Sakulnikov Sakulnikov komentáře u knih

Flotila světů Flotila světů Larry Niven

Asi to chce znát předchozí knihy ze Známého vesmíru, ať je jasné, co jsou Loutkaři zač, ale pro znalce dobré.

10.07.2016 4 z 5

Po hospodách kolem Středozemního moře Po hospodách kolem Středozemního moře Ali Ad-Du‘áží

Škoda toho, že je to tak krátké. Příjemný, ironický popis Středozemí od Tunisana, který dává poznat, jak moc bylo Tunisko evropské, resp. jak jeho francouzské školství vytvářelo z Tunisanů Evropany.

30.06.2016 4 z 5

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Originální postapo.

26.06.2016 4 z 5

Muži ve zbrani / Těžké melodično Muži ve zbrani / Těžké melodično Terry Pratchett

Ilustrace jako vždy výborné, jen Těžké melodično mě zrovna neoslovilo.

14.06.2016 4 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Navzdory přítomnosti Smrťě a Kolíka mě to tolik neoslovilo. Stylově a premisou velmi podobné Pohyblivým obrázkům. Ale pár pěkných citátů by se našlo - hudba je nejlepší jako noty - nekazí ji hudebník a tak.

14.06.2016 3 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Jedna z nejlepších Zeměploch.

12.06.2016 5 z 5

Válečníci Válečníci Jaga Rydzewska

Zajímavý inovativní svět - technologie, politika, filosofie, náboženství - první díl trilogie, v podstatě celý jen expozicí. Snad se v dalších dílech autorka do toho nezamotá a nevznikne šílená splácanina.

05.06.2016 4 z 5

Stín svobody Stín svobody David Weber

Pořád dobré, jen vyšší míra návaznosti na hlavní sérii a Pochodeň působí jako významné zpomalení děje, který není vyšperkováván tolik peripetiemi.

03.05.2016 4 z 5

Sílící bouře Sílící bouře David Weber

Méně Honor, více politiky - jen tak dál.

29.04.2016 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Hlavně ti velbloudi!

07.03.2016 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Rosret s Vetinarim opět skvělí, ale byla zde nějaká změna stylu, kterou neumím popsat, ale ukazuje prostě to úplně nezapadá do stejného světa. Vetinari je takový méně tajemný a přímější, což mi narušuje představu o něm. Ale kdo by nemiloval železnici.

28.02.2016 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Rosret, Vetinari a základy ekonomie jsou prostě skvělý mix. I když trochu horší než pošta. "Hubert se zabývá ekonomií. To je podobné jako kdyby se zabýval alchymií, akorát to nadělá mnohem méně nepořádku."

22.02.2016 5 z 5

Hluboké pastviny Hluboké pastviny Arthur Charles Clarke

Čte se to výborně, ale oproti jiným Clarkovým dílům je to takové polovičaté. Časté skákání v čase, nedořešené problémy i psychologie postav spíš v nepřímém náznaku. První část je skvělá, druhé chybí výraznější děj a filosofická třetí má sice zárodky už na začátku, ale celé je to jasně zkratkovité a prvoplánovité.

19.02.2016 3 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Kniha povedená, ale jestli jde o knihu pro děti? No budu si muset počkat na verdikt synovce ...

07.02.2016 4 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Odkazy na filmy a scénky fajn, ale celkově se táhlo. Snad je díly s Mrakoplašem se mi četly takhle špatně, ale na rozdíl od nich mě tohle bavilo víc.

07.02.2016 3 z 5

Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Kristýna Košutová

Krásný komiks o velice zajímavé osobnosti. Jen víc takových.

04.02.2016 5 z 5

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

Je třeba ocenit zajímavý svět, ale způsob vyprávění mi příliš nesedl. Příliš rozvleklý a pak náhle rychle až fantasticky zakončovaný. Prvních 200 stran se o fungování světa nic nedovídáme a pak je vše vychrleno, i když už to v danou chvíli zbrzdí akci.

03.02.2016 3 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

No nemám příliš rád Mrakoplašovy příběhy, ale představy byrokratického pekla, výklad trojské války nebo přístup k misionářům, jsou prostě skvělé historky.

25.01.2016 3 z 5

Yvetta Yvetta Guy de Maupassant

Romány dokážou člověku zkazit pohled na svět, ale až do 18 let nepoznat v jaké společnosti se pohybuje? Musela být trochu prostoduchá.

08.01.2016 4 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Dobrá feministická vize, trochu prvoplánovitá, ale zábavná - hlavně kult chilli. Dobrý styl střídání vyprávění, toku vědomí a úryvků z propagandistických materiálů. Jen škoda trochu urychleného konce.

30.12.2015 4 z 5