Šárka88 Šárka88 komentáře u knih

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Audiokniha v podání Maxiána a Jana Zadražila.
Původně jsem chtěla dát 4*, ale kapitola 41-42 tomu dala korunu a dávám plný počet. Moc se mi líbí, jak zde vypráví po revoluční dobu a jak peníze kolovaly a vyčůraně se množily. Bohužel vypráví realitu té doby a děje se doposud. Terenc nezklamal, opět jsem si ráda poslechla českou detektivku a je zde vidět úplně jiné myšlenkové pochody od zahraničních autorů. Ráda si časem poslechnu nebo přečtu další díly.

08.12.2022 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Dlouho jsem tento díl odkládala, bála jsem se nudného čtení jako u předchozího dílu. Od první stránky jsem byla mile překvapená, že děj nabírá na čtivosti a hned vás vtáhne do útrob Clare a Dorrana a Beth. Konečně zde nebylo neustálé co by kdyby, ale konečně se něco dělo a místy jsem opravdu nedýchala napětím. Jsem zvědavá, jaký bude závěrečný díl této války s Vyzáblími a možného znovuzrozeni světa.

08.12.2022 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Pane bože :-D, do jaké ptákoviny jsem se to nechala ukecat k přečtení. Myslela jsem, že už neexistuje stejná blbost jako Cizí dluh a ono ano! Jak už zde někdo psal, Madison je fakt naivní, nehledě ve srovnání s její drsností vůči ostatním. Ze začátku se to opravdu rozjelo zajímavě a konec už jsem tlačila očima, aby to skončilo. Chyběla mi tam větší akce, neustále se točil kolotoč dokola o jednom a tom samém a fakt chaos. Banda snobských lidí, co si myslí, že jim patří svět, hlavně ti kluci králové . Časem dám šanci dalšímu dílu, ať vím jak to dopadne.

03.12.2022 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Další díl se seržantem Pú a Tilly Rozumbradovou ( Emily se povedlo oslovení) zavítal to taje Sumitu a minulosti v Afghánistánu, tajných služeb. Pro ženskou místy celkem nudné čtení , ale krátké kapitoly utíkaly velmi rychle a nejvíce mě bavila Tilly se svými otázkami ,, A co je to sperma?,, :-D. Tilly je proste úžasná a proto si zaslouží plný počet hvězd a Poe taky. Když vás zaujme děj, tak ani nezaregistrujete překladové chyby, knížka je velmi čtivá, ač tajné služby FBI a MI5 nejsou zrovna můj šálek kávy, ale koncové rozuzlení vás mile překvapí . Těším se další pokračování.

01.12.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Audiokniha 4* - čte Zdeněk Velen
Za mě přírodovědná detektivka, naučná tematika o DNA a chování zvířat, různých myšlenkových pochodech. Dala bych za to 5* , ale byly zde informace které vlastně vědět nepotřebujete a někdy mě vyprávění nudilo. Co se tyče děje, myslím, že je to průměrná detektivka, Theo jako vědec nakope zadek policii, která nic nezjistí, kteří si myslí, že za vraždou stojí šelma, proto si pozvou Thea. Je to svým způsobem sympaťák, který svou láskou k přírodě zjistí opak . Určitě se časem dostanu i k pokračování naturalisty.

30.11.2022 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Nevím, jak tohle hodnotit, dávám 3* za knížku a 1* za čtivost. Budu tu za blázna, když napíšu, že děj nic moc. Tajemství ze zákulisí skupiny a playlist písni super, ale číst v každé kapitole, jak Killian má v gatích Killiána a neustálé připomínání, má klacka jako macka a Libbi kundi……u jako rozteklou buchtičku, to už mi lezlo na nervy. V podstatě se vše točilo dokola, nic extra záživného. Ze začátku jsem čekala lepší koncert a konec, moc rychlí se znějícími svatebními zvony?Zajímá mě více Scottie, určitě si přečtu i jeho příběh a Jaxe taky.

