Technik Velkého Kyjeva

od:


KoupitKoupit eknihu

Vladimir Vasiljev se do povědomí českých čtenářů zapsal především jako spoluautor románu Denní hlídka, ovšem své doposud nejzásadnější dílo ve skutečnosti napsal ještě předtím. Je jím právě Technik Velkého Kyjeva, jedna z klíčových knih, které v 90. letech minulého století pomáhaly formovat podobu novodobé ruské fantastiky. Svět, do něhož nás autor přivádí, se podobá světům meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky a pistole, hrdinové nejezdí na koních, nýbrž v rychlých autech, a místo čár a kouzel zaujímá vyspělá technika. Je to svět nekonečných velkoměst, obývaných nejen lidmi, ale i elfy, trpaslíky, orky a dalšími rasami. Svět, v němž stroje žijí vlastním životem, a nepotřebují – ba ani nechtějí – dohled živých bytostí. Svět, po jehož silnicích a dálnicích se prohánějí divoké kamiony. Svět plný tajemství a skrytých pravd... Je to fantasy? Je to sci-fi? Je to kyberpunk? Odpověď na každou z těchto otázek zní ano, ale jednotlivé žánry a hranice mezi nimi pro Vasiljevovu nespoutanou fantazii nic neznamenají. Mísí se a splývají ve strhujícím příběhu, v němž se jedná o osud celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192678/technik-velkeho-kyjeva-192678.jpg 3.818
Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
ferda
27. března

Pro mě úplně nový svět a hlavně mě dostalo "ochočování" vozidel.Až na tem urychlený konec to docela šlo.

buster21
13. února

zaujimave spojenie techniky a fantazijneho sveta ... 5*

Sakulnikov
03.02.2016

Je třeba ocenit zajímavý svět, ale způsob vyprávění mi příliš nesedl. Příliš rozvleklý a pak náhle rychle až fantasticky zakončovaný. Prvních 200 stran se o fungování světa nic nedovídáme a pak je vše vychrleno, i když už to v danou chvíli zbrzdí akci.

Herodes
05.05.2015

Dal jsem plný počet hvězdiček, protože se mi to líbilo. Nikde žádná princezna, případně emzáci...naopak, neobyčejný svět - to byla dobrá myšlenka, nápad, který jsem nikde jinde nečetl, pointa překvapivá.

Autor a jeho další knihy

Vladimir Vasiljev

Vladimir Vasiljev
ruská, 1967

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit4x