Sabča92 Sabča92 komentáře u knih

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Do této knihy jsem se pouštěla jen pár dní po vypuknutí války na Ukrajině, proto se mi kniha v těch dnech četla opravdu špatně. S knihou to absolutně nemá nic společného, jen jsem po ní sáhla v nesprávné době. Jménem mojí sestry mě velmi zaujala svou anotací. Příběh z protektorátní Prahy, odkrývání starého tajemství a osudová láska, to jsou jistoty, které mě vždy zaujmou. Poslední body anotace slibují milostný příběh, který může na čtenáře působit tak, že o tom vlastně kniha bude. Ale ono opak je pravdou. Stěžejním tématem tu rozhodně není lovestory, jako snaha o přežití nebo boj s režimem. Soňa je jiná, než dívky té doby. Kouří cigarety, jde z jednoho románku do druhého, nebojí se říct nahlas svůj názor. Knize se nedá upřít neuvěřitelná čtivost, která vás nutí číst dál a dál. Dále se odehrává ve dvou časových rovinách, ovšem kapitol ze současnosti, kdy vnučka nachází staré věci a začne zjišťovat minulost své babičky, je velmi málo, a vlastně bych je asi radši vynechala úplně. Jsou velmi krátké a vlastně nijak ostatní děj nedoplňují. Jménem mojí sestry je velmi hezká a smutná kniha zároveň. Přináší zase trochu jiný pohled na válku a rozhodně se těším na další autorčiny knihy. V knize jsem si našla celou řadu citátů.

28.03.2022 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Vždycky jsem měla ráda romantické příběhy, a nikdy se nebránila ani těm pikantnějším. V letošním roce jsem se rozhodla sahat daleko častěji po romanťárnách, a tato kniha mi padla do noty. Na vrcholu je přesně takové, jaké čekáte. Je to erotická jednohubka, u které velmi oceňuji, že tu půlku knihy hrdinové po sobě jen nepokukují, ale v podstatě hned na začátku se jde hned na věc. Nejde o žádnou jednorázovou eskapádku, hrdinové jsou k sobě přitahování vášní, které zkrátka nedokáží odolat. Příběh tak trochu jako o Popelce, kde dívka není žádná křehká květinka, ale vcelku ambiciózní žena, která se nestydí a jde si za svým. První díl z duologie, a já pevně doufám, že vyjde i druhý díl. Na vrcholu je velmi čtivá kniha, lehce nadprůměrná kniha, kterou přečtete za jeden večer. Na první pohled se z anotace může zdát, že se jedná o typický příběh mezi šéfem a jeho podřízenou, ale nebojte, není tomu tak. Závěr knihy je totiž dost šokující (pravda, já jsem to čekala), ale takto ta kniha skončit prostě nemůže.

22.03.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Má čtvrtá přečtená kniha od Julie Caplin alias Jules Wake, a opět mohu říct, že mě autorka nezklamala. Její příběhy jsou jemné, čtivé a romanticky vás pohladí po duši. Chata ve Švýcarsku je již sedmým dílem ze série Romantické útěky. Knihy na sebe nijak nenavazují, ano, vedlejší postavy se proplétají, ale není striktně důležité pořadí dodržovat. Tentokrát tu máme hlavní hrdinku, která si trošku dělá, co chce a zároveň to není přesně to, co chce. Mina miluje čokoládu, a po smutném zklamání se rozhodne vydat do Švýcarska na dva týdny a odpočinout si. Nečeká, že na ni hned ve vlaku čeká láska, a to doslova na první pohled, nebo na první loket? Julie Caplin naprosto perfektně popisuje jídlo a okolní prostředí. Ačkoliv bohužel z knihy nepocítíte vůni daných pokrmů, rozhodně na ně dostanete chuť. A alespoň na Basilejský Kirschenbrottorte v knize najdete recept. Pro mě asi jedna z nejhezčích obálek z této série. Naprosto zbožňuji tuto sérii a smutním, že už zbývá jen jeden poslední díl. Líbí se mi, že se autorka nezabývá pouze romantickou linkou, ale přidává do toho i něco víc. Všechny její romány vás pohladí po romantické, gastronomické nebo cestovatelské duši.

