sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Asi budu jedna z mála, koho kniha extra nenadchla. Poslouchala jsem jako audioknihu, u čtení papírové knihy bych nejspíš usinala.
Začátek šílená nuda, po příjezdu na ostrov už to začalo být trochu zajímavé. Každopádně znám mnohem zajímavější příběhy, na které tento nedosáhl a tak nezaslouží z mého pohledu jejich hodnocení.

17.07.2021 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

(Audiokniha:) Vtipné, dojemné a excelentně čtené! Po poslechnutí jsem si ji pustila ještě jednou, což se mi stalo poprvé v životě.

27.06.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Audiokniha:
Přednes naprosto fantastický, myslím že i díky němu se mi kniha tolik líbila. Vůbec mi nevadila podobnost s Kříďákem (zapadakov, hazardní hráč a alkoholik s poničeným životem, parta z mládí...) a ani podobnost se Řbitovem zviřátek, zkrátka kniha čtivě napsaná, žádné zbytečné natahování.

16.06.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Kniha mě absolutně nadchla! Tento žánr čtu velmi výjimečně a dostanu se k němu spíš náhodou, proto mě velmi překvapilo, že jsem knihu přečetla za den. To se mi nestalo několik let! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, úžasné čtení!

27.05.2021 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po letech od přečtení série 50 odstínů jsem se rozhodla pro přečtení této. Začátek byl fajn, druhá třetina knihy zaostavala, celkově mi kniha nepřipadala tak eroticky nabitá, jako 50 odstínů. Očima Greye to prostě nemělo ten správný říz. Nebo to také bude tím, že tenkrát jsem byla na začátku velmi jiskřivého a sexem nasyceného vztahu a tak jsem tyhle informace vnímala citlivěji, než nyní, když oslavíme deváté výročí. Těžko říct :) Poslední třetina knihy se mi zase dost líbila, nakonec jsem rada, ze jsem ji přečetla:)

21.05.2021 3 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Audiokniha: Přednes knihy nebyl dobrý, špatná intonace, někdy mluví příliš tiše, jindy hlasitě, neustále jsem musela upravovat hlasitost. Tahavé.

Co se obsahu knihy týče, thriller ani detektivku mi to nepřipomíná, neustále dokola se řeší hlavní "hrdinka" Elen a její zážitek z dětství. Strašně moc omáčky kolem všeho, ale k vraždě samotné mi přišlo, že nic. Nulové napětí. Slovo "nechápu" bylo v knize snad stokrát...
K autorce se už nevrátím.

15.05.2021 odpad!

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, zároveň i jiny žánr, než běžně čtu a tak jsem se obávala, zda se mi bude líbit. Moc tomu nepřidalo ani hodnocení 79% zde...
Po přečtení absolutně nechápu toto nízké hodnocení, kniha byla naprosto skvělá, svižná, napínavá i dojemná. Má prostě všechno! Ja sama se pohybuji od dětství u koní a nyní 4 vlastním, takže o to víc se mi příběh libil. Rozhodně dokoupím do své knihovny i další knihy od spisovatelky :)

15.03.2021 5 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Audiokniha: Uvažovala jsem, zda dat jednu hvězdu nebo dvě, ale nakonec úplně taková tragédie to nebyla...
Po celou dobu poslechu jsem se nudila a tesila se na konec (a to ne ze zvědavosti), čtené to bylo naprosto katastroficky, odmlky za jednotlivými slovy, některá jména čtená stylem prvňáčka, meneni hlasu u jednotlivých postav hodně nepovedené... A doktor Kim za jakékoli okolnolosti v příběhu cten naštvaným a útočným tónem, takže po celou dobu tato postava byla silne nesympaticka.

Co se pribehu týče, ani jedna postava mi nebyla příliš sympatická a styl četby tento pocit ještě zesílil. Příběh se tahl, úplně zbytečně dlouhé pasáže z pohotovosti, zastaralá mluva se mi také nelíbila (napr. místo jasne odpovedi zacla veta "Obavam se, ze musím odpovědět zaporne..." atd.).
Nemělo to šťávu a když už to začínalo vypadat, ze by se tedy z pribehu mohl vyklubat alespoň nějaký zvrat, tak najednou otevřený konec... Asi už spisovatel musel odevzdat rukopis...

Vubec nevím, zda od něj ještě něco budu číst, i když tady vypadá jako oblíbený.

