sadlo sadlo komentáře u knih

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Není špatná, výborná na dovolenou, zaujme obsahem, zápletkou.

03.04.2019

Kopie Kopie Lauren Oliver

Pokračování knihy Replika. S chutí jsem si přečetla její pokračování ,druhý díl Kopie. Doporučuji . Příběh má "hlavu i patu". Zaujme .

11.03.2019

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Po fantasy sáhnu málokdy, ale vím, že nakladatelství BAOBAB je záruka kvality, tak jsem se pustila do čtení. Už se těším na druhý díl.

25.02.2019

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Krásně strávený víkend s touto príma detektivkou. Pan Niedl opět nezklamal.

18.02.2019

Můj rok 1968 Můj rok 1968 Jarmila Frejtichová

Oslovuji všechny kantory, rodiče, prarodiče, kupte pro své studenty tyto tituly. Doopravdy stojí za přečtení, prolistování. Stručné, ale výstižné!!!

07.02.2019

Žena z roku 1899 Žena z roku 1899 Milan Krčmář

Milý pane Krčmáři, Vaše kniha je skvělá! Upoutá studenta i starší čtenáře. Výborně se čte a mnoho se čtenář dozví. Komu se líbí knihy paní M. Štráfeldové, určitě sáhněte po tomto románu. Máme skvělé současné autory.

28.01.2019

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Pro mládež i pro dospělé. Nejenom dobrodružné,ale i poučné. Stavěno na pravdivém příběhu a skvělém vyprávěním. Rozhodně jsem se nenudila, těšila jsem se , až po návratu z práce si sednu a zahloubám se do příběhu.

23.01.2019

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Jedním dechem přečteno. Dýchne na vás typická ruská složitá duše. Ruská a sovětská literatura se liší od literatury jiných světových autorů.Doporučuji ruského spisovatele Vodolazkina. Moc pěkné čtení.
Od Sorokina se mně Vánice líbila nejvíce.

22.01.2019

Agentka Agentka Hana Parkánová-Whitton

Lehké, dobře čtivé. Na dovolenou, ke kávičce a ničím nerušené odpoledne.

21.01.2019

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Neváhejte a čtěte! Žádné drsné násilí, naopak, lidskost, laskavost. Pro čtenáře autorů Colgan J., Backmanna, Puértolas.

14.01.2019

Druhá šance klenotníka Benedikta Druhá šance klenotníka Benedikta Phaedra Patrick

Moc pěkné, milé počteníčko. Kdo má rád četbu od Colgan J. /Ostrov s vůní čerstvého chleba,..../, tak sáhněte po této knize.

14.01.2019

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Přečteno poctivě od A do Ž. Skvělé čtení!!!!

08.01.2019

Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

Milá paní Štráfeldová,
opět skvělá kniha. Skvělé náměty, skvělá čeština, Vaše vypravěčské umění je na jedničku!

08.01.2019

Chraň nás Pánbůh před Finem Chraň nás Pánbůh před Finem Arto Paasilinna

Paasiliniho mám moc ráda. Některé jeho knihy jsou lepší, některé horší. Tuto knihu řadím do "středu". Kniha je psána před rokem 1989, světová situace politická, společenská se vyhrocuje. Autor ji velice dobře zobrazuje , "hledá" řešení. Český čtenář má možnost srovnávat co se za těch 30 let ve světě událo, že pan Paasilina společenské problémy předvídal

05.12.2018

Šumava - Roklanská hájenka ve vzpomínkách Šumava - Roklanská hájenka ve vzpomínkách Erika Zemanová

Skvělé čtení!!! Budete li mít depresi z přemíry blahobytu, přečtěte si tuto knihu.
Zde je návod k poctivému a hlubokému prožití života.

03.12.2018

Letec Letec Jevgenij Vodolazkin

Autor mne opět nezklamal. Kniha, kterou je dobré mít doma. Budete se k ní vracet.

03.11.2018

Čína, má láska Čína, má láska Vladislav Kučík

Dvě odpoledne jsem věnovala této skvělé knize. Výborně napsaný příběh mladých českých lékařů za 2. světové války v Číně.

31.10.2018

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Prostě skvělá. Těšila jsem se na ni, protože " Rusanda na větvi" mne pobavila i poučila. Paní spisovatelce vřelý dík !

26.10.2018

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Můj názor na tuto knihu je velice kladný. Válečná hrůza může být vyobrazena i tímto způsobem jak popsala autorka.
Prosím učitele, doporučujte ji svým žákům.

16.10.2018

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Výborná a čtivá kniha. Kdo má rád např. knihu Poslední kabriolet od A. Myrera , doporučuji si přečíst Černobílý svět. Také tak svižně a poutavě napsané.
Počátek šedesátých let ve státě Mississippi. Obsah nebudu vyprávět, ale počtení je skvělé.

30.09.2018