09.03.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Malibu v plamenech je mou čtvrtou knihou od autorky, a sice o ní nemůžu říct, že by byla lepší než například Daisy, ale také nemůžu říct, že by byla úplně špatná. Ano, čekala jsem od knihy něco víc, přesto mě bavila a četla se skvěle. Celá kniha má neuvěřitelně letní nádech, vypráví příběh jedné rodiny ve dvou časových rovinách. Nejprve poznáváme čtyři mladé sourozence v osmdesátých letech minulého století. Zrada, sláva, láska, zoufalství a oheň, to všechno vás čeká v tomto rodinném dramatu, ze kterého mě stále bolí srdce. Mě samotnou bavila daleko víc minulost s June než přítomnost s Ninou. Nedokázala jsem si k ní vytvořit takový vztah, jako právě k její matce nebo k jejím sourozencům. Taylor se rozhodně podařilo vykreslit postavu jednoho hrdiny jako muže, kterého bych v životě nechtěla potkat. Takto zaslepenou a hloupou postavu jsem dlouho nepotkala. Taylor má ten dar, že když čtete její knihy opravdu věříte, že ty postavy existují. Nejen že jsem si všechny hrdiny dokázala představit, ale navíc jsem měla pocit, že si je mohu vygooglit. Ovšem jedná se o čistou fikci.
Malibu v plamenech je opravdu povedená kniha, ovšem mám dvě výtky. Autorka měla potřebu děj rozepsat, tak se na onom večírku objevují další vedlejší postavy, které jsou ale doslova vycpávkou. Chtěla jsem být pořád se sourozenci a prožívat jejich úskalí, ne poznávat nové hrdiny, které způsobovali zmatek. Druhou výtku mám ke konci, od kterého jsem čekala víc. Rozuzlení mohlo mít větší dopad, na mě to celé dopadlo nějak moc v klidu.
Malibu v plamenech není žádný milostný příběh, je to rodinné drama u kterého budete plakat ale také se smát. Poznáte lidi s jejich chybami i strastmi. A je jen na vás ke kterému hrdinovi si najdete cestu.

01.03.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Od Sally Hepworth jsem přečetla již její dvě předchozí knihy Rodina odvedle, která mě tolik neuchvátila a Tchyni, která byla naprosto skvělá. Proto jsem ráda sáhla po třetí ze čtyř vydaných knih od autorky.Hodná sestra je loňská novinka od autorky, která vyšla před pár dny i v českém překladu. Slibuje dramatický příběh dvou sester a jejich temných stránek. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Ačkoliv je vyprávěna z několika různých úhlů, nebudete mít se čtením žádné potíže. Vztah mezi dvěma sestrami-dvojčaty je na jednu stranu idylický. Fern, která má psychickou poruchu musí mít život pevně nalajnovaný. Nechává se opečovávat svou sestrou Rose, která ji chrání. Ovšem někdy až moc. Hodná sestra je skvělý psychothriller, který jsem měla problém odložit. Krátké kapitoly vás stále nutí otáčet stránku za stránkou a čekat, co bude dál. Upřímně, to, která sestra je hodnější jsem pochopila hned od začátku. Ovšem čeho všeho je schopná, to jsem nečekala. Její zloba a psychické narušení bylo bolestné a děsivé, přesto bohužel pravdivé. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu nadchla a nepustila.
Závěr samotný byl skvělý, mrazivý. Pro mě rozhodně nejlepší kniha od autorky a ráda se pustím do dalších jejích počinů. Tento gradující thriller vás rozhodně zašimrá po zádech a jen tak vás nepustí.

01.03.2022 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Kluci ze hřbitova je ojedinělá young adult fantasy kniha se skvělým námětem. Latinskoamerický svátek mrtvých je velmi přitažlivé téma, a kdo jste viděli film Coco, atmosféra této knihy vás bude rozhodně bavit. Na druhou stranu, u této knihy je rozhodně nezbytné, abyste si nejprve přečetli anotaci, jelikož se autoři této knihy příliš nezabývají podrobnostmi nebo popisy schopností hrdinů. Rovnou vás hodí do vody a poraďte si. Yadriel je trans kluk, který to nemá úplně jednoduché. Jeho rodina má jisté zvyky, které se předávají z dívky na dívky a z kluků na kluky. A jednoho dne vyvolá ducha, kterého ale vyvolat nechtěl. Julián je duch, který netuší, že zemřel. Paranormální romanci jsem četla poprvé a bylo to hezké. Vztah mezi Yadrielem a Julianem se rojil opravdu pomalounku a nebyl nijak zásadní pro celý příběh. Nepřijde tedy velké vyznání.
Do srdce se mi zapsala scéna v Yadrielově pokoji v první třetině knihy. Ač měla kniha výborný námět a mohla se odehrával ve skvělé atmosféře, vše klouzalo pouze po povrchu a nešlo to nijak do hloubky. Magie celé rodiny je pouhou iluzí, ač by se o ní dala napsat celá jedna kniha. Do toho všeho je kniha plná španělských výrazů, které nejsou nikde nijak přeloženy.
Kluci ze hřbitova jsou bezesporu jinou a originální knihou. Kdybych byla mladší, knize bych dala daleko víc hvězd, ale teď bohužel nemohu víc.
Hodnotím: 3,5/5

