Sarka14 Sarka14 komentáře u knih

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

(SPOILER) Jestli můžeme něco v celé sérii vyzdvihnout tak to, že každý příběh je trošku jiný. Příběh Eloise mě trošku zklamal. I když nakonec to nebylo tak zlé, jak to ze začátku vypadalo. Co můžeme dát jaké velké plus autorům seriálu je to, že museli znát všechny díly celé série, když se pouštěli do natáčení. Protože postavu Mariny už jsme v seriálu viděli. Možná trochu smutné je to, že se víc těším na filmové zpracování, než to knižní. Což se mi nestává příliš často. Nicméně mám v úmyslu celou sérii dočíst.

07.08.2022 3 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Už ve druhém díle jsem měla pochybnosti, že ten třetí to nějak zachrání. První půlka tohoto posledního dílu mě v tom jen utvrdila. Ta druhá půlka už byla lepší a děj začal být docela zajímavý. Za mě trošku zbytečně natahané. Jako série to nebylo úplně špatné, ale ani nijak velkolepé.

23.02.2022 3 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Asi bych souhlasila s tím, že celá série by se vešla do 2 dílů. Něco už bylo přes čáru. Některé fráze se neustále opakují a na to, že se vše opírá o velká slova Shakespeara, slovní zásoba autora začala trochu strádat. Ale jako celek sérii určitě doporučuji. Čte se krásně a všechny díly jsem přečetla během několika dní. A aby to nevypadalo, že chci jen kritizovat, mnohokrát jsem se u knížky zasmála. Ty jejich debaty, výměny názorů a e-maily... To mě fakt bavilo.

24.06.2020 4 z 5

Příjemné pokračování prvního dílu. Trochu mi tady chybí ty jejich slovní přestřelky a citace Shakespeara. Moc erotiky, málo Shakespeara. Ale jinak pořád velmi dobré.

24.06.2020 4 z 5

Knížka je úžasně napsaná a děj hrozně rychle utíká. Místy je to celé trochu moc kýčovité, některé slovní obraty jsou až dětinské. To věčné - ne, škrtněte si to - to mě trochu štvalo. Ale nedalo se jinak než číst dál. Je to oddychovka. A jelikož mám ráda Shakespeara ,to prolínání jeho citátů do děje si mi líbí. Takže, jde se na další díl.

22.06.2020 5 z 5

Smlouva živlů Smlouva živlů Libor Pleva

Už jsem si myslela, že se dalšího dílu nedočkám, ale najednou autor překvapil. Moc jsem se na knížku těšila a nezklamala mě. První díl byl možná o kousek lepší a zajímavější, ale přesto mě ten druhý potěšil. Ještě víc by mě potěšilo, kdybych na třetí nemusela čekat dalších několik let. Mimochodem tu poslední větu knížky jsem čekala už od jejího začátku. Jsem ráda, že mě intuice nezklamala. Autorovi děkuji za skvělou sérii a budu se těšit na závěrečný díl.

13.06.2019 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Skvělá knížka. Četla se jedním dechem. Můj jediný problém je teď v tom, že to byla moje poslední nepřečtená knížka ze všech sérií a já musím čekat na další.... Všem vřele doporučuji.

16.04.2019 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Po všech těch ostatních skvělých knihách jsem měla trošku problém se začíst, ale celkově se mi knížka moc líbila. Místy jsem se musela opravdu smát, některé scény byly výborné. Určitě si přečtu další díl.

12.03.2019 4 z 5

Umrlčí tváře Umrlčí tváře John Flanagan

Další skvělá kniha z téhle skvělé série. Jen kdybych jí neobrečela...

22.06.2018 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Když nepočítám první dva díly, zatím je to pro mě jeden z nejlepších. Knížka se čte jedním dechem. Moc dobré.

14.09.2017 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tenhle díl byl psaný na jednu stranu s větším citem. Dokonce to vypadalo, že si autorka dala konečně trochu práce s propracováním postav a snaží se vnést alespoň trochu realismu. Co to ovšem zkazilo je fakt, že opět sklouzla k tomu neustálému opakování milostných frází. Po třetím díle už to začíná trochu nudit. Celý její styl mi přijde dost nevyzrálý. Má potenciál, ale slabou slovní zásobu. Je to škoda. Jinak byl příběh Leny a Jimma zajímavý a bavil mě.

01.05.2017 3 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

První díl mě celkem nadchl, ale tady mi chvilku trvalo než jsem se začala bavit. Celý ten příběh je svým způsobem nereálný i když se snaží působit reálně. Bylo to i vitpné a autorka trochu ubrala v těch ohňostrojích. Dokonce jsem si na něj musela počkat až na konec což jsem ocenila. Jako celek to celkem ušlo.

