dál :) manžel knihy nečte, ale poslouchání ho hodně bavilo. Přemýšlela jsem, jestli dát 5 hvězdiček, ale mám zásadu, že 5 dávám jen u knihy, kterou zaklapnu a řeknu si "WOOOW" a u tehle to tak úplně nebylo, i když ale k tomu měla blízko. Chybí mi tam trošku ještě alespoň krátká kapitola (2-3strany), co se dělo s odstupem času. Kde bydlela, prodala ten dům, získala zpět svou práci, jak pak žila ona i sestra, jak to celé vlastne nesla Milí? Byla bych ráda za takové krátké douzavření příběhu :)


Jsou světla, která nevidíme
prosinec 2018 - leden 2019
Jsou světla, která nevidíme 2015, A. Doerr

Od začátku velmi dobře čtivá kniha, která mě bavila. Má šmrnc, já třeba běžně knihy s válečnou tématikou nečtu a okolo téhle jsem dlouho chodila, než jsem se pro ni rozhodla, ale určitě jsem neudělala chybu :)


Zmizelá
říjen - prosinec 2018
Zmizelá 2013, G. Flynn

Prvních cca 80 stran jsem se nemohla zacist, pak už mě to pohltilo. Konec jsem si představovala jinak, ale příběh dobrej. Obrat v druhé části byl pro mě překvapením.


Šmírák
říjen 2018 (11.-29.)
Šmírák 2013, C. Link

Naprosto úžasná kniha. Velmi dobře ctiva, ani na malý okamžik nebyla nudná, neustále byl děj v pohybu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Rozhodně od této autorky sahnu po dalších knihách, protože po delší době dávám konečně nějaké knize zase plný počet hvězdiček. :)


Vypravěčka
srpen - září 2018
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Nebudu přehánět, když napíšu, že prvních 200 stran až na výjimky jsem měla chuť knihu odložit. Povídání sebelitující se Sage mě vyloženě otravovalo, bavilo mě vyprávění Josefa a pak hlavně Minky, ale klidně to mohlo být víc do hloubky. Konec mě překvapil. Pro mě to není vůbec "wau" kniha, ale druhá půlka už se četla fajn :)


Do vody
srpen 2018 (20.-22.)
Do vody 2017, P. Hawkins

Velké množství postav mě minimálně do třetiny knihy mátlo a občas jsem musela prolistovat knihou, abych věděla, o kom vlastně čtu teď. Úplně mě kniha nenadchla, Dívka ve vlaku byla lepší. Do pribehu jsem se vlastne po celou dobu poradne nezazrala, ani jedna z postav mi neprirostla k srdci. Rozuzlení jsem tušila tak nejak od půlky knihy, což se mi obvykle nestává, ovšem úplná "pravda" jak to bylo vyřčená na poslední stránce mě překvapila. Ještě škoda, že přesně nebylo popsáno, jakým způsobem si Lena "vyřídila účty " s Markem, toho jediného mi bylo trochu líto. Kniha se četla dobře a rychle, ale rozhodně to není trhák, od kterého bych se nemohla odtrhnout.


Lež
srpen 2018 (03.-13.)
Lež 2016, C. Taylor

Velmi dobře čtivá kniha. Nejvíce mě bavilo vyprávění z Nepálu a musím říct, že by mi to i stačilo. Za mě ta kniha nemusela být psaná v minulosti a přítomnosti, protože ta přítomnost nebyla nijak zajímavá. Zkrátka kdyby byl děj příběh z Nepálu a pak ke konci třeba jen dvě kapitoly ze současnosti, tak by mi to možná vyhovovalo víc. Nicméně od této autorky rozhodně sáhnu i po další knize.