26.02.2021 2 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Kniha me uplne nevtahla a četla jsem ji celkem dlouho, protože dej nebyl takový, abych se na něj tesila. Někde za polovinou mi to přišlo dokonce až nudne, hlavně rozhovory s doktorem a chvilku jsem přemýšlela, že knihu odložim, což dělám velmi nerada a opravdu výjimečně, takže jsem četla dál a nastesti to ke konci konečně začalo být i zajímavé :)
Uplne to nebyl můj šálek kávy, nicmene zkusím ještě jinou knihu od tohoto spisovatele - dam tomu sanci :)

23.02.2021 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Audiokniha skvěle čtená, pro mě příběh zajímavý od začátku do konce. Ani mi nevadilo, že první kapitola začínala pohřbem a tudíž bylo jasné, že onen manžel je po smrti, i tak to bylo napínavé, protože člověka zajímá, jak k tomu došlo :)

07.02.2021 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Audiokniha: Úžasně čtené, příběh super, ani chvilku nudný. Obávala jsem se, co v pribehu bude, když se tu psalo, že to je nereálné, ale v podstatě jedinou schopnost, co mela, tak byla inteligence a to dle me reálné je.
Obvykle nemam rada takove konce, ale tady se mi líbil i ten konec. Super kniha :)

23.01.2021 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Audiokniha: Perfektně čteno, naprostá paráda. Příběh takový průměr, hezká oddechovka - žádné prudké zvraty nebo napětí, ale příběh sám o sobě zajímavý.

15.01.2021 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Audiokniha skvěle vyprávěná, barva hlasu i celkový styl mi velmi sedl. Po poslechu jsem se rozhodla podívat i na seriál a jsem ráda, že jsem první slyšela knihu, protože je samozřejmě barvitější :)
Další díl si buďto poslechnu nebo to nechám na seriálu, každopádně chci vědět, jak to bude pokračovat.

14.12.2020 5 z 5

Žena snov Žena snov Michal Kopecký

Autora knihy jsem celkem dlouho sledovala na instagramu, velmi jsem se ztotožnovala s jeho názory. V podstatě říkal to, co já už pár let říkám svým nešťastným kamarádkám :)) Proto jsem knihu koupila, říkala jsem si, že si ji přečtu, abych tedy přesně věděla, co v ní je a pak ji budu půjčovat dál. Přece jen je dobře vidět ty názory i od někoho jiného :)
Kniha je podle mě až zbytečně natahovaná často se opakujicimi texty, které mě vysloveně otravovaly ("Chceš i ty svého vysněného chlapa? Cti dál!" a tak podobně), naopak to v mých očích knihu dělá trochu lacinou...
Mám ráda fakta, toto mi přišlo jak z teleshopingu.
Názory autora na vztahy mám opravdu ráda, nicméně lépe se mi poslouchá v jeho krátkých videích, s knihou se úplně neztotoznuji (spíše kvůli provedení, názory tam jsou stále stejné).

08.11.2020 5 z 5

Znám lépe zpracované knihy na toto téma, tak jsem to čekala "lepší", každopádně těžko hodnotit knihy s podobnými tématy hvězdičkami. Zkrátka přečteno, každý by si měl přečíst nějakou takovou knihu.

08.11.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Spíš slabší průměr, místy mi přišlo, že se autorka jen snaží nahnat strany zbytečným popisováním nedulezitych veci. Zápletka zajímavá, ale odhadnutelna. Konec parádní :) klidně by to mohlo mít pokračování :)

08.11.2020 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Jedna z mála knih, kde mi bylo od začátku jasné, v čem je zakopaný pes... Příběh pro mě byl spíš taková oddechovka, mám raději větší napětí a zamotané zápletky :)

27.10.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Audiokniha: Naprosto skvěle čtená, nakombinovano mužem a ženou, takže paráda. B.A.Paris mě prostě ještě nezklamala.

Spoiler:
Vzhledem k tomu, že mě téma "alter ego" již dříve dost zaujalo, tak beru tuto knihu jako příběh, který se zcela reálně může stát. Četla jsem o spoustě případů, které se opravdu staly. Např.únos cca dvanáctileté slečny, která si vytvořila hned několik silných osobností díky stresu, který zažila během únosu a následného znásilňování a dalších stresovych zážitků během věznění. Vždy, když byla "přeplá" do některého alter ega, tak nevěděla o existenci těch ostatních, bylo to prostě několik zcela odlišných osob v 1 těle.
Doporučuji všem si o tomto tématu něco přečíst, je to velmi zajímavé. Jen je škoda, že téma B.A.Paris ve své knize trošku nepriblizila čtenáři. Proto chápu, že někomu to může připadat nereálné a tím si knihu dostatečně nevychutná.

17.10.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Rozhodla jsem se ji poslechnout jako audioknihu předtím, než kouknu na seriál, který je tak pozitivně hodnocený a trailer mě velmi zaujal.
Někdy jsem myšlenkové pochody hlavní hrdinky musela doslova pretrpet, ale to byl asi záměr, aby čtenář/posluchač vycítil, že ji už začínalo trochu hrabat :)
Když už se schylovalo k nějaké akci, tak to pak vyšumělo a zase se nic nedělo. Otevřený konec mi vadí nejvíc a také otázky, co se tedy nakonec stalo s hl.hrdinkou, její dcerou, jejím manželem?
Plus dávám za nadcasovost, velmi mě překvapilo, že byla kniha napsána už tak dávno...

07.10.2020 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Druhá kniha od autorky a opět se mi hodně líbila. Dej od začátku čtivý, od druhé části až do konce plný zvratů. Krásně odsejpal :) Autorky dávám do oblíbených, její styl psaní mi hodně vyhovuje :)

27.09.2020 5 z 5