01.03.2022 3 z 5

Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú kolektiv autorů

Do rukou se mi dostalo druhé vydání nádherné knihy Rok plný svátků s Medvídkem Pú který patří do edice Knihovnička Medvídka Pú.Rok plný svátku s Medvídkem Pú vypráví celkem šest kratších příběhů, které jak již z názvu vyplývá vyprávějí o různých svátcích v roce. Opět se v knize setkáváme nejen s Púoem ale se všemi známými a oblíbenými postavičkami ze Stokorcového lesa. Medvídek Pú slaví svátek svatého Valentýna začíná v okamžiku, kdy Pú všude ve svém domečku nalepí plstěná srdíčka. Nečekaně se u medvídka objeví klokánek a žádá Púa o pomoc s valentýnkou. Medvídek Pú slaví Velikonoce.
Rok plný svátků s Medvídkem Pú vám mohu ze srdce doporučit, je to krásná kniha plná milých příběhů, které můžete číst stále dokola.
Hodnotím: 5/5

01.03.2022 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

(SPOILER) Tento thriller se ke mně dostal před vydáním v podobě tištěné reading copy. Přiznám se, že jsem o plánovaném vydání neměla tušení, a anotace mě velmi zaujala. Pokud máte rádi podcast Opravdové zločiny rozhodně zpozorněte. Odpočítávač je totiž příběh o ženě, která natáčí podcast Opožděná spravedlnost a o muži, který má na svědomí několik rituálních vražd. První polovina je velmi pomalá a nejvíce mě bavily části, které se věnovaly podcastu. Druhá polovina byla daleko lepší, a strana 298 přinesla skvělý zlo, který se autorce opravdu moc povedl. Čekala jsem mnohé, ale tohle ne, tleskám za to, jelikož je to naprosto geniální. Odpočítávač je kniha u které jsem dlouho přemýšlela nad finálním hodnocením. Jedná se o thriller se skvělou anotací a zápletkou. Aktuální, který jistě zaujme nejednoho čtenáře, přesto mi ale něco scházelo. Odpočítávač je rozhodně dobrý, moc dobrý thriller, ale zároveň to asi není to nejlepší co jsem v žánru četla. Ač má tato kniha skvělý námět. Jsou tu přepisy jednotlivých dílů podcastu, ze kterého se dozvíte všechny dostupné informace o případu. Přesto to ale jistou dobu nemělo spád a stálo to na místě.
Hodnotím 3,5/5

01.03.2022 3 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Hodnotím: 3,5/5

21.02.2022 3 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Od Julie Clark jsem vloni četla její Poslední let, ke která se mi líbila i jsem k ní měla jisté výhrady. Ovšem příliš dlouho jsem nepřemýšlela, zda se do knihy pustím, jelikož mě anotace nesmírně zaujala. Otec neznámý by se mohl zdát jako thriller, ovšem jedná se o dramatický či psychologický román pro ženy. Naprosto oceňuji námět této knihy, který mě velmi nadchl. Kromě příběhu samotného je v knize i celá řada zajímavých informací o genetice. Každou kapitolu předchází nějaká zajímavá informace, která je důležitá i pro děj samotný. Tyto informace mě velmi bavily a rozhodně jsem si z nich hodně odnesla.
Než se pustíte do čtení, asi raději nečtěte anotaci, která toho na můj vkus opět prozrazuje příliš. Na druhou stranu i ze začátku anotace je patrné, že se bude řešit kdo je chlapcův otec a že to bude pointa celého příběhu. Přes sto stránek s hrdinkou prožíváte její běžný život a nic moc se neděje. Pak přijde odhalení a vzápětí přijde zlom, který mi vyrazil dech! Za tuto skutečnost tleskám ale zároveň musím podotknout, že mi to zlomilo srdce. Druhá polovina knihy je opravdu skvělá ale zároveň velmi emočně náročná. Bude vás u ní bolet na duši.Závěr samotný je možná trošku moc pohádkový, nebo možná jen život zkrátka má i šťastné konce.

