Hurikán

Perry Stuart z Meteorologického střediska Britské televizní a rozhlasové korporace je velmi populární osobností a jeho předpovědi počasí znají snad všichni televizní diváci. Perry miluje svou práci a vzorně pečuje o svou osmdesátiletou invalidní babičku, která ho vychovala. K jejím varovným předtuchám, které se občas vyplní, se ale staví shovívavě a přes její naléhání se rozhodne se svým kolegou a přítelem, amatérským pilotem Krisem, uskutečnit v malém sportovním letadle průlet nebezpečným hurikánem. Netuší, že se díky tomu a také díky svým známým z prostředí dostihového sportu jeho život změní ve strašlivou bouři. V hurikán proslulý klidným okem i zničujícím druhým náporem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/853/hurikan-853.jpg 3.9145

Second wind (1999)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Kniha Hurikán

sarkaditt

Poslouchala jsem audioknihu. Rozhodně je to jedna že slabších Francisovek, místy spíše nudná a nezajímavá. O koně tam v podstatě nejde, často se řeší meteorologické termíny, jaký je tlak apod. - nezáživné.

pingu1

Zajímavý příběh, trochu nestandardní a odlišný od jiných detektivek pana Francise. Má i lepší knihy, ale četla se dobře ...

Jaruš7
17.06.2018

Audiočetba - pohodová.
Hurikán není jméno koně, ale u stájí se ochomítnete, to je jisté, jak jinak, vždyť je to Francis.
Rosničkáři ve výzvě prozkoumat oko hurikánu prožijí kruté chvíle v komplikované kombinaci se vším kam je toto dobrodružství z nebes vhodí. Náhodný nebo cílený je objev z něhož čiší hrozba nezvyklé velikosti.
Trochu citu, romantiky, vědy, špionáže, napětí a bystrého úsudku, tak jak to D.F. umí.

Silmarien
19.03.2018

Hrdina je typickým francisovským hrdinom, ale samotné prostredie je predsa len trošku vzdialené od bežného dostihového, hoci s ním súvisí. Začiatok bol pomalší, dlhšie som sa do knižky dostávala, ale napokon ma Perry Stuart strhol a posledná tretina už bola typickým dielom Dicka Francisa. Príjemná oddychovka.

MrKrahujec
05.10.2017

Opravdu snad trochu slabší, ale zase na druhou stranu odvážný pokus vyzkoušet v detektivce úplně jiné prostředí (i když to dostihové tam nakonec prosáklo taky).

Disease
23.05.2017

Snad nejslabší Francisovka. Výraz "hovory o počasí" tu nabyl zcela konkrétního tvaru.

Finskej
21.02.2017

Pořád je to dobré, avšak kritikům, kteří tvrdí, že tentokrát Francis nezvládl další oblast, musím dát trochu za pravdu. Autor opustil obvyklé pole tématu anebo tématu příbuzného snad až příliš moc a výsledek je: dobrý pro jiného autora, průměrný pro Francise.

technolog
19.01.2015

Trosku jsem se celou knihu motal v tom kdo je kdo :) ale jako relaxační kniha když nechceš nad ničím přemyslet je to dobra volba.