01.05.2017 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Čte se to příjemně a jedním dechem. Místo děje se autorka zaměřila spíše na popisy erotických scén kde nám ukázala jak velkou má fantazii. Nebo zkušenost :-) Jako oddechovku bych to rozhodně doporučila.

26.01.2017 4 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Ale trochu mě to zklamalo. Začátek byl poměrně nudný, cestování zdlouhavé. Prostředek celkem slušný, ale ten konec... Ten to úplně zabil. Musím se přiklonit k tomu, že mi to přišlo hrozně odfláknuté. Je to škoda, protože námět je výborný. Jako celek to není úplně špatné, ale čekala jsem trochu víc.

03.12.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Jako spousta jiných jsem jako první četla Hvězdy nám nepřály. A už ta se mi hodně líbila. Tuhle knížku jsem dostala jako dárek, aniž by dotyčný věděl, že tohohle autora vůbec znám. Jen na základě anotací a recenzí. Ale mě to udělalo hroznou radost a knížku jsem doslova zhltala. Ty dva příběhy bych nerada srovnávala. A líbí se mi jakým stylem Green píše a i to o čem píše. Jsou to příběhy o mladých, jsou reálné a mnohdy i zábavné. U téhle knížky jsem se mnohdy pobavila opravdu hodně. Už se těším až si přečtu další jeho knížku.

15.03.2015 5 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Tenhle díl mě osobně přišel jako jeden z povedenějších. Líbila se mi celá série, ale tady to bylo zase trochu jiné. Možná místy trochu přehnané, ale hezké. Autorka taky až příliš naráží na některé skutečnosti z 50 odstínů. A to nejen v tomto dílu. To si myslím je celkem zbytečné. Ty knihy jsou každá o něčem jiném nejen obsahem ale i stylem a zaměřením. Mě to přišlo spíš rušivé. Ale jako sérii bych to rozhodně doporučovala každému, kdo si chce u knížky odpočinout a třeba i tak trochu snít.

10.02.2015 5 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Osobně se mi tenhle díl líbil ze všech nejméně. Pravda, téma bylo povýšeno zase na trochu vyšší a drsnější úroveň, ale to je tak vše. Místy jsem měla dojem, že čtu první a druhý díl znovu, jen s jinými hlavními postavami. Prostě tak nějak pořád na stejné brdo. Nové sexuální scény, ale zápletka se pořád opakuje. A to mě vadí. Kdyby tohle byl první díl, nebo bych ho prostě četla dřív než předešlé dva, knížka by určitě zapůsobila mnohem víc.

17.04.2014 2 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Další výborné pokračování série. Chápu, že některé pasáže knihy se můžou někomu zdát zdlouhavé a zbytečné. Ale není tomu tak. Jen postavy a myšlenky jsou více rozpracované. Celý děj je velice poutavý a nenechává čtenáře vydechnout. Pokaždné něčím překvapí. Třeba právě Bromovo tajemství, které jsem osobně moc nečekala, ale které i mě potěšilo. Po pravdě jsem čekala, že to bude někdo úplně jiný :-) Samotný závěr knihy mě tolik nepřekvapil. I když byl smutnější. I v tomto díle na mě jako jeden z největších hrdinů působí spíše Roran, který vyniká až nadlidskou a místy i nepřirozenou silou a odhodláním. Možná by nebylo špatné v jeho kvalitách trochu ubrat :-)) Moc se těším na závěrečný díl.

29.03.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Oproti netopýrovi zásadní posun. Je mnohem lepší než první díl série o Harrym. Výborně napsané, i když dnes už vím, že další knížky série jsou ještě lepší.

06.02.2014 4 z 5

Velké plus celé knížky je rozhodně ta spousta humoru, nadhledu, optimismu a ironie. Jako celek je to opravdu dobrý. Zpočátku mi dělalo trochu potíže se do děje začíst. Na styl psaní je třeba si trochu zvyknout. Nicméně děj se postupně vyvíjel a čtení šlo čím dál líp. Knížka mi hodně připomínala "Pražský hřbitov". I tam mi dělalo z počátku potíže se do knížky dostat, ale nakonec to bylo taky výborné. Všechny ty konspirační teorie se skutečnými reálnými postavami, které jsou ve Staříkovy použity s takovou lehkostí je opravdu kus literárního umění. Určitě doporučuji.

03.09.2013 4 z 5