Sali88 Sali88 komentáře u knih

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Měla jsem husinu z toho, co byla Davova matka schopná udělat. Po jednom šoku hned přišel další, horší a horší. A otcovo zbabělský chování? Kdyby mu chtěl opravdu pomoct, takhle by to nenechal, místo toho, aby něco udělal, radši přihlížel, jak je jeho synovi ubližováno. A jestli ve škole skočili na výmluvy, který mu matka vtloukala do hlavy, aby je používal na odůvodnění svých zranění, tak to museli být úplný pitomci, spíš jen nechtěli vidět že se něco děje, aby to nemuseli řešit.

10.06.2015 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Úžasná trilogie, moc se mi knížky líbily :)

07.06.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po prvním přečtení obsahu jsem si říkala, tenhle tip literatury mě bavit nebude a odložila jsem jí. Nakonec jsem si jí přidala do seznamu, a rezervovala v knihovně, a jsem opravdu ráda. Neskutečně silný příběh, úžasná, krásná knížka, která mě znovu rozbrečela, i několik minut po přečtení. Doporučuju přečíst si ji. Jiné hodnocení než pět hvězdiček dát snad ani nejde.

23.05.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha o skutečném životě, o věcech, které se můžou stát každému.Jen jsem čekala na nějaké větší tajemství, na které zapomněla, a které se časem objeví, ale nic takového tam nebylo. Dávám 4 hvězdičky, kniha je čtivá, musela jsem pořád číst dál, chtěla jsem vědět, jaké všechny vzpomínky ztratila, jak se za těch deset let, které si nepamatuje změnila, i jak to nakonec dopadne.

10.05.2015 4 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Kniha se mi četla moc dobře, jen mi tam chyběly příběhy ostatních postav, kniha byla psána pouze z pohledu Sněhurky a Emmy. Ale bylo to dobré připomenutí děje, protože koukám i na seriál.

26.04.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Nečekala bych že mě kniha tohoto typu bude takhle bavit, ale četla se mi skvěle, jsem ráda, že jsem si ji půjčila a přečetla :)

22.04.2015 4 z 5

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Kniha mě příliš nenadchla, čekala jsem, jestli se to zlepší, ale nezlepšilo. Dočetla jsem jí, a přečtu si i další díly, protože mě zajímá, co se dál stane a doufám, že budou lepší, než ten první.

16.04.2015 2 z 5

Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, a nakonec dávám pět. Kniha byla zase o něčem jiném, než jsem zatím četla, pěkný nápad, dobře se mi četla, byla jsem zvědavá a hádala jsem, kým Coffeyovi jsou, zajímalo mě, jak to celé dopadne. Pěkná knížka, stojí za to si ji přečíst :)

12.04.2015 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Právě jsem knihu dočetla, a nějak se nemůžu vzpamatovat z toho konce. Nejdříve jsem byla v šoku, potom bych slzy asi nezadržela, ani kdybych chtěla. Smutná, ale krásně napsaná kniha. Líbilo se mi, že jsem poznala pocity každé z postav, jak danou situaci vidí. Život stále přináší zvraty, které člověk často ani v nejmenším nečeká, přináší těžká rozhodnutí, při kterých si člověk klade otázku, jestli vůbec existuje jediné správné rozhodnutí, a které to správné rozhodnutí je,

11.04.2015 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Když jsem viděla počet stran, nejdříve jsem se lekla, říkala jsem si, co by v takovémhle příběhu mohlo být na tolika stránkách, ale nakonec se mi knížka četla opravdu dobře, občas jsem se sice musela zorientovat ve skocích časem, ale přečetla jsem ji za tři dny, moc se mi líbila :)

09.04.2015 5 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Je strašný, jak se někteří lidé chovají. Když muž bije svojí ženu, a navenek předstírá, jak je perfektní. Nejhorší, je, že i když se s tim žena rozhodne něco udělat, ne pokaždé jí to ostatní uvěří, nebo jí to neveří ti správní lidé, kteří by to mohli zarazit, nebo pokud s tím něco dělat zkusí, ocitne se okamžitě v nebezpečí, a nejen ona.

07.04.2015 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první knížka od autora, pořádně nevím, co si o ní myslet. Tak nějak jsem na konci čekala nějakou pointu, že to bude mít nějaký skrytý smysl, který to třeba má, ale na žádný jsem pořádně nepřišla.

04.04.2015 2 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Uzoučká knížka pro děti, ale i tak se mi moc líbila :) Četla jsem ji už kdysi, asi ve 12ti letech, i když jen jeden díl a bavila mě, a proto je teď čtu znovu, abych si přečetla i ostatní :)

31.03.2015 5 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Nechápala jsem už v podstatě od začátku, proč zrovna s ním chtěla být. A když jí uhodil, ještě když věděl, že je těhotná, a choval se, jak se choval, měla to s ním skončit. Bohužel, lidé jsou příliš ovlivnitelní, a kolikrát takové věci, které se jim dějí, nevidí, vidět nechtějí, nebo je přehlíží. Alespoň nakonec si to uvědomila.

27.03.2015 3 z 5

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Když jsem knížku četla, vůbec mi nepřišlo, že čtu něco, co patří ke škole noci. Jsem ráda, že jsem poznala Neferetin příběh, proč se stala tou, kterou se stala. I když rozhodnutí bylo na ní, jestli se špatnými zkušenostmi s otcem nechá ovlivnit, a stane se špatnou, jako on, nebo jestli nechá minulost za sebou, a bude taková, jaká bývala na začátku.

25.03.2015 3 z 5

Noční loď do Číny Noční loď do Číny Damian Dibben

Přečetla jsem jí za 2 večery. Doufam, že rychle vyjde další díl :)

24.03.2015 5 z 5

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Ze začátku jsem si říkala, že mě knížka až tolik bavit nebude, ale nakonec jsem jí přečetla rychle, a bavila mě :)

15.03.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Pěkná knížka. Něco mi v ní chybělo, ale líbila se mi :)

11.03.2015 4 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Že bych se toho v tomhle díle nějak moc dozvěděla se říct nedá. Knížky mam doma, a jsem ráda že jsem je četla, ale myslim si, že už by se serie měla nějak ukončit. Je to zbytečně protáhlé.

08.03.2015 3 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Třetí díl se mi líbil asi nejvíc, ale ten konec mi přišel jakoby měla být ještě další kniha. Takový nedovysvětlený

27.01.2015 3 z 5