Metoda 15/33
? - srpen 2018
Metoda 15/33 2017, S. Kirk

Za mě průměr. Některé části zajímavé, resp.jen ty s unesenou. Sáhodlouhé popisky míst, kde zrovna děj probíhal, byly nudné a zbytečné, nebavilo mě to natolik, že jsem to vždy jen proletla očima a to já normálně nedělám. Konec knizky úplně zbytečný, utahany a pribehu nic nedal. Jsem ráda, že jsem knihu měla pujcenou z knihovny, koupě bych asi litovala.


Panenka
21. červenec 2018
Panenka 2017, H. Overton

Kniha se velmi dobře četla od začátku do konce. Těžko jsem ji odkládala, nemám k ní jedinou výtku. Rozhodně doporučuji přečíst.


Ví o tobě
? - červenec 2018
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

!!! Pro někoho možná Spoiler !!! Od začátku velmi dobře čtivá knížka, napínavá. Začalo mi do příběhu "nesedět" to s těmi druhými dveřmi, ale ještě se to dalo tak nejak zkousnout, fantasmagorie s opoustěním těla už byla na mě ale fakt moc. Ten konec mi přišel dost ujetej, kdy hrdinka udělala několik věcí, které hraničí se zdravým rozumem (Proč tam jela, proč nezavolala policii? Případně kdyz uz tam byla, tak hasiče?). No a ten úplný konec s tím synem, to mě vyloženě naštvalo. Konec knihy byl tak hnusnej, že mi to zkazilo dojem z úplně celé knihy, ačkoli jinak byla zajímavá. Dojem mám natolik zkažený, že nejspíš od této autorky už nic číst nebudu. Uvidíme.


Čas odejít
? - červen 2018
Čas odejít 2015, J. Picoult

Před čtením knihy jsem tu procitala recenze a po přečtení jedné, kde paní psala, že ji to připomíná jeden film, který zrovna patří mezi me hodně oblíbené (přímo ho jmenovala), tak jsem byla trochu zklamaná, že díky ní asi zhruba vím, jaká asi bude ta zápletka. Od začátku knihy jsem tedy měla tušení, ale naštěstí i tak mě kniha hodně překvapila a konec mě absolutně šokoval. Přečetla jsem ji jedním dechem, ani jsem nevyšla z bytu, když bylo venku krásně, jen abych mohla číst dál. To se mi popravdě nestalo několik let. Od Jodi jsem četla Vlka samotare a Velké maličkosti, nicméně Čas odejít je pro mě nejlepší z nich a patrně i nejlepší kniha, co jsem v posledních letech četla. Prostě TOP!!!


Hra s čísly
červen 2018 (05.-09.)
Hra s čísly 2001, D. Francis

Třetí Francisovka, co jsem četla a za mě zatím nejlepší. Naprosto mě nadchla, dobře se četla, příběh měl spád. Určitě díky této knize ještě sahnu po dalších od tohoto spisovatele.


Chlapec v kufru
05. červen 2018
Chlapec v kufru 2013, L. Kaaberbøl

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat kdo je kdo, už kvůli nevšedním jménům a vícero postavám. Příběh jako takový se mi líbil a zaujal mě. U konce mě mrzelo, že byla kniha věnovaná už jen dánské záchránkyni (jak jde zas někomu pomáhat) a ne osudu chlapce a jeho matky, postřeleného muže, nemocného chlapce a také by mě zajímalo, jak dopadla Barbara, komplic únosce. Stačilo by pár stran. Škoda. Jinak se mi kniha líbila.


Vina
? - červen 2018
Vina 2016, V. Kadlecová

Panenku jsem nečetla - to, že je Vina volné pokračování jsem zjistila, až když jsem měla knihu doma. Příběh mi přišel jako taková celkem dobře čtivá oddechovka, nicméně jsem čekala víc, navíc konec knihy mi přijde dost otevřený, nedokončený. Za mě hodnotím jako průměr.


Exmanželka
13. květen 2018
Exmanželka 2007, J. Lutz


Dražby
? - duben 2018
Dražby 2004, D. Francis


Velké maličkosti
únor - březen 2018
Velké maličkosti 2017, J. Picoult

Začátek knihy mě moc nebavil, ale když se tím člověk prokouše, tak už se pak kniha čte dobře. Co se tyce příběhu, přišlo mi dost přiřazené za vlasy noční zatčení sestry, ale tak třeba to tak opravdu chodí, nicméně pro mě osobně nereálné. To samé přehnaná kontrola při nákupu v OC, nepřipadá mi to v dnešním století reálné. Kupodivu oproti ostatním recenzím, co jsem četla, tak me právnička neseděla. Její postavu jsem chápala tak, že se stydí za to, že je bílá. Celou knihu jsem četla mezi řádky její potřebu se omlouvat za svou rasu a za to, že je bílá. Potvrdila mi to věta (...)"Snila jsem o tom, že se probudím černá."(...) Také mě dostala její pohled na dva žebráky- starší bílá paní a mladý černoch. Víc vyzebrala ta paní a právnická poukazovaly na to, že to je kvůli barvě pleti. Nesouhlasím s tím. Mladý muž by si snad měl schopen najít práci a živit se nějakou činností, ne? Starší lovek a navic zena hůře něco sežene. Sestra Ruth mi občas přišla arogantní. Co se tyce Turka, závěr knihy mě opravdu velmi mile překvapil. Knihu hodnotím kladně a určitě doporučuji.


Manželé odvedle
? - únor 2018
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Kniha se od začátku četla dobře. Pak už mi přišlo, že se zastavil děj věčně se opakujícími výslechy, ale zrovna ve chvíli, kdy jsem si to řekla, se to začalo znovu hýbat a postupně se děj ubíral zajímavým směrem. Rozuzlení příběhu mě překvapilo a kniha se mi líbila. Nelíbil se mi konec, díky kterému zůstal příběh v podstatě otevřený, protože nevite, jestli ji z toho právník vyseka a nebo jestli i po tak úporné snaze bude tak jako tak matka bez dítěte, resp.dite bez matky... Takže až na ten konec dobrý.


Vlk samotář
listopad 2017 - leden 2018
Vlk samotář 2013, J. Picoult


Kamufláž
? - listopad 2017
Kamufláž 2004, J. Francome


Ženu ani květinou...
listopad 2017 (07.-10.)
Ženu ani květinou... 2004, S. Monyová (pseudonym)


Krvavé jahody
říjen - listopad 2017
Krvavé jahody 2008, J. S. Kupka

Zajímavý příběh, ale mohl by jít více do detailů.


Střípky z ložnic
? - říjen 2017
Střípky z ložnic 2006, S. Monyová (pseudonym)

Nenadchne, neurazi. Oproti jinym (Tchyne a uzeny..., Hra svalu apod.) take od teto spisovatelky me tato kniha zklamala. Prislo mi to jako "kniha v knize" a trosku reklama na knihu Utrhnout se ze retezu. Na zacatku knihy cte zena hlavniho hrdiny prave tuto knihu, potom on ji shani v knihkupectvi a najednou se kniha jmenuje Stripky z loznic, stejne tak obal knihy na zacatku popisuje nohy v retezech a pak kdyz ji shani, tak milence v rozbitem zrcadle... Zkratka trochu nevychytane a podle me kniha tak trochu o nicem a zcela zbytecna. Kniha o knize.


Deníček moderního fotra
listopad 2016 - říjen 2017
Deníček moderního fotra 2014, D. Landsman


Deníček moderního fotra 2
? - říjen 2017
Deníček moderního fotra 2 2015, D. Landsman


Návrat z temnoty
? - říjen 2017
Návrat z temnoty 2013, L. Coley


Dívka ve vlaku
? - červen 2017
Dívka ve vlaku 2017, P. Hawkins


Černý hřebec
? - prosinec 2016
Černý hřebec 1999, W. Farley


Černý krasavec
? - prosinec 2016
Černý krasavec 1972, A. Sewell


1 2 >