Samery Samery komentáře u knih

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Kniha byla velmi zajímavá. Příběhy začínajícího lékaře mě bavily. Některé příběhy na mě působily přehnaně, některé postavy mě až rozčilovaly. Kniha je však dobře napsaná a díky tomu se mi četla rychle.

31.03.2019 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Velmi jsem se bavila. Hlášky hlavní postavy i její přístup mě v těžké době nesmírně pobavil a po dlouhé době jsem mohla pořádně odpočinout a tahle kniha byla k tomu velmi dobrá volba. Děj plyne rychle, přirozeně a čtení mě naprosto pohltilo. Tak hurá na další díl ;).

25.04.2018 5 z 5

Učebnice o magických tvorech. Ač ve své podstatě nedůležitá, fanoušek světa Harryho Pottera si v tom to své najde.

24.01.2018 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha mě velmi zklamala. Kostra příběhu mi přišla zajímavá a poměrně se mi četla dobře. Problém nastal, když jednotlivé postavy spolu začali komunikovat. Charakter hlavních postav byl na zešílení, alespoň pro mě. Kolikrát jsem se chtěla dostat do děje, popadnout toho či onoho a třást s ní v zoufalé touze, aby se jim rozsvítilo. Knihu jsem takto dočetla do poloviny a pak jsem na to neměla nervy. Možná se jednou ke knize vrátím a dočtu jí, ale jinak: Děj dobře vymyšlený, postavy v jednu chvíli rozumné, pak pološílené. Nejhorší hlavní postavy ze kterých mám chvílemi neuvěřitelný pocit arogance, sobectví a bezohlednosti. Snad časem se na knihu budu moci dívat jinýma očima, do té doby... jedna hvězda.

03.01.2018 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Je to složitý, smutný, ale zajímavý příběh. Nečetl se mi však snadno. Je třeba se nad ním zamyslet a i když je děj zajímavý, četla jsem poutavější knihy. Je to hodně složitý text.

19.05.2017 3 z 5

Hazard Hazard Jo Beverley

Zatím se mi líbila tato kniha ze série nejvíce. Je to sice dost naivní příběh, kdy chudý Race se zamiluje do bohaté Anny, ale líbilo se mi, že příběh se točil kolem společenského dilematu bohatých a privilegovaných. Anna řeší, že si Race nemůže vzít i když ho miluje. Nakonec to dopadne dobře, moc naivně, ale jako odlehčené čtení je to hezké.

26.02.2017 4 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

Hodně stručný průlet severskou mytologií, ale myslím, že důležité části jsou obsaženy. Kniha se čte snadno a rychle. Jen začátek se trošku vlekl. Asi bych uvítala víc, ale jinak se mi kniha líbila.

13.10.2022 3 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Hodně dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst, odrazovala mě obálka knihy. Opravdu se mi nelíbí. První chvíle knihy jsou navíc trochu nudné. Cca od poloviny se děj konečně rozjede a celá kniha se přečte jedním dechem. Líbil se mi popis vztahů jednotlivých postav. Také mě zaujala postava Mercy jako takové a i popis jejího světa. Z toho důvodu může být kniha pro některé nudná. Na druhou stranu bez toho by kniha byla pravděpodobně brak. Určitě jde o originální nápad, který musím ocenit. Knihu bych jednoznačně doporučila, ale pokud někdo četl něco jako Kate Daniels, může je kniha odradit (U mě se to málem stalo). Mercedes určitě není mezi mými top nejlepšími, na druhou stranu jde o první díl, který je spíše vstupem do série. Třeba mě další díly překvapí.

14.11.2021 3 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Ke druhému dílu mám naprosto stejné výhrady, jako k prvnímu. Přepis seriálu, takže nic nového se nedočtete. Do knihy se opět musel vejít celý díl, což znamená že hlavní linka je obsažena, ale chybí drobnosti. Myslím, že tentokrát byla hlavní linie obsáhlejší, takže mi díl přišel trochu více osekaný. I tak mě kniha bavila. Ilustrace, zobrazení postav i děje byl skvělý. Ale netuším, zda by tato manga oslovila někoho, kdo seriál nikdy neviděl.

