Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Pan Kmenta je prostě Novinář a zaslouží si obrovský respekt.
Jen se divím, že po napsání téhle trilogie ještě žije ... Když to napíšu hodně korektně, tak být panem Mrázkem, Pitrem, Krejčířem, .... tak mě ten pán minimálně trošíčku štve :o)))
Rozhodně si přečtu i jeho další knihy.

02.10.2017 5 z 5

Čarodějnice ďáblovy nevěsty Čarodějnice ďáblovy nevěsty Jean-Michel Sallmann

Jak píše Lady Dracula, kniha je plná ilustrací. Já osobně těmto knihám říkám "záchodová kniha" = brožůrka kterou přečtete na záchodě :o) Osobně této knize nemohu nic vytknout, ale nečekejte že se dozvíte něco, z čeho si sednete na zadek. Jinejma slovama: kdo viděl film KLADIVO NA ČARODEJNICE, nic nového se tam asi nedočte. I když na druhou stranu mohu napsat, že lidem ... může tato kniha trochu pootevřít oči .... v tom smyslu, že třeba začnou přemýšlet o této tématice spíše jako o sociálně-politické otázce (poplatné té době) ..... než jen podle rovnice "církev = MILIARDY upálených čarodejnic = strašně prašulí = v restitucích jim nic nedáme!!!" :o)))))

..... ale stejně si to myslíte, co??? :o))))))))

(no jo .. jsem už zase vtipnej :o)))))))

20.08.2013 3 z 5

Modrá, nikoli zelená planeta Modrá, nikoli zelená planeta Václav Klaus

Kontorverzní názory pana Klause zná asi každý. Chtěl jsem si je ale přečíst v nějaké ucelené formě. Po přečtení konstatuji, že v něčem má pan Klaus asi pravdu, ale nejsem odborník ani na ekologii, ani na ekonomii. Tak-že buď mu to prostě budu věřit a nebo ne. Mimochodem, tato kniha mi přijde, že mnohem víc, než brožura od Václava Klause, je slepencem argumentů, které si pan president někde přečetl a poskládal je do této publikace. Za přečtení to stojí, ale na barikády proti "eko-teroristům" nepůjdu :o)

03.10.2012 3 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Má nejoblíbenější kniha od pana Čapka.
Úžasné téma.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tuto knihu mi doporučilo hodně lidí, osobně se mi ale nijak moc nelíbila. Prostě to není šálek mé kávy.

02.10.2012 1 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Výborná kniha, Duna mě prostě nadchla.

17.08.2019 5 z 5

Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Vladimír Vondráček

Asi jsem od knihy čekal něco jiného.
O psychiatrii se dozvíte sem-tam něco, ale dozvíte se toho hodně o vodníkovi, bludičce, vlkodlakovi, Jeníčkovi a Mařence, ....

12.05.2019 2 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Prostě paráda!
Když jsem dočetl první díl, byl jsem poněkud rozpačitý, ale teď asi chápu, proč tolik lidí Kinga miluje.
Druhý díl má vše, co dobrá kniha má mít. Atmosféra, že by se dala krájet (Rákosníčkova mlha se dá taky krájet, ale to je slabej odvar), výborný příběh, perfektně zmáknuté charaktery postav a napětí, že se o ty Tři normálně bojím.
Další díl prostě číst musím.

18.03.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Na začátku knihy jsem si mi zdálo, že celé to bude o tom, jak hlavní hrdina pobíhá po Metru a řve "Pomoc, Bubák!".
Ne, není to tak. Kniha má slušný příběh a Metro je plné nejen Bubáků, ale naprosto bizarních postav a šílených komunit, které Metro obývají. A to vše dělá knihu velice čitelnou.
Ještě že nemáme v Plzni Metro. Pro jistotu ale nebudu používat ani podchody :o)

10.03.2019 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Když jsem chodil na ZŠ, každý kluk chtěl být buď pilot F1 a nebo kosmonaut. Já nechtěl být pilot čehokoliv a logicky tedy ani kosmonaut. Chtěl jsem být popelář. Fascinovalo mne, jak popeláři jezdí vzadu na těch stupínkách. To je asi jeden z důvodů, proč jsem se k téhle klasice dostal až když je mi 42 let (I když teď si uvědomuji, že o popelářích jsem do této chvíle vlastně taky nic nečetl). Po přečtení této knihy rozhodně kosmonaut chci být!!! (Možná už to ale blbě stíhám ...).

O knize už tu bylo vše napsáno. Tak vlastně nevím co dodat. Rozhodně dávám plný počet hvězd, protože jsem z tohoto díla naprosto nadšený. Vzhledem k tomu, kdy tahle kniha byla napsána, mi přijde, že pan Clarke byl něco jako Nostradamus. Prostě paráda!

(Jdu volat do NASA, zda se mám stavit ohledně pohovoru ...).

23.02.2019 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Hmmm.... tak tedy jo. Atmosféra těžká, že by se dala krájet. To určitě.
Chvilkama jsem se musel ve čteni zastavit a trochu si ujasnit dějové linie příběhu. Ale to možná nebude knihou, ale tím, že já toho Kinga prostě nemám najetýho. Možná mi ještě něco docvakne ...
Rozhodně budu pokračovat dalším dílem a uvidím, jak se s tím popasuji dál ...

20.02.2019 3 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Tragikomické.
Od knihy jsem se nemohl odtrhnout.
Film je taky velice dobrý, jen s minimem změn oproti knize.

Jen nechápu, jak ta kniha mohla vyjít za komunistů, protože je plná narážek na tehdejší režim.

Je pravda, že člověk si musí chvilku zvykat na styl psaní autora, ale ve chvíli, kdy se do toho dostane, už se to čte samo.

10.07.2018 5 z 5

Tovaryšstvo Ježíšovo – Jezuité v Čechách Tovaryšstvo Ježíšovo – Jezuité v Čechách Ivana Čornejová

Když se řekne "Jezuita", každému z nás se asi vybaví tmář, někdo kdo v žádném případě nepřál českému jazyku a myslím že si především vzpomeneme na Koniáše a jeho pálení knih. Tahle kniha je o tom, že nic není černo-bílé a že vše co napsal Jirásek (Temno) nemusí být úplně pravda. Autorka je historička, tak-že se v žádném případě nesnaží vnucovat nějakou "jedinou Pravdu", ale snaží se předložit výsledky svého bádání. Kniha je čtivá a pokud Vás tedy toto téma zajímá, šáhněte po ní.

24.04.2013 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Stephena Kinga moc nevyhledávám, ale dostala se mi do ruky tato kniha a doslova jsem ji zhltnul. Úžasně napínavé, až jsem se u toho chvilí bál :o)

04.10.2012 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Na Honzíkovo obrovské dobrodružství s družstevním vajíčkem už prostě nikdy nezapomenu :o)

Masa a moc Masa a moc Elias Canetti

O tom jak manipulovat, jak se nechat zmanipulovat a proč to tak vlastně funguje.
Hodně dobrá socilogická kniha, kterou pochopí i laik.

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Kniha pro každého kdo se chce seznámit s filosoficko-humanitním myšlením T.G.M.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika.
Poučná pohádka jak pro děti, tak pro dospělé.

02.10.2012 5 z 5

Druhý díl nedosahuje kvality dílu prvního, ale stejně jsem se nasmál. Je to druh humoru co mi sedí.

12.07.2019 5 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Maminka mi vždy říkala, že v jídle se člověk nemá rýpat a že se musí dojídat! Asi si v sobě z toho nesu trauma a tak se léta snažil každou knihu dočíst, i když mi nechutnala. Časem jsem se asi tomuto návyku vymanil a když mne kniha nechytla cca. do sté stránky, prostě jsem jí nedočetl. Na jednu stranu se pak cítím provinile (přece jenom, maminky se musí poslouchat!), ale na druhou stranu vždy cítím ten pocit hrdosti, samostatnosti!
V téhle knize jsem se na začátku hodně moc rýpal. Magická stá strana se blížila a já už se nadechoval k výkřiku: DĚKUJI, ALE UŽ JSEM SYTÝ! Najednou se to ale zlomilo a kniha mi zachutnala.
Prostě to najednou zacvaklo, a už se to četlo samo. Začal jsem chápat souvislosti, pochopil jsem slova které jsem nechápal, prostě autorův svět se najednou otevřel a pak už jsem se od knihy nemohl odtrhnout.
Jako Čajomil jsem přirozeně fascinován asijskou kulturou a proto mi zasazení knihy do tohoto prostředí vyhovovalo. I když si myslím, že pochopení právě toho prostředí a orientace v něm je na knize asi z počátku to nejtěžší.
Nakonec jsem moc rád, že jsem to nevzdal.

12.02.2019 4 z 5