Šárka88 Šárka88 komentáře u knih

Jedna z nás je mrtvá Jedna z nás je mrtvá Jeneva Rose

3+1****
Moc jsem se těšila až tato knížka vyjde, ale se čtením přišlo i zklamání.
Oproti první knížce od této spisovatelky bylo 3/4 knížky nezáživné a nudné, nic se nedělo, až teprve na samotný závěr. Čekala jsem co asi bude, ale až takto? Proto jedna hvězda za to navíc. Detektiv, který se nechá zblnout? Ne, ne.
Příběh bohatých paniček, nic moc.

22.09.2023 4 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Tři dějově linky na první pohled dost zamotané, které se později spojí v jedno velké drama. Kniha je velmi napínavá a místy až drsná. Je to trochu jiné čtení, než u předchozích knížek od Heather. Čtivé to je, o tom žádná a chtěla jsem dát plny počet hvězd, jenže ten konec mi to něčím pokazil. Jestli také to vykání pachateli nebo fyzicky nemožné pasáže? Závěr mi přišel zmatený a neuvěřitelný, ale vše dobře dopadlo a určitě stojí tento děj za přečtení.

11.09.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Audiokniha
Měla jsem možnost poslechnout knížku až od druhého dílu a nebylo to nijak špatné. Barbora Kodetová ma příjemný hlas, který bych spíše slyšela u románu, ale pak už jsem si zvykla.
Příběh Sloan je takový až odpočinkový, žádné brutality ani nic náročného s rychlým koncem. Libí se mi i vsuvky, jak se chovají vodní živočichové, jako žraloci a krokodýli. Děj ani neurazí ani nenadchne. Snad bude možnost dalšího dílu v audio. Audiokniha - Barbora Kodetová.

18.08.2023 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Audiokniha-Pavel Rímsky
Druhý díl o vyšetřování Joony Linny nebyl špatný , začátek se vyvíjel velmi slibně. Uprostřed děje už jsem se zase nějak ztratila :D a na úplný konec jsem se zase chytla. Moc se mi líbila hudba, kde hrály housle. Připomínalo mi to hudbu ze Schindlerova seznamu. Dávám cele čtyři hvězdy a poslechnu někdy další.

29.07.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tentokrát jsem si přečetla děj z pohledu Deana a kromě začátku a konce zde nebylo velké překvapení a v podstatě jsem četla úplně to samé jako předtím z pohledu Hope/Sky, ale i tak tohle bylo fajn čtení. Přečteno jedním dechem a nejvíce mě překvapil ten konec a dopis od Les, a také se mi líbilo, když Holder ji psal dopisy a vše do sebe zapadá. Pořád si myslím, že knížky od Colleen jsou čím dál víc lepší a témata v nich trefně napsané. Těším se další knížky k přečtení.

26.06.2023 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Oproti Andílkovi tohle bylo trošičku slabší, začátek byl na mě zdlouhavý a hodně jsem se musela zorientovat o co jde. Později už se mi také otevírala kudla v kapse, protože nerada čtu něco, kde jsou malé děti, ač vím, že je příběh vymyšlen, dělalo se mi úzko. Konec jsem zhltla rychle, protože to bylo napínavé do poslední věty a opět konec otevřen?
Je to opravdu šílené co dokáže fanatismus a víra v něco takového. Kolem nás je hodně sekt, ale nechci pomyslet co se děje uvnitř. Kate měla strach, a jak stálo v knize, oběti týrání se vracejí k tyranii ze strachu zpět, některé však strach překonají a bojují ze všech sil a vyhrají. Tato knížka stojí za přečtení.

15.06.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Audiokniha
Příběh byl zajímavý a nebyl ani zmatený, jak někteří píší. Je to příběh i celkem smutný. Dennie, která žije jen ve světě luxusu a nevidí nic jiného, než práci a práci a v podstatě je zahleděná do svých životních představ. Neužívá si života a snaží se ho nalinkovat do přesnosti. Bella je jejím opakem, kamarádka z dětství žije naprostým životem a je více spontánní. Bohužel, až krutý zásah do Bellyna života, Dennie zjisti, že musí začít nechat čas plynout a nechat věci náhodě. Jenže je pozdě, přišla o to co ma nejvíce ráda. Je také zvláštní sen o její budoucnosti. Mně se to celkem líbilo a Belly mi bylo hrozně líto.

05.04.2023 4 z 5

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Dávám 3+1 * , protože to bylo čtivé , jen některé pasáže už byly nereálné. Život za hotelovými dveřmi je někdy opravdu takový, jaký se zde dočteme. V podstatě každý hotel je někdy spíše bordel, ať má 5 hvězd a čím větší luxus tím bych řekla horší prasárny se dějí :-D . Alexandr celkem nesympatický a Iwona kariérista, až na půdu. Čekala jsem trochu jiný děj, ale jak jsem psala je to opravdu čtivé.

11.03.2023 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Další fajn začátek trilogie o různých lidech ze života, který odstartovala Lauren a Sam. Knížka velmi čtivá a plná pocitů. Lauren, která ztratila svého nevlastního bratra v domění viny z alkoholu se snaží najít nový život, jako studentka medicíny. Potká Sama, který má v sobě stejnou bolest, nesoucí vinu za smrt člověka, Laurenina bratra. Jejich životy se spojí a v knize se dočtete, jak cely příběh mezi nimi začíná.

