sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Zajímavá kniha, zdlouhavá a přesto čtivá - nenudila jsem se u ní i když se tam v podstatě nic závratného nedělo. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, ale ani protivná. Možná jsem čekala víc díky skvělému hodnocení (v době psaní komentáře 84%), ale četla jsem z mého pohledu daleko lepší knihy, které měly nižší hodnocení, tak proto jsem tady očekávala naprostou pecku.
Body navíc určitě za rozuzlení celého příběhu, super oddechovka na dovolenou.

12.09.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Knihu jsem dostala k Vánocům a k jejímu čtení jsem se moc neměla, protože mě odrazovalo hodnocení kolem 65%, které tu v té době měla. Dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale kniha Do vody pro mě byla zklamáním a tak jsem se bála, že tato se mi bude líbit ještě méně, naštěstí opak byl pravdou.
Kniha se velmi dobře četla, podle mě měla šmrnc a postupné odhalování zápletky bylo fajn. Není to sice napínavé jak kšandy, ale člověk je celou dobu zvědavý, kam se příběh dostane a zda jeho odhady závěru klapnou.
Nemám co vytknout :)

22.07.2022 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Oddechovka, kde není děj nudný ani chvilku. Audiokniha má skvělý přednes. Příběh byl zajímavý a konec jsem vůbec nečekala, že by mohl takto dopadnout. Tak nízké hodnocení si podle mě kniha nezaslouží.

27.06.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Audiokniha: Skvělý přednes.
Příběh měl od začátku spád, velmi čtivě psané, bez zbytečných omáček kolem. Kniha je napínavá, netypická.

20.06.2022 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Audiokniha: Hvězdička navíc je za skvělý přednes Tomáše Hanáka. Už jen díky tomu mi to trochu připomínalo film Mazaný Filip, také díky různým přirovnáním, nicméně příběh jako takový byl nudný a nezajímavý, dialogy občas až matoucí.
Jako film by to možná bylo lepší, ale jako kniha mě to vůbec nezaujalo. Po další už nesáhnu.

20.06.2022 3 z 5

Stařík odsunut na druhou kolej, když už mu byl dán prostor, tak to v podstatě nestálo za nic. Příběh ještě méně uvěřitelný, než ten předchozí, bohužel také obsahoval mnohem méně vtipu. Líbil se mi Jonassonův styl psaní, ale i ten jako by tu pokulhával. Nebylo mi po chuti ani příliš mnoho politiky, takže já po přečtení 4 autorových knih uvažuji, že do další se již nepustím, protože každá další kniha mě baví méně a méně.

23.03.2022 3 z 5

Jediné výstižné slovo, které mě napadá po celou dobu příběhu - slátanina. Ještě že jsem si ji poslechla jako audioknihu, protože jinak bych ji odložila. Jednu hvězdu dávám za skvělý přednes. Do sedmé kapitoly jsem hodně uvažovala, že to prostě nedám, pak to začalo být jakž takž k vydržení, od 20. kapitoly opět nuda a otrava.
Připadalo mi, ze čtu učebnici dějepisu, samá politika, čínská jména prezidentů a jiných činitelů, stejně tak švédská a jihoafrická. U každé postavy je řečen její nezajímavý dlouhý životní příběh několik generací zpět. Přesné dlouhé názvy firem, ulic včetně čísel popisných, částek do poslední koruny nebo přesné číslo na gramy novorozeného dítěte. To fakt? Pokusy být v každé druhé větě vtipný už byly pak také na škodu. Příběh nemá hlavu ani patu, díky všemu výše zmíněnému se mi jen špatně udržovala pozornost.
Když pak přišla řeč na Kaspického ponyho, kterého nazývali Kaspický kůň (existuje jen pony), tak mě o nesmyslnosti příběhu utvrdil popis přepravy koní, že musí být na palubě jateční pistole, kdyby kůň panikařil a že přepravili koně letecky svázaného k bombě. To jako vážně??? Nehledě k tomu, co tam tvrdili o infekční anémii koní, že se přenáší výlučně bodovým hmyzem žijícím v mokradech u polarniho kruhu. Přitom se běžně na tuto infeci musí testovat všichni kone, kteří vyjedou te své stáje mezi jiné kone. Za poslední roky bylo evidováno dost ohnisek nákazy a tak se muselo testovat co 6 měsíců, dříve stačilo každé dva roky, letos je to tuším platné na rok. Vzhledem k tomu, že jsem sama majitelka 4 koní, tak tyto kydy mě jen utvrdili v tom, že tahle kniha je ještě větší slátanina, než si vůbec od začátku myslím.
Konec knihy je jen zbytečné a zdlouhavé napínání už tak nezajímavého příběhu.
Kdybych už za sebou neměla Stoletého staříka, určitě už bych se k tomuto spisovateli nevrátila. A to jsem se na Analfabetku tak těšila. Obrovské zklamání.