27.11.2022 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Pohřbený život byl značně lepší. Od začátku, až do půlky to bylo pro mě nezajímavé čtení, až pak mi na Ianně něco nesedělo. Jasná mrcha, která mě nutila číst dál. Drago, úplně jsem viděla herce, který hrál Draga v Rocky Balboa. :-D, takže děj už začal být o něco přijatelnější. Konec byl za mě smutný, Alexe mi bylo líto a Maxe taky. Spíše čtení pro chlapa, dosti akčních chvilek.

23.11.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížka mého dětství, kterou jsem četla své dceři, pečení dortu je nejlepší.

22.11.2022 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Audiokniha- moc se mi to líbilo, čtení Vondráčka, Maxiána a jedné vsuvky Jitky Ježkové bylo úžasné. Líbila se mi česká verze detektivky z 90. let , žádný velký krvák a bylo fajn poslouchat, jak museli vyřešit vraždu bez velké techniky. Neříkám, že chyby zde byly ohledně postupu. Konec trochu průhledný, ale na ohodnocení to nemění. Poslechnu určitě další díly.

21.11.2022 5 z 5

Sněhulčina koleda Sněhulčina koleda Kristen McKanagh

Musím částečně souhlasit s komentářem od Renike. Pro mě byl skoro stejně srovnatelný jako s prvním dílem. Četlo se to dobře i přes dlouhé kapitoly, ale porad mi chyběla větší zápletka. Začátek opravdu pomalý na rozjezd a Sophie mi moc sympatická nepřišla. Od druhé půlky knihy to bylo lepší. Opravdu román dvou workoholiků, kteří se do sebe zamilují. Číst to v prosinci, asi bych napsala jiný komentář. Připomíná mi to trochu film Bezva ženská na krku :-D . Myslím, že se za rok dočkáme i další Vánoční lásky a pomoc kočičí nezbednice ke štěstí.

19.11.2022 4 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Amber na začátku knihy je na pěst, představuje se jako snobská holka, která kašle na školu a věří, že jako dcera úspěšných rodičů může vše a je nesmrtelná. Později však děj mění barvu, když potká Emmeta. Šprta a sociálně slabšího, který se stydí za svůj život. Oba si začínají rozumět a zjistíte, že k sobě opravdu patří a je vám jich celkem líto, zjistíte proč Amber žila takový život a proč Emmet ma rád architekturu. Co by to nebyl za román bez problému, hádek a konečného happyendu. Velmi čtivé, jako první díl a už se těším na další.

14.11.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

3+1*
Audiokniha- Petra Špalková, jedna z mých oblíbených hereček četla fajnově, začátek byl sice pomalý na poslech a potom už jsem si zvykla a za její četbu ma u mě velkou + hvězdu
Obsah knížky 3* - dva děje ve kterém se ihned ztrácíte a nevíte co. Hodně postav a vše se vám zamotá, vše je ponuré a táhlé. Od poloviny jsem se již do děje dostala a konec opravdu rychlý a useknutý, že se vám to nechce věřit. Ten kdo ma rád severské krimi, ať po tomto sáhne, u mě žádný Wow efekt, časem si poslechnu i další díly.

13.11.2022 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Velmi povedený a zdařilý příběh, další kousek zařazen k mě oblíbenosti. Nevím proč jsem tuto knížku přes rok odkládala, jestli kvůli obalu, netuším. Thriller nebo román? Obojí, opravdu knížka se povedla i přes drobné chybky nereálnosti ve vyšetřování. Jsou zde věty, které vám utkví v paměti ,, Nebe může být i na zemi.” Nejvíce sympatická postava Carla, vyprávění o jeho životě bylo zajímavé. Doporučuji za přečtení.

08.11.2022 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Konečně dočteno. Mě to tedy chytlo od začátku do konce, lepší než Doručovatelky. Čtivé a napínavé, krátké kapitoly. Sice se zde ukazuje na týrání zvířat a psích zápasů, což se mi nečetlo dobře, ale bohužel to tak je. Nevíme, kde a kolik se toho děje a zavíráme předtím oči, protože se na to blbě kouká. Zpět ke knížce- sem tam jsem kroutila hlavou nad dětmi Ketta, ale tak je to spisovatelova doména. Kett nesmrtelný detektiv, hledá zakopaného psa v sobě, hodně mě baví Savageová i Porter. Těším se na další díl, kde se snad dozvíme více o Billie.

05.11.2022 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Opět kniha psaná přes kopírák, ale za mě celkem bavila. Ze začátku zmatení, kvůli přeskakování na tehdy a dnes, za to ubírám jednu hvězdu. Později vás to vtáhne a čtete úplnou pohádku pro dospělé. Za mě hodně čtivé a fajn oddech na večer. Určitě sáhnu po dalším kousku od autorky.

02.11.2022 4 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

3+1*
Kdyby mi bylo těch 12 let, tak řeknu super. Jenže jsem už asi moc stará na takové čtení víl a hadů:-D. Příběh se motal ve stylu co by kdyby, hodně popisováni švédské krajiny. Chybělo mi více rozvinutí napětí, zápletka. Velké plus mají větší písmena a čtivost, knížka přečtena v podstatě za den. Moc se mi líbil podtext se znečišťováním Baltského moře a pro budoucí generaci, která toto bude číst je to dobrý start, zamyšlení kolik plastu je v mořích. Pro teenagery doporučuji.

30.10.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Audiokniha- Jitka Ježková skvěle četla a vyprávění mi sedlo více, než první díl, kde jsem se absolutně ztratila. Hlavně postava Kim mi nebyla sympatická. Ve druhém díle mi přišla Kim o trošku méně arogantní :-D, ale pracovat bych s ní nechtěla, ze začátku bych ji nakopala zadek a pak to bylo lepší. Nemám rada tento typ člověka. Vytáhla se u mě záchranou dítěte, vzala si psa. V ten moment jsem si řekla, že taková bezcitná nebude. Alex byla větší svině, to byla mrcha a název knížky na tento příběh sedí, děj by nemusel mít podtext s dětmi. Poslední dobou je toho spousty a vím, že další díly se děti objevují. Dám opět Angele a její Kim šanci na přečtení a poslechnutí dalšího dílu. Myslím, že je lépe poznám a uvnitř je Kim fajn. Způsob vyšetřování je poněkud sem tam až divný, jak zde někteří píšou.

29.10.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Další fajn začátek trilogie o různých lidech ze života, který odstartovala Lauren a Sam. Knížka velmi čtivá a plná pocitů. Lauren, která ztratila svého nevlastního bratra v domění viny z alkoholu se snaží najít nový život, jako studentka medicíny. Potká Sama, který má v sobě stejnou bolest, nesoucí vinu za smrt člověka, Laurenina bratra. Jejich životy se spojí a v knize se dočtete, jak cely příběh mezi nimi začíná.

27.10.2022 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Jedním slovem paráda! Opravdu napínavý thriller až do samého konce. Knížka velmi čtivá a konce kapitol vás nenechají klidným a máte pocit, že musíte číst dále. Velké překvapení pro mě. Tohle mám v knížce ráda. Myslím, že v dějí najdete skoro vše. Lásku, překvapení, zvrat, brutalitu, napětí, zápletku a fajn konec. Doporučuji a těším se na další knížku.

24.10.2022 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Mně se to celkem líbilo, malá oddechovka na den. Vtipné a krátké, svižné ve čtení. Vzhledem k tomu, že jsem kousek od Poděbrad, tak přemýšlím, kde to byli na večeři u zámku :-D. Konec předvídatelný, ale pro mě moc milý a příjemný. Klára a Míša fajn holky, jejich konverzace pobaví.

19.10.2022 4 z 5