27.10.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Musím říct, že tohle byl lepší díl, než první, kterému změním hodnocení. Užívala jsem si čtení od první stránky, až po závěrečný happyend. Romantická pohádka dle mého gusta. Mrzelo mě, jak některé postavy (viz. Draven) dopadly a Presley taky. Doufám, že se dočkáme i něco o jejím životě a kdo pak bude ten šťastlivec k ni? Na to si odpoví každá, která si Rytíře přečte.

02.09.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Sladký a krásně čtivý příběh, co jiného k tomu dodat. Dobře psané, přirozená forma slov, která se čtou rychle a sama. Těším se na druhý díl. Jen tedy mě k zamyšlení přivádí jedna věc. Lena, která nemá ráda arašídy, burákové máslo? V M&M jsou přece arašídy :-D a Snickersce taky a na silvestra ji též přišly vhod. Buď to byl záměr nebo to spisovatelce vypadlo.

26.03.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Knížka se mi moc líbila, svižné čtení a příjemný odpočinek s Eden a Paulem. Doporučuji všem, co hledají oddechové čtení.

26.09.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Opět skvělé a svižné čtení. Do posledních kapitol jsem netušila, kdo za vším je a jak se příběhy spojí. Překvapivé a napínavé, co vše jsem se dozvěděla nového o Sneijderovi, pardon Maarten S. Sneijderovi a jeho soukromý. Vřele knížku doporučuji a doufám, ze to není poslední knížka od tohoto spisovatele.

14.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Musím říct, že tento díl se mi četl velmi rychle a dobře a napínavý děj vás nutí číst dál a dál. Knížka mě neskutečně bavila, za mě dobrý a těším se, až bude další pokračování, když máme ten otevřený konec.

11.12.2020 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Audiokniha- Lukáš Hlavica
Vzhledem k tomu, že děj je dost na postavy zamotaný, musím se pochválit, že mě to nezmátlo. Jen škoda poslechu od třetího dílu a Lottie je taková svá, pořád ji podstrkují alkohol, ale zase fandím více Boydovi, to je sympaťák. Více se mi líbil první díl a časem snad poslechnu další.

26.03.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

No tak tohle bylo teda něco ! Ještě mi nikdy u knihy nebylo tak špatně, a tak neskutečně úzko, bezmoc a vše možně se to ve mě mlelo.
Plný počet hvězd a doporučení si zaslouží jedna jediná osoba z tohoto příběhu.
Neskutečně čtivé a těším se na další skvělou knihu.

10.03.2024 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Audiokniha : Pavel Rímsky
Na poslech této krimi musíte dávat opravdu pozor, mně stačila drobná nepozornost a už jsem opět nevěděla kdo a co. Jinak opravdu napínavé a překvapivý konec, ke kterému jsem se opět v poslechu našla.

14.01.2024 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Tohle je velmi zajímavý příběh, když začnete číst, připadá vám jako by to opravdu nepsala Helen Fields. Hlavní postava Sadie vám přijde spíše jako amatérská samoučka s velkou chutí alkoholu a skotská policie jako banda tupců, skupina mladých v podstatě samý drogově závislý . Žádný respekt k sobě, někdy mě to ani nebavilo číst a už jsem si přála konec. Chtěla jsem dát hvězdy tři, protože tohle je úplně jiný styl psaní od Helen, než na který jsme zvyklý.
Jenže ten konec je tak smutný a vše vám docvakne, až na poslední stránce. Sadie mi bylo na závěr moc líto. Po přehodnocení dávám nakonec hvězdy čtyři a říkám si, že to nebylo zas tak špatné, jako to na začátku vypadalo.
A tohle se nemůže srovnávat s dokonalou sérii, berte to jako samostatný příběh, i když se tam objeví postava Lance.

17.11.2023 4 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Sladké mám ráda, ale tohle bylo na mě přeslazené, kdyby kniha mohla dělat vůně, jsem poštípaná od vos :-D . Jinak hodně romantické a pohádkové, ale bylo to o malinko lepší, než první díl. Spisovatelka se ráda vyžívá v popisování přirození, neustále tam něco pleskalo a ten epilog..bože, bože.
Teď si dám něco více drastického.

02.11.2023 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Audiokniha
Měla jsem možnost poslechnout si jako první, třetí díl série Mika Syrového. Nebylo to špatné a hlavní předčítání pana M. Preisse bylo super a k postavě se hlas hodil.
Miko mi někdy nepřipadal jako policajt co něco vyšetřuje, spíše jako někdo na volné noze vyšetřovatele. Téma korupce celkem pro mě nezáživné, i když reálně doposud momentální a neustálé téma. Celkem se mi líbila jeho povaha a vsuvka s jeho začínajícím vztahem s Terezou. Jsem ráda, že autor dal postavě kladné vlastnosti a smysl prohumor. Doufám, že budu mít možnost poslechnout si první dva díly a více ho poznat. Jen série s Markem Vrázem mi přijde o malinko lepší.

10.05.2023 4 z 5