14.11.2021 4 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Obvykle vím, co si o knize myslím. Co mi vadilo, co se mi naopak líbilo. Tady jsem dost v rozpacích. Knihu jsem si pořídila, protože mě zaujal seriál a líbili se mi ilustrace. Mangu jako takovou ale ráda nemám. Při čtení jsem se dost opírala o znalosti seriálu a útržky si při tom vybavovala. Díky tomu mě kniha velmi bavila. Myslím, že nacpat jeden díl seriálu do jedné knihy nebyl nejšťastnější nápad. Hlavní linka je sice obsažena, ale chybí tomu jisté drobnosti, které by knihu více pozvedly. Fakt, že jde jen o přepis seriálu nikoli o originalitu, knihu opět posouvají níže. Dalším mínusem je skutečnost, že se nic nového nedočtete. Nicméně postavy jsou dobře vykreslené, ilustrace jsou z mého pohledu skvělé a děj se dá pochopit. Knihu beru jako oddechovou mangu a sběratelskou zajímavost pro fanoušky seriálu. Na otázku, zda je sama o sobě kniha hodnotná a zda by jí ocenila osoba bez znalosti seriálu, neumím odpovědět.

14.11.2021 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Pro mě ideální čtení na dovolenou. Děj je plynulý, postavy přirozené a řeší banální věci každodenního života. U téhle knihy se sice člověk nijak neláme smíchy x minut, ale určitě se pobaví. Po náročné práci nebo ještě lépe na chatě u krbu, na pláži nebo jen tak na lenošce s kávou, je tahle kniha (a série obecně) prostě nejlepší.

11.10.2021 4 z 5

Kámasútra Kámasútra Mallanága Vátsjájana

Velice zajímavá historická kniha. Některá místa mě překvapila. Určitě to není kniha, co by se dnes u nás uplatnila, ale pro milovníky historie jde o určitě zajímavé čtení.

14.12.2019 3 z 5

Nebýt výzvy, asi bych tuto knihu vzdala. Jediné, co musím ocenit, jsou fotografie, na kterých autor zřejmě stavěl své dílo. Přesto je to asi jediné, co mohu ocenit. Kniha se mi sice četla dobře a nijak jsem se v ději nezamotávala nebo neztrácela, ale myšlenku příběhu jsem nepochopila. Není vysvětlena smyčka, nebo já jsem vysvětlení nepochopila, není vysvětleno, proč všichni jsou děti, až na slečnu Peregrinovou... a tak bych mohla pokračovat dál. Děj by možná měl potenciál, kdyby byl příběh více vysvětlený a zvraty byly trochu více zajímavé (do knihy jsem se asi v tom největším napětí neponořila). Nevím, zda se vysvětlení neobjeví v dalších dílech, ale jelikož jsem knihu spíše četla ze setrvačnosti s touhou pochopit, proč jsou tam věci takové, jaké jsou, do dalšího díla se pouštět nebudu.

14.04.2019 2 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Fantasy obecně mám velmi ráda a tento příběh se mi líbil. Ovšem v porovnání s autory, které preferuji, jde o průměr. Děj se mi četl dobře a rychle, i když mi vadili reakce postav a jejich jednání. Ani jejich rozmluvy na mě moc velký dojem nedělali. Chápu ovšem, že je kniha psaná spíše pro jinou věkovou kategorii, do které nespadám. Nejsem si ani jistá, zda by mě charaktery postav, v začátku než se děj rozjel, neodradily, kdyby nebylo výzvy.

