sarahmoon sarahmoon komentáře u knih

Svatba Svatba Julie Garwood

Jak jednou objevíte kouzelnou a tvrdou vysočinu v podání Julie Garwoodové bude chyceni v pasti ... a knihu z ruky nepustíte :o)

24.02.2018 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Ano! Ano! Ano! ..... Když od knihy neočekáváte nic víc, než jednoduché romantické rozptýlení ;o)

17.02.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

... Selekce je Selekce!

Siréna Siréna Kiera Cass

Musím ocenit nápad... po delší době výjimečný. Kniha byla jemná, sladká, krásná ... ale jednoduchá. Asi bych si měla připustit to, že čas nestojí, ale utíká... Kdybych ji četla včera, před rokem nebo možná před několika, nadšením bych skákala, nicméně četla jsem ji dnes a asi jsem očekávala něco víc :(

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Souhlasím kniha je vtipná, ovšem to je tak jediné plus.
- Jinak celkem průměrná :(
PS: Na to, že je mi 25 jsem se cítila dost za hranicí cílovky.... asi za to můžou (občas) jednoduché dialogy.

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Divadelní hra, která Vás zavede do čarodějnických procesů v Salemu. Čekala jsem všechno, ale kniha mě velmi překvapila. (Procesy a soudy tam nejsou více rozepsány, pouze to, že neprávem přišlo o život spoustu lidí.) Taky mi tam chyběla hlavní postava. :o( tak jsem si aspoň z postav vybrala jednu více oblíbenou...

Fascinující jak jsou lidé schopní ublížit druhým :o(

10.07.2017 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Myslím si, že kniha má co dát.
Každému jinak... ale přesto...

10.07.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa Vám dává nahlédnout do své duše, do svého srdce a do svého života. Některé kapitoly jsou dobré, jiné horší... Souhlasím s názorem, že jako fejetony v časopise mají nějaký význam. V knize bohužel dochází k tomu, že jsou některé myšlenky znovu a znovu rozebírány.

Knihu hodnotím průměrně dobře.
Ovšem zpracování knihy a ilustrace... nejde jinak než tleskat!!!

10.07.2017 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Prostě jednoduchá dokonalost!

10.07.2017 5 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Knihu jsem vybírala podle obálky, tak nějak mě zaujala. Velká chyba... kniha je spíše průměrná :o( ačkoliv pro mladší čtenáře by mohla být vhodná. Je vidět, že již nejsem cílovou skupinou :o)

10.07.2017 2 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Velice silný příběh, plný zajímavých myšlenek a moudrých poznatků.
Dokonale vykreslená příroda a lidské souznění mezi lidmi i mezi člověkem a přírodou.
..."Jsme sví."...

Za konec o hvězdičku méně, na mě to bylo až moc smutné. :o(

10.07.2017 4 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

No tak zase o jednu probdělou ... teda pročtenou noc na víc. :o)
Historické romány (obzvlášť Skotsko a Skandinávie) jsou pro mě srdcovou záležitostí.
Autorce se kniha opravdu povedla, prostředí, zápletku, děj, postavy ... nelze jinak než pochválit.
Bohužel jsem měla to štěstí, že jsem četla knihy od Julie Garwood ;o) a jelikož je tu možnost udělit pouze ***** nemohu jinak, než dát o jednu méně. Přece jenom má autorka co pilovat, především by se mohla více rozepsat v některých scénách a ve vývoji postav. (Vztah mezi Illianou a Marcusem byl jen stroze popsán.) Z tohoto důvodu kniha utíkala vážně svižným tempem. ;o)

08.05.2017 4 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Souhlasím krásně romantické. Autorovi tento žánr sedl... (znovu se opakuji) překvapující, že to napsal muž. Ale něco tomu chybělo :o( Myslím si, že kniha mohla mít tak polovinu stran a ničemu by to neuškodilo.

