Šárka88 Šárka88 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Audiokniha - opětovné čtení Martina Stránskeho bylo neskutečné. Krátké kapitoly a napínavý děj. Moc se mi líbilo, že v ději se objevují české i slovenské, polské postavy a Erika, která je ze Slovenska. Od začátku se vše rozjelo, až do konce. Trochu předvídatelný konec, ale to na hodnocení neuberu. Těším se na další díl.

03.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za mě nejlepší Lapenovka ze všech knížek. Od samého začátku, až do konce jsem byla opravdu napnutá jak struna. Neustále jsem hádala, kdo stojí za dvojnásobnou vraždou a pokaždé se moje podezření vyvrátilo. Konec byl trošku seknutý, ale epilog mi přidal na úsměvu, že se pravda objeví a jak to celé dopadne? Ať si udělá obrázek každý sám. Doporučuji přečíst.

11.07.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Audiokniha- Martin Stránský je prostě nejlepší. Jeho hlas vás okamžitě vtáhne do případu. Začátek knihy se sice trošku táhl, ale později má děj rychlí sešup. Moc mě baví postavy ze Slovenska v podání Eriky a sestry Lenky a jejich dětí. Začala mě bavit i Mossová, flegmatická a sympatická holka. Závěr knihy byl překvapující a těším se na další díl.

07.07.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížka mého dětství, kterou jsem četla své dceři, pečení dortu je nejlepší.

22.11.2022 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Naprosto skvělé čtení, kniha mě chytla od samého začátku, až po její konec. Žádná hluchá místa a příběh vás drží v neustálém napětí. Jedním slovem pecka a dávám do doporučených.
Millie a Nina, oheň a voda, dvě ženy, které nic nezastaví, super konec.

10.10.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Audiokniha - Veronika Lazorčáková
Byla to taková slušná oddechová romantika na poslech. Souhlasím s komentářem klara.franta . Je to úplně přesné, jak bych děj popsala.

17.03.2023 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Neustále jsem se rozmýšlela, zda vůbec se do Gumpa pustit, co na té knížce všichni mají?Nakonec jsem zvolila formu audioknihy v podání Ivana Trojana a poslech byl super. Příběh plný očekávání, přátelství, dojetí, zrady, týrání. Svět očima psa, který to nemá lehké od svého narození. Jeho život vás chytne u srdce a třeba ukápne slzička. Je mi smutno z toho, že spousta psích životů žije v nepříznivých podmínkách a čekají na svůj duhový most. Pokaždé poslechnuté kapitole, jsem vyšla ven a koukla se do těch krásných oříškových očí naší tříměsíční fenky Kačky NO, řekla ji jak ji mám ráda i za to zlobení a jak je skvělá k naší skoro roční dceři. Doporučuji.

15.07.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Audiokniha
Martinu Stránskému dávám opět plny počet hvězd, za jeho předčítání a změna hlasu při postavách. Jsem ráda, že jsem měla možnost poslechnout další případ Eriky. Sice pachatele znáte, ale stále super. Občas nudná pasáž, konec malinko předvídatelný, ač smrt jednoho z vrahů přitažena za vlasy. Možná jen můj názor, ale stále příběh Eriky je neskutečně čtivý (poslouchatelný) a těším se na další. Erika to nemá v životě lehké a hledá své místo.

13.04.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásný příběh, přečten jedním dechem, který dokáže chytnout za srdce. Příběh nekončící lítosti a utrpení, lásky a mnohé další a malém slza na krajíčku. Ztratit pět let života bez dcery je hrozné, neuměla bych si to představit, zažít to co Kenna.
Dávám čtyři **** , ta pátá mi utíká z důvodu suverenity mezi Ledgerem a Kennou. Nějak mi to nesedlo, čekala jsem větší poznávání mezi nimi, delší zápletku, ale tohle bylo šup hned se líbali a tak dále. Potom mi vadily sprostá slova v tak dramaticky dojemném románu, ale to je vina překladu a ne Colleen.
Jinak jedním slovem knížka stojí za to si ji přečíst.

02.08.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dávám plný počet za velkému pokroku o proti prvnímu dílu. Čtivé, napínavé , odhalení pachatele jen v mých domněnkách a stejnak jsem se netrefila, opět případ s dětmi nebylo pro mě moc příjemný, ale jinak super čtení. Jen mi pořád ten Adam leze na nervy :-D svým chováním. Jenže takový je jeho charakter v knížce a postavě. Třeba se změní v dalším díle.

