Flotila světů

Flotila světů obálka knihy
Mé hodnocení:

Larry Niven se spojil s dalším významným autorem SF, E. M. Lernerem, s vynikajícím výsledkem - jejich předehra k Prstenci je snad nejlepším dílem celého cyklu. Kristen Quinn-Kovacs zaujímá vedoucí úlohu - zachránila předky z vesmírné lodi a poskytla jim nový svět. Výbuch supernovy a zničující radiace však přinutí Obyvatele k útěku. Berou si sebou i své planety - Flotilu světů. Kristen se vydává na průzkum a přitom narazí na dávno zapomenutou historii, a její objev otřese samotnými základy světů...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21764/flotila-svetu-21764.jpg 419

Flotila světů 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Fleet of Worlds

Kniha Flotila světů

Bašťák
dnes

Součást světa Známého vesmíru. Oceňuji hlavně detaily ze života Piersonových loutkářů a jejich Flotily světů. Překvapením je existence Kolonistů a celé to dění kolem PR4 je docela zajímavé. Možná kdyby to psal jenom Niven bylo by to o trochu drsnější a temnější, ale i tak velmi dobrá sci-fi. A také díky za nové setkání s Nessem :-)

Predator3313
21.12.2019

Jak už bylo zmíněno, pro neznalce to možná nebude tak zábavné, nicméně pro ty co četli neutronovou hvězdu a prstenec je to dobré a dost věcí se tu vysvětlí.
Nicméně je tam i pár věcí co si trochu odporují z předchozími knihami, ale nic vážného.
:D no a nvm kdo tady psal ten popis knihy, ale asi tu knihu nečetl, protože to vůbec neodpovídá té knize.

Sakulnikov
10.07.2016

Asi to chce znát předchozí knihy ze Známého vesmíru, ať je jasné, co jsou Loutkaři zač, ale pro znalce dobré.

Jack Bauer
28.01.2012

Hard SF ze ságy Prstence, kvalitně odvedené řemeslo, bohužel žádná akce, dějová stránka ustupuje před popisnou, bohužel pro čtenáře na úkor čtivosti. Gradace děje nulová. Asi jsem měl začít číst prvně Prstenec, seznámit se s prostředím a pak číst tento prequel. Sci-fi je to výborná, ale nic se tam téměř neděje a pro mě jako neznalce celé ságy nicneříkající.