08.05.2017 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Přikláním se k názoru, že první kniha byla o trošičku lepší než druhá.
Co nepochopím, je srovnávání odstínů a této trilogie
... ale když už to dělají skoro všichni...
Fascinuje mě to, že tvrdší erotické scény v odstínech napsala žena a o proti tomu velmi romantické scény muž. :o)
Jsem zvědavá co přinese trojka... upřímně si myslím, že druhý díl mohl být závěrečný. Doufám, že to nebude autor zbytečně moc natahovat a udělá mi radost.

22.04.2017 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Nevzpomínám si, že někdy dřív jsem četla tento žánr psaný mužem. A zatím jsem celkem spokojená. Sice nedokážu ocenit jakékoliv ukázky a rozbory Danta, ale i tak mě kniha celkem bavila.

22.04.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Myslím, že nám nezbývá nic jiného, než se sklonit před obrovským uměním PANÍ autorky a být neskutečně vděční, že se nám do rukou dostala tato úžasná kniha.
... Kdykoliv jsem procházela kolem knihovničky a zahlédla DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ, přejel mi po zádech mráz a na tváři se mi usadil radostný úsměv... ten pocit, že jsem přečetla tuto skvělou knihu a "brzy" přečtu další. Jsem ráda, že už je to tu. :o)

Sarah vážně nepíše nic jen tak, dává mi pocit, že každá věta ač čtenáři zpočátku nedává smysl, nebo mu připadne zbytečná, má vždy své opodstatnění.

SPOILER!!!
No musím přiznat, že mé pocity jsou smíšené (šťastné, ale rozpačité), nikoliv však z knihy, ale ze vztahu, který se tam vyvíjí. Líbil se mi vztah mezi Tamlinem a Feyre.
Konec prvního dílu ... a já byla neskutečně spokojená...
Malá část mě vycítila, nebo si spíše tajně přála, aby prostor, který byl Rhysandovi slíben v druhem díle, stál za to... Opět mě Sarah nezklamala! To pouto mezi Rhysandem a Feyre je velmi silné a neobyčejné.
Budou muka, čekat až vyjde třetí díl .... a mi konečně zjistíme, jak to Feyre zvládá být znovu blízko Tamlina.
Prosím nenechte nás čekat dlouho. :o) Trpím už teď.

22.04.2017 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Zajímavé ... Jak dokázal autor nabít druhou knihu takovým množstvím emocí, přesto, že je daleko tenčí něž první díl?! :o)
Za mě naprosto skvělé pokračování prvního dílu.
Znovu obdivuji propracovanost autorova světa.
Nevím jestli vydržím do vydání Římana :o)
PS: Už dávno bych dala 5*, ale tu poslední si netrpělivě schovávám právě na něj. :o)

24.03.2017 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Fakt netuším jak jsem se ke knize dostala, ale jsem upřímně ráda.
Vůbec jsem netušila, že existuje i nějaká Gabrielova trilogie (kterou si asi brzo taktéž přečtu), jelikož se mi velmi líbí autorům svět. Je vykreslen do naprostých detailů a pro mě tedy velmi skutečný. Velmi zajímavě byla popsána hlavní hrdinka, přes prvotní hrůzný popis se čtenář pročte až ke zkutečně krásné bytosti. ;o)

24.03.2017 4 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

:o) no Niko, do teď jsem si myslela, že já ;o)
Jsem ráda, že Matteo byl tak trochu netypický Ital. :o)

Zakončení... jak jinak než kouzelně sladké.
PS: Palec na horu za střípky ze života Grace, Jonathana, Sarah a Alexe.

20.03.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Začnu číst první odstavec, vykulím oči a nechápu. :o)
Patřím mezi ty šťastnější, kteří měli doma 2 a více dílů a tak, jak jsem rychle zaklapla druhý díl, tak rychle jsme se vrhla na 3 díl. Samozřejmě jsme si nepřečetla anotaci... a to že již není hlavní hrdinkou Grace, ale Sophie mě tak trochu... rozhodilo. :o)
...Jinak, zase jednoduše sladký a nenáročný příběh.
Líbilo se mi, že i když je již 3 díl o jiných postavách, tak si autorka neodpustila propojení s postavami z předchozích dílů.
Jo a ta obálka je jednoduše nádherná ♥

20.03.2017 4 z 5