22.08.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Audiokniha- Jitka Ježková skvěle četla a vyprávění mi sedlo více, než první díl, kde jsem se absolutně ztratila. Hlavně postava Kim mi nebyla sympatická. Ve druhém díle mi přišla Kim o trošku méně arogantní :-D, ale pracovat bych s ní nechtěla, ze začátku bych ji nakopala zadek a pak to bylo lepší. Nemám rada tento typ člověka. Vytáhla se u mě záchranou dítěte, vzala si psa. V ten moment jsem si řekla, že taková bezcitná nebude. Alex byla větší svině, to byla mrcha a název knížky na tento příběh sedí, děj by nemusel mít podtext s dětmi. Poslední dobou je toho spousty a vím, že další díly se děti objevují. Dám opět Angele a její Kim šanci na přečtení a poslechnutí dalšího dílu. Myslím, že je lépe poznám a uvnitř je Kim fajn. Způsob vyšetřování je poněkud sem tam až divný, jak zde někteří píšou.

29.10.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Na mě tedy asi nejbrutálnější díl. Souhlasím s komentářem od Šánky . Z počátku jsem nějak nechytala a pátrala v hlavě, co se vlastně stalo minule, ale pak stránky ubíhaly dost rychle. Zajímalo by mě, kam spisovatelka na tu brutalitu chodí :-D. Kanibalismus a prasata a tak dále jsem nečekala. Často jsem u knížky říkala ,, fuj ,,. Čekala bych větší zápletku s Lucem a Avou, která mě zklamala hned na začátku. Probíhání z Francie do Skotska bylo taky fajn. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, kdy snad už ti dva,….. Seržant Lively poskočil na žebříčku oblíbenosti a překvapil, konečně i on ukázal své srdce. Tyto řady knížek jsou opravdu DOKONALÉ a Helen to umí čím dál tím lépe psát.

18.07.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem, příběh sice nebyl, jak z reálného života, ale byl moc krásně pohádkový. Pro dva mladé lidi 9.listopad je magické datum se spousty náhod, seznámení, lásky a tragédi, pro ně i nesmírně těžké datum. Moc se mi to líbilo, ač jsem čekala jiný konec, dopis od mámy pro Bena byl pro mě silný moment, proto + 1*.

26.09.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Helen potvrdila, že tato série je opravdu dokonalá. Výstižný název a děj na pravém místě. Svým způsobem je to hrozné, děj plný lítosti a smutku a velké bolesti. Kolotoč, který se spustil a nešel zastavit, vše končilo velkou tragédií, kde umírali nevinní lidé. Co dokáže způsobit stalking. Nejvíce mi bylo líto Dolly.
Byla jsem ráda, že se zde objevila Connie, její poznatky jsou pravdivé.
Těším se na další pokračování a doufám, že bude veselejší.
Doporučuji

17.04.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Jedním slovem paráda! Opravdu napínavý thriller až do samého konce. Knížka velmi čtivá a konce kapitol vás nenechají klidným a máte pocit, že musíte číst dále. Velké překvapení pro mě. Tohle mám v knížce ráda. Myslím, že v dějí najdete skoro vše. Lásku, překvapení, zvrat, brutalitu, napětí, zápletku a fajn konec. Doporučuji a těším se na další knížku.

24.10.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Audiokniha v podání Martina Stránského. Jeho hlas se perfektně hodil pro tuto knížku, krátké kapitoly utíkaly jako voda. Klasická detektivka s překvapujícím koncem. Sympatické setkání s Kate a Tirstanem. Ubírám hvězdičku za předvídatelnost děje. Jinak mohu doporučit.

04.05.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka je velice čtivá, sice na začátku jsem si myslela , že to bude jen sladký románek, tak opak byl jiný. Ke konci byl děj samá bolest, nečetlo se mi to dobře, co se stalo v Milsově životě. Vůbec si nedokážou představit tuhle situaci a je mi z toho špatně, proč pořád ty děti. Očekávaný konec to trochu napravil. Colleen umí rozpoutat ve vás při čtení emoce a tak to má být. Doporučuji

24.04.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Audiokniha
Igor Bareš je skvělý herec , ale jeho čtení mě uspávalo nebo jsem ztrácela pozornost místy. Příběh nebyl špatný a místy mrazivý, jen úplně souhlasím s Iveetka , něco mi tu chybělo. Nedokážu říct co, jestli je to tím monotónním hlasem pana Bareše, netuším. Teď si dám pauzu a časem si poslechnu další díl.

04.03.2023 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Příběh se velmi rychle četl, bylo to napínavé až do konce. Za mě spokojenost a stojí to opravdu za zamyšlení ohledně děje... můžeme opravdu změnit vzpomínky? Palec nahoru :)

05.01.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Audiokniha- Eva Josefíková
Dám pět hvězd, ale s velkým ALE
Tento román ač ze začátku krásný a pro mě plný naděje, se ke konci proměnil ve velký smutek. Jsem z toho trochu rozhozená, míchá se ve mně nepochopení i porozumění, jak píše Veruci v předchozím komentáři.
Eva J. predčítala skvěle, i když místy se reakce někdy nehodila a myslím, že i ji ukápla opravdu slza, tak jako mně. Časem si přečtu další knížky od Jojo a s velkou chutí a mrknu na film.

07.06.2023 5 z 5