05.03.2022 1 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Vzhledem k nízkému hodnocení jsem nic moc neočekávala, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapená. Děj byl psaný zajímavým a čtivým stylem, navíc jsem vůbec neodhadla, kam se asi bude ubírat. Nevěděla jsem, které ze sousedek "fandit", chvíli mi byla protivná jedna, pak zas druhá a ta první získala pár bodů sympatií zpět. Fajn počtení :)

21.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Protože Sci-fi není žánr, který čtu, tak jsem tuto knihu zvolila ve formě audioknihy a dobře jsem udělala, zážitek mám naprosto famózní! Od začátku do konce mě kniha velmi bavila včetně všech informací týkajících se vědy. Každý večer se mi při pohledu na hvězdy hned začaly honit myšlenky o příběhu a také o tom, že tam v temnotě se může dít asi opravdu cokoli.
Úžasná kniha a úžasně načtená audiokniha :)

17.02.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Audiokniha: Hezky namluvené, takže se audiokniha dobře poslouchala. Děj pěkně ubíhal a neměl žádná "hluchá místa", kde by se člověk nudil. Vůbec jsem předem neodhadla, jak se to celé vyvine, konec mě překvapil.
Spisovatelku mám ráda, už mi chybí přečíst jen její nejnovější kniha :)

18.01.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Audiokniha parádně čtená, styl psaní příběhu byl zvláštní, ale nevadil mi, naopak to byla příjemná změna.
Během vyprávění příběhu si člověk uvědomí, jak v různých situacích stačí drobnost, která úplně změní celý příběh. Zuzany mi bylo líto, jaký osud měla i po návratu z Osvětimi, fandila jsem trochu jinému směřování příběhu, ale není to pohádka :) Trochu mě mrzelo, že příběh najednou skončil.

10.01.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Příběh nemastný, neslaný, celkem se táhne. Poslední třetina už začíná být zajímavá, nicméně příběh to už nezachrání. Neustále jsem si říkala, koho by proboha ještě po XY letech zajímala ona osoba? Koho by ten příběh ještě zajímal? Mimo tedy rodiny, která si přála pomstu...
Kniha je oddychové pohodové cteni, styl psaní mě baví, ale napětí se v knize najde jen poskrovnu.

05.11.2021 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Skvele se četlo, vůbec mi nevadilo množství postav. Líbilo se mi, jak je dej zamotany.

01.11.2021 5 z 5

Audiokniha: Perfektní přednes Martina Stránského umocnil skvělý požitek z knihy, příběh je oddechový, vtipný, sem tam až moc plný náhod, ale bavil mě od začátku do konce (až na některé politické pasáže, to jsem ztrácela pozornost). Nicméně strašně mě baví ten styl, takže autora dávám do oblíbených :)

13.10.2021 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Orson Scott Card

Zajímavý námět, jen velmi, velmi krátké... Škoda... Mělo to potenciál a zrovna když to začalo být zajímavé, tak to skončilo...

02.10.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Příliš mnoho náhod, příliš mnoho šťastných konců. Ze začátku jsem byla zmatená množstvím postav a trochu jsem se v tom ztrácela. Příběh je taková oddychovka, která mě vesměs bavila (až na pár pasáží o umění, ale chápu, že to bylo třeba do příběhu vložit, aby čtenář pochopil o co jde).
Byla to první kniha, kterou jsem od autora četla a když se podívám na hodnocení ostatních, tak určitě nebudu zklamána, když ještě po nějaké sáhnu :)

22.09.2021 4 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Kniha se dobře četla, hlavní postava psycho, ale děj dával hlavu a patu.

14.09.2021 4 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Mela jsem pocit, ze jsem knihu už někdy četla, což není možné, protože je nová. Možná kdysi dávno nějaký velmi podobný příběh. Každopádně zde mě velmi mile překvapil zvrat celého příběhu, opravdu povedená kniha. Čtivé od začátku do konce :)

22.08.2021 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nedočteno. Bohužel jsem vzhledem k hodnocení zakoupila spolu s Medvědínem, který se mi také moc nelíbil (asi jsem se příliš nechala nalákat Ovem). Opravdu jsem se snažila tuto knihu přelouskat, ale život je moc krátký na to, abych se musela nutit číst něco, co mě k smrti nudí. V příběhu se nic nedělo, jen politika, spory a intriky, hokej... Neustále dokola omílané totéž - nedala jsem to.

04.08.2021 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po Ovem veliké zklamání. V příběhu se v podstatě nic nedělo, nuda a šeď, neustále dokola rozebíraný hokej, opravdu velmi nudné... Věty jako "neznamená to nic, jen celý život" apod. a podobné úvahy následků děje ještě předtím, než se vlastně stal... Příběh dost přitažený za vlasy, vesměs všechny postavy ujeté. Každá nudná chvilka popsána z několika úhlů pohledu se stávala ještě více nudnou. Chvilinku to začalo být zajímavé, když už se konečně příběh odebral k zápletce, která každému musela být jasná hned ze začátku knihy. Myslela jsem, že už to tedy konečně nabere spád - a nic. Zase jen nuda. Ach jo, ani se mi nechce věřit, že to napsal stejný spisovatel, který stvořil Oveho...

04.08.2021 2 z 5