07.02.2022 3 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Vloni jsem se dostala k oceňované knize Divná planeta a byla jsem nadšená. Letos vyšlo volné pokračování osudů mimozemšťanů, kteří prožívají běžné činnosti jako my lidé a snaží se je pochopit. Ovšem tentokrát tolik nejásám. Možná je na vině to, že Divná planeta byla nová, neokoukaná, vtipná, a v jejím pokračování už jsem věděla do čeho jdu. Možná jsem měla velká očekávání, a nebo jen dvojka byla na sílu dělaná pro úspěch a pozbyla úsměv a důvtip jedničky. Kdo ví, každopádně Divnější planeta u mě dost propadla. Nejen, že jsem se většinu knihy ani nezasmála, hlavně už se neobjevilo nic nového.
Dvojka byla opět jednohubkou, kterou jsem přečetla za pár hodin, a rozhodně neříkám, že to je úplně špatné. Na odreagování to bylo fajn, a pokud na knihy někde narazíte, sáhněte po nich. Ovšem rozhodně to není kniha, kterou byste nutně museli číst.

05.02.2022 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Gerda má bezpochyby nádhernou podobu. Kniha je pastvou pro oči, opravdu chválím ilustraci a barvy. Námět je také krásný, ale příběhově to mohlo být za mě trošku lepší.

31.01.2022 4 z 5

Jestli je něco u Disneyho knih téměř jistota, pak jsou to dokonalé ilustrace plné barev a vřelé lásky. Druhé vydání této krásné knihy je vytištěno na kvalitním křídovém papíře a vypadá opravdu nádherně. Rok plný svátku s Medvídkem Pú vypráví celkem šest kratších příběhů, které jak již z názvu vyplývá vyprávějí o různých svátcích v roce. Opět se v knize setkáváme nejen s Púoem ale se všemi známými a oblíbenými postavičkami ze Stokorcového lesa.

31.01.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna vychází již 9. února a já bych vás na ni ráda v této recenzi nalákala. Jejím hlavním motivem je cestování mezi paralelními vesmíry. Kniha je z velké části depresivní, takže u ní rozhodně nehledejte pohodu a už vůbec ne velký milostný příběh. Hlavní hrdinka Nora to nemá v životě snadné, navíc chybuje jako každý z nás. Myslela si, že už jí život nemá co nabídnout, a po všech prohrál a nezdarech se rozhodla jej dobrovolně ukončit. Zdaleka netušila, že tím všechno teprve začíná. Půlnoční knihovna si nehraje na žádnou velkou fantasy, vysvětlení knihovny je zde spíše jako představa nikoliv nějaký hluboký vědecký poznatek. Nořin život čteme z pohledu vypravěče a samotné čtení mě bavilo, zajímalo mě, co bude s hrdinkou dál. Kniha je plná nádherných myšlenek a citátů, které si nehrají se slovy, jsou pojaté prostě a úderně.
Půlnoční knihovna se mi velmi líbila, ano autor mohl knihu daleko více rozpracovat. Mohl se více zaměřit na ono cestování dimenzemi, mohl zvolit jiný konec. Přesto ale jsem si knihu užila a za sebe mohu říct, že jsem s koncem spokojená.

