Půlnoc je osamělé místo

Osamělý domek na divokém pobřeží Essexu se stal dočasným azylem mladé londýnské spisovatelky Kate, která tu chce nalézt ztracenou duševní rovnováhu po rozchodu s milencem. Náhodný objev antického hrobu v přímořských dunách však vyvolá duchy pohřbených a síla jejich dávných vášní začne znovu působit. Ohrožená Kate i její místní přátelé čelí nebezpečí společnými silami. Zdá se, že řešením věčného tématu milostného trojúhelníku je i po staletích nezištná láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8312/pulnoc-je-osamele-misto-8312.jpg 4.3299
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Midnight is a lonely place (1994)

Kniha Půlnoc je osamělé místo

mariva

Knížka splnila přesně to, na co jsem u autorky zvyklá a co od ní očekávám - prolínání dvou časových rovin a napětí. Toho bylo v této knize víc než dost, chvílemi mi příběh připadal až hororový, ale bylo to úžasné čtení. Knížku nebylo snadné odložit, protože napětí stále gradovalo a nenechalo čtenáře vydechnout. Konec byl trochu useknutý, po tak dramatických situacích mohl mít ještě pár stránek. Každopádně jsem si čtení užila.

wlado

Kniha, ktorej akcia určite nechýbala. Na rozdiel od viacerých podobných kníh akčný dej začína približne v polovici knihy a zdá sa, že rozuzlenie príbehu neostane na záver. Možno, keby kniha bola napísaná v kratšom rozsahu ako novela bolo by to čitateľnejšie. Mnohé scény si však boli podobné, do príbehu vstupovali nové postavy, až to miestami bolo príliš prekombinované a zbytočne komplikované.

Market116

Kniha byla velmi hezky napsaná a krásně se četla. Ale příběh byl poněkud zvláštní a trochu přehnaný. Aspoň, že o napětí nebyla nouze.
A od konce jsem čekala víc...
Tak uvidím jestli další knihy od autorky budou lepší.

Janule809

Od spisovatelky se mi líbila asi nejmíň..čekala jsem vic

AlenaF

Dočetla jsem, ale ..... Tak trochu ztráta času.

Květinka008
08.10.2018

V rané dospělosti jsem na knihách Erskinové ujížděla a měla skoro všechny z tehdejšího vydání v KK. S odstupem patnácti let shledávám, jak jsou všechny strukturou přes kopírák - prostě duchařina, zasazená jednou do středověku, jindy do starověkého Egypta, Říma... Nepostradatelné je více či méně zdařilé prolínání dvou časových rovin a charakter hrdinů, kteří přejímají chování a vlastnosti svých kladných i záporných předků. Psané velmi rozvleklým popisným stylem, přitom by stačilo méně. V "Půlnoci" se navíc ani nic závratného nestalo. Přesto mě něco nutí knihu si nechat, třeba zaujme budoucí generace v mé rodině jako kdysi mě :-)

Samery
14.09.2018

První kniha od ní mě doslova upoutala a přečetla jsem jí na první dobrou, ale postupem času mě její tituly spíše nudí. Popisové scény jsou mnohdy moc dlouhé. Kapitoly trhají otravně děj a napínavý závěr je až moc rozvleklý. Myslím, že jsou lepší autoři, než Erskine. Ale abych jen nehanila, kniha je celkem zajímavá, historické vsuvky a popisy minulosti jsou velmi zajímavé. Jen ta současnost mě jednoduše nenadchla, její knihy se zkrátka až moc opakují.

YA-girl
21.06.2018

I pro mě to byla první knížka od autorky - a rozhodně ne poslední... Zaujalo mě to prolnutí dvou časových rovin, a především ten napínavý styl vyprávění. Skoro bych řekla, že to bylo napínavé a mrazivé až moc - nejsem zase tak velká poseroutka ;), ale když jsem tohle četla v noci a sama v pokoji, vstávaly mi děsem všechny chlupy a pořád jsem ve vzduchu vnímala vůni zeminy! ;-D A přesně takové romány mám ráda - které ve mně "něco" zanechají, a je jedno, jestli tím něčím je nějaký hluboký prožitek, křeče v břichu od smíchu a nebo v tomto případě reálný, ledový pocit strachu ;).

romantika duchové a přízraky

Barbara Erskine