sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Výcvik koně - systém malých kroků Johna Lyonse Výcvik koně - systém malých kroků Johna Lyonse Sinclair Browning

Skvělá kniha, rady z ní jsem během let postupně využila u 3 koní a byla jsem funkčností překvapená. V podstatě to byla jedna z mých prvních zkušeností, kdy jsem se začla vzdělávat v komunikaci s koňmi tímto (za mě lepším) směrem.
Vzdělání v jezdeckém odvětví pro mě určitě bude celoživotní zábavou :)

27.09.2020 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Knihu jsem přečetla jedním dechem, což se mi dlouho nestalo. Od začátku velmi čtivá, postavy krásně popsané, příběh bez nudných pasáží. Mně se líbila:)

16.09.2020 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Super kniha i film :)

09.09.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu a je to poprvé, co jsem litovala, že jsem nesahla po papírové verzi. Interpretace mi vůbec nevyhovovala, byl kladen důraz snad na každé třetí slovo a celkově dost divně čtené. Když pak na hlavní hrdinku zvýšil její manžel hlas, dokonce to bylo čtené s uklidňující intonací... Musím říct, že než sahnu po další audioknize, podívám se, kdo ji četl.
Další věc, co mě trošku vytacela, tak to, že ve většině případů, když Cass něco řekla, tak ji ostatní odpovídali otázkou, resp.to co řekla preformulovali do otázky. Cass mi byla pak i docela nesympatická, ale musím říct, že příběh jako takový nudný nebyl a závěr knihy byl tedy skvělý.
Na audioknihu jsem se moc těšila, protože mám i audioknihu Za zavřenými dveřmi, což byla naprostá pecka, ale bude to i tím, že tu četla Simona Pekova a ta si opravdu umí s četbou pohrát :)

28.08.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Audiokniha:
Velmi dobře čtené, vždy, když jsem si myslela, že hádám správně, jak to dopadne, tak se to zase otočilo úplně jiným směrem. Mohu říct, že podobně psanou knihu jsem asi ještě nečetla ???? Zdánlivý konec mě překvapil, pak se to ale ve finále ještě otočilo úplně jinam, než jsem čekala, takže konec byl v podstatě neuhádnutelný. Super. Řadím mezi oblíbené autory, už druhá kniha a opět pecka :)

21.08.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hned od začátku mě kniha bavila. Přibližně v polovině jsem si říkala, že se tam nic nového moc neděje a že mi to lehce připomíná Dívku ve vlaku. Pak se to ale začlo zase rozjíždět a postupně dávkované rozuzlení příběhu se mi moc líbilo.
Nevím proč, ale poslední dobou čtu knihy, kde téměř vždy je hlavní postavou alkoholička, tady ještě vylepšená silnou fóbií. Nicméně kniha super!

07.08.2020 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Audiokniha: Ze začátku mi to připadalo jako příjemná oddechovka, nic nudného a žádné nervydroucí drama. Pak jsem byla chvíli zmatená v momentě, kdy se ukázalo kdo je Nelly a kdo Vanessa. Kniha obsahuje i napětí i zajímavý konec. Moc se mi líbila:)

21.06.2020 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Měla jsem jako audioknihu a tedy napínavé od začátku do konce. Chvílemi mě teda stvala postava matky, která ačkoli byla úspěšnou ženou po pracovní stránce v byznysu, kde je potřeba být tvrdý, tak si nedokázala poradit v dost situacích (např.dovolena, incident s bazénem na oslavě apod.). Pak také syn, který svou matku zná velmi dobře a vždy s ní vycházel, tak se nechá takhle snadno zmanipulovat?
Každopádně kniha byla opravdu dobrá, konec by zasloužil trochu protáhnout, takhle to vypadá, že spisovatelce už hořel termín odevzdání knihy a tak to prostě sekla...

14.06.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Napínavé od začátku do konce. Nemám výtky :)

06.05.2020 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Jako vždy do detailu popsané kontroverzní téma. Jako z jiných knih od Jodi, tak i z této jsem se dozvěděla spoustu informací o tématu, po které bych jinak sama od sebe nepátrala.
O hvězdičku méně za otevřený konec (konec slyšení by mě zajímal).

02.05.2020 4 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Díky větě "Šokující thriller z domácího prostředí připomínající román Za zavřenými dveřmi." jsem po knize sáhla. Nevím, kdo tuto větu napsal, ale s knihou Za zavřenými dveřmi to nemá absolutně nic společného. Spíš jsem zklamaná, že jsem očekávala podobně fantastickou knihu a ono to nepřišlo.
Nemohu ale zase knize křivdit, četla se hezky, taková jemná oddychovka. Zhruba v polovině knihy jsem si říkala, že se tam už nic nového neděje, celkem se vše opakuje. Parkrat se mi stalo, že jsem se musela v dialozích vratit, abych si ujasnila, kdo co vlastne říká. Detektivka Corrine mi byla do 2/3 příběhu nesympatická, naopak po celou dobu mi bylo spíš líto Jasona Powella.
Větší část rozuzlení příběhu jsem odhadla, což se mi moc často nestává, naopak otevřený konec mě nemile zaskočil (čekala jsem, že to bude pokračovat a ono už jen poděkování).
Jak asi dopadl Jason? Chudák...