26.01.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen Hoover je moje oblíbená autorka a mě těší, že se každý rok můžu ponořit do jejího nového příběhu. Na konci loňského roku jsme se dočkali překladu její starší knihy, která sklidila ve světě velkou oblibu. 9. listopad je příběh ve stylu filmu a knihy Jeden den (ještě jsem neviděla ani nečetla), přesto ač se jedná o známou až klišoidní zápletku mě kniha naprosto pohltila. Je to zkrátka Colleen, která udělá z něčeho známého zcela novou záležitost. Colleen píše nejčastěji romány z žánrů new adult a young adult a upřímně, tento bych zařadila někam mezi. Na začátku příběhu jsou Fallon a Ben jen osmnáctiletí teenageři, kteří věří v iluzi jednoho dne, ale postupně jak stárnou začínají chápat, že život a sen jsou dvě odlišné věci i napříč lásce. Mezi Fallon a Benem vznikne během pár hodin opravdu silné vzplanutí, a na to, že se hrdinové vidí třetí den se milují tak, jako by se denně setkávali. V polovině knihy jsem měla chvílema pocit, že čtu knihu od Nicholase Sparkse, jak mě dojala životní cesta hrdinů. Ovšem následujícím rokem přišel další zvrat, který upřímně, kdyby se nestal, byla bych spokojenější. I přesto ale knize nemám co vytknout. Opět jsem se u knihy zamilovala i si nechala zlomit srdce. 9. listopad je další návyková srdceryvná lovestory, která vám zlomí srdce. Jedná se o mou desátou přečtenou knihu od autorky a zdaleka ne poslední. Prožijte s hrdiny jeden den v roce po dobu šesti let.

18.01.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Od Delphine jsem doposud přečetla čtyři její knihy ze sedmi česky vydaných. Jedná se o další autorku, po které automaticky sahám. Delphine bezesporu knihou naráží na současný až módní trend, troufám si říct, moderních tzv. insta matek, které sdílí své děti téměř 24/7 na sociálních sítích. O síle sdílení dětí Delphine vystavěla perfektní příběh se všemi jeho následky. Kniha začíná v současnosti ale postupně se děj přesouvá do blízké budoucnosti, kde sledujeme první následky těchto sdílení. Líbí se mi, že se autorka nebojí pouštět do aktuálních sociálních témat. Ať už se jedná o bezdomovectví, stáří, bipolární porucha nebo nyní problematiku sociálních sítí.
Děti nade vše je skvělá kniha, do které jsem se začetla a měla problém ji odložit. Velmi chválím námět knihy, který je zpracován perfektně a poukazuje na současné dění. To, na co tato kniha poukazuje je velmi děsivé, ale bohužel reálné.

12.01.2022 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Povídkové sbírky od nakladatelství Listen velmi ráda a pravidelně vyhledávám. Vždy se tedy dívám na autory, které do sbírky přispívají a pokud se mezi nimi nenacházejí moji oblíbenci, vynechávám. Na tuto vánoční jsem se obzvlášť těšila. Tenkrát o Vánocích je sbírka povídek které spojují Vánoce, jak jinak že. Jedná se o mou již čtvrtou přečtenou sbírku z edice Česká povídka a za mě se řadí k nejlepším. Už mám mezi jednotlivými autory své oblíbence a naopak jsem se u několika autorů zkrátka a dobře utvrdila v tom, že jejich tvorba mě nebaví. Jdu proti proudu, ale prostě se nedokáži ztotožnit s žádným textem Petry Soukupové. Naopak svou pevnou pozici u mých oblíbených autorů si stále ukotvují Alena Mornštajnová nebo Petra Dvořáková, které do sbírek také téměř vždy píší. Tenkrát o Vánocích obsahuje celkem devět povídek, které nejsou velmi veselé a už vůbec ne romantické. Zkrátka jsou o životě a jeho strastech. Pokud nemáte příliš v lásce povídky, ale rádi čtete tvorbu českých autorů, pak se po knize rozhodně nebojte sáhnout. Sama jsem roky bojovala s povídkou a dodnes se neřadí k mým nejoblíbenějším žánrům, ale antologie Českých povídek mě velmi baví.

03.01.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Od Pauly Hawkins jsem přečetla všechny její knihy. Její Dívka ve vlaku pro mě byla zlomová protože se jednalo o první psychothriller který jsem kdy četla a naprosto jsem si ho zamilovala. Pauliny knihy rozhodně nepotěší všechny čtenáře, protože autorčin velmi specifický styl psaní je náročný. V čem tkví problém? Má dokonale promyšlený příběh, zná postavy dopodrobna ale čtenáři nepředkládá příběh postupně vykreslovaný, nýbrž vás hodí do vody a sype na vás jednu postavu za druhou. Pokud si u jejích knih nepíšete bokem strom vztahů, jste ztraceni. Daniel je zavražděný. Jak zemřel, kdo ