Hurikán

Perry Stuart z Meteorologického střediska Britské televizní a rozhlasové korporace je velmi populární osobností a jeho předpovědi počasí znají snad všichni televizní diváci. Perry miluje svou práci a vzorně pečuje o svou osmdesátiletou invalidní babičku, která ho vychovala. K jejím varovným předtuchám, které se občas vyplní, se ale staví shovívavě a přes její naléhání se rozhodne se svým kolegou a přítelem, amatérským pilotem Krisem, uskutečnit v malém sportovním letadle průlet nebezpečným hurikánem. Netuší, že se díky tomu a také díky svým známým z prostředí dostihového sportu jeho život změní ve strašlivou bouři. V hurikán proslulý klidným okem i zničujícím druhým náporem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/853/hurikan-853.jpg 3.9114

Second wind (1999)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Disease

Snad nejslabší Francisovka. Výraz "hovory o počasí" tu nabyl zcela konkrétního tvaru.

Finskej

Pořád je to dobré, avšak kritikům, kteří tvrdí, že tentokrát Francis nezvládl další oblast, musím dát trochu za pravdu. Autor opustil obvyklé pole tématu anebo tématu příbuzného snad až příliš moc a výsledek je: dobrý pro jiného autora, průměrný pro Francise.

technolog
19.01.2015

Trosku jsem se celou knihu motal v tom kdo je kdo :) ale jako relaxační kniha když nechceš nad ničím přemyslet je to dobra volba.

Tinoušek
02.11.2014

Francisovky miluju, ale tato mi přišla asi nejslabší.... Nereálná, nedomyšlená... :-(

studentice
04.07.2014

Knizky pana Francise mam rada, ale musim priznat, ze tahle patri mezi jeho slabsi dila. Knizka postradala napeti a tema tocisi se okolo pocasi me take moc nezaujalo. Presto knizka patri mezi nadprumer v detektivkach:)

Rup
22.10.2013

Autor zabrousil do oblasti, která mu úplně nesedí. Ale vcelku dobré.

kattyV
22.09.2013

Podle mého, jedna z autorových slabších knih. Celé se mi to zdálo poměrně nepravděpodobné a podivné.

kika 13
18.01.2013

Vsrdci hurikánu leží klidné a pokojné místo.Nedejte se však mýlit co nevidět udeří vřava.

kacimilek
18.09.2012

Knihu jsem začala číst s tím, že se bude doopravdy jednat pouze o zážitky v oku hurikánu. Zhruba do čtvrtiny knihy jsem u této myšlenky vydržela, ale poté, co se dostali z oka ven a zbývalo až moc stránek na pouhý závěr, jsem zjistila, že to má mnohem hlubší rovinu. Nemyslím, že je to v pravém slova smyslu detektivka. Ano je tam nějaká ta "vražda" a nevyřešená záhada, ale jako tento žánr jsem to opravdu nebrala.

vitavita
06.03.2012

Nechtěl bych zažít hurikán jako meteorolog Perry ...