22.04.2020 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Pořídila jsem si audioknihu a styl čtení mě velmi zaujal - každou postavu včetně vypravěče četl jiný člověk, doprovodné zvuky v pozadí (střelba, otevírání dveří, křik, koupání sněhu atd.) mě okamžitě vtáhlo do děje. Ráda bych řekla, že jde o nejlépe udělanou audioknihu, co jsem měla možnost poslechnout, ovšem velmi mě zklamalo, jak je osekaná oproti knize na pouhé 2 hodiny četby. Této skutečnosti jsem si všimla ve chvíli, kdy skončilo 1.CD po hodině četby. Nejprve jsem si myslela, že mám vadný výrobek, ale po důkladnějším shlédnutí popisků jsem se ujistila, že to opravdu tak osekali. Proto mi to chvílemi nedávalo úplně smysl. Velká škoda, mělo to podle mě obrovský potenciál...
Po poslechu jsem viděla film, který mi přišel lepší než audiokniha, takže mi nezbývá než přečíst papírovou knihu a příběh si užít v trochu nestandardním pořadí :)
Pokud se někdo rozhodujete, jakou formu knihy zvolit, tak určitě tištěnou...

11.03.2020

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Knihy s tématikou lásky nečtu, ale po této jsem sáhla, protože je od mé oblíbené spisovatelky. Přečetla jsem ji jedním dechem, dokonce několik stran přes slzy, což je u mě naprosto neobvyklý jev, protože mě vidět brečet je téměř nemožné (můj muž mě za 8 let vztahu viděl brečet jen jednou a to v prvním měsíci společného bytí). Kniha je dokonale propracovaná, slyšení u soudu neošizené a zajímavé. Děj po celou dobu dává smysl. Skvělá kniha!

20.02.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Čekala jsem málo, protože od autorky jsem četla Zmizelou, která se mi nečetla moc dobře, ale tato kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj po celou dobu, žádná "hluchá" místa, dvě linie dějů a srozumitelné postavy. Bena mi bylo líto, v podstatě submisivní smolař bez sebedůvěry, který chce někam patřit, všichni na něj kašlou a tak se chytl prvního stébla, ve kterém viděl možnost zapadnout. Nesympatická mi byla od začátku Diondra a Threy (snad píši jméno správně). Rozuzlení příběhu jsem z poloviny tipla správně, což se mi moc nastává.
I přes chvilemi drsnější popisky situací to pro mě byla celkem oddychovka.

09.02.2020 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Za mě parádní kniha, která se skvěle četla. Hned od prvních stran mě děj vtáhl, vyhovovalo mi i vícero postav s vlastními dějovými liniemi. Četla jsem několik komentářů zde před přečtením knihy a tak jsem už věděla, že psaná věta na obalu knihy je trochu zavádějící, tudíž jsem předešla zklamání, které tu někteří popisují. V podstatě do konce knihy jsem netušila, kam děj směruje a jak asi kniha dopadne.
Plný počet hvězd dávám opravdu jen knihám, které se mi že 100% líbily a toto je jedna z nich.

27.01.2020 5 z 5

Série Série John Lutz

Moje první kniha s Quinem. Dobře se četla, odsejpala.

06.01.2020 4 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Další skvělá kniha od této autorky. Ještě mě nezklamala :)

12.08.2019 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Opět mě autorka nezklamala. Čtu ráda, ale obvykle mi trvá jednu knihu přečíst přibližně 3 týdny, nevěnuji čtení všechen volný čas. Ctitel mě ovšem nadchnul a měla jsem přečteno za 3 dny ???? Zkrátka čtivá kniha, dobře popsané postavy, dynamický děj. I přes to, že brzy bylo jasné, kdo je vrah, tak děj neztrácel na zajímavosti.

28.06.2019 5 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Maestra ušla, Domina už opravdu nic moc. Příběh už v podstatě nepřinesl nic moc nového, prekombinované postavy, ztrácela jsem se v tom kdo je kdo, některé dialogy a popisky situaci mi absolutně nedavaly smysl. Až na pár chvil byla kniha spíše dost nudná, nemluvě o zbytečně dlouhých pasážích o dílech nebo jak to někde chodí. Celkově jsem knihu spíš nepochopila a jsem ráda, že už to mám za sebou.
Třetí díl si určitě přečtu, ale jen proto, že se jedná o trilogii. Budu doufat, že třetí kniha bude lepší, než 2 předchozí. Rozhodně ji ale kupovat nebudu, to by byly vyhozené peníze. Knihovna to jistí :)

12.06.2019 1 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Vzhledem k recenzim jsem od knihy téměř nic neočekávala a dokonce jsem uvažovala, že ji ani nebudu číst, ale už jsem ji měla doma, tak jsem se do ní pustila. Milé jsem byla překvapená, četli se to dobře, taková oddechovka. Děj odsejpal, nenudilo mě to ani chvíli. O reálnosti knihy nepřemýšlím, děj mi smysl rozhodně dával.
Pouštím se hned do dalšího dílu :)

26.05.2019 4 z 5