14.04.2019 3 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

První kniha od ní mě doslova upoutala a přečetla jsem jí na první dobrou, ale postupem času mě její tituly spíše nudí. Popisové scény jsou mnohdy moc dlouhé. Kapitoly trhají otravně děj a napínavý závěr je až moc rozvleklý. Myslím, že jsou lepší autoři, než Erskine. Ale abych jen nehanila, kniha je celkem zajímavá, historické vsuvky a popisy minulosti jsou velmi zajímavé. Jen ta současnost mě jednoduše nenadchla, její knihy se zkrátka až moc opakují.

14.09.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Toto dílo mě zklamalo, čekala jsem víc. Děj je jednoduchý a jasný. Na můj vkus byl konec trochu uspěchaný. Šílenství Macbetha bylo jen naznačeno a u jeho ženy bylo jen okrajové. Její smrt jsem přešla jako něco nezajímavého. Smrt Macduffovi rodiny ve mě vyvolal pocit nezajímavé vaty. Hlavně jsem nechápala, když Macduff utíkal, proč nepředpokládal, že tím ohrozí svou rodinu. Některá jednání postav mě zkrátka velmi mátla. Shakespeare má rozhodně lepší díla.

24.01.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem se mámy ptala, jaká je její nejoblíbenější kniha, kvůli výzvě, řekla mi tuhle. S obavami jsem se do ní pustila. Nemohu říci, že jsem zklamaná, ale ani nemohu říci, že jsem nadšená. Začátek byl zajímavý, ale pak se stal nudným. Neustálé opakování vtipů a narážek začalo být pozvolna lehce trapné. Jediný úsek knihy, který se mi opravdu líbil, byl závěrečný. Bez tohoto úseku bych neměla ani trochu chuť v sérii pokračovat. Takto mohu říci, že si další díl přečtu. Snad bude lepší. I tak je tato kniha spíše oddechová. Jen čtení smlouvy bylo jednoduše utrpením, které jsem přelistovala. Nejlepší pasáže byly když si hlavní postavy posílaly dopisy a poslední fáze děje, kdy se sblížili a nakonec rozešli. Jinak mi kniha přišla podprůměrná.

22.06.2017 2 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Tohle je první kniha, která ve mě zanechala rozporuplné pocity.
Nečetla jsem 50 odstínů, ale z náznaků a z toho co o Odstínech vím od kamarádek, jsem našla mnoho prvků stejných právě tady. Celkem mě zarazilo, když Valentin několikrát zdůraznil, že není dominant a že se v trestání nevyžívá. Nejednou mě napadlo, že tam autorka rovnou mohla napsat - nekopíruju 50 odstínů.
Děj je jednoduchý a moc ho tam není. První část je zkrátka o postavách a druhá část o sexu. Nic víc tam najít nelze, takže je to kniha vhodná na odreagování. I když některé části mi přišli dost suché a někdy až i nudné.
Méně postelových scén, méně erotických dialogů (Ty se ostatně až otravně opakovaly), více děje nebo snad více rozvinout děj a tím přidat stránky... a kniha by hned mohla být lepší. Ale nemůžu říci, že jsem vysloveně zklamaná. Jen si myslím, že potenciál jaký kniha má zůstal bohužel nevyužitý. Snad další díly budou lepší.

28.05.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Příběh se mi líbil. Zvraty, neustálé přemýšlení kdo je pachatel... to mám ráda. Ale vleklé až moc podrobné popisy, dlouhé nudné pasáže nebo robotické, naivní či nepřirozené jednání postav (viz šéf kriminálky krmící rybičky, psovodka které se musí PŘESNĚ říci, co má dělat...) mi celkem dost vadili. Nemluvě pak o policistovi v penzi, jehož vnučka umírá strachem, zda přežije po přejetí autem, aby o stránku dál procitl a o další už stíhal výtržníky. Ale i tak si přečtu další díl. Snad bude lepší.

25.05.2017 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi silný, ale dost naivní příběh. Bohužel však nesmírně pravdivý.

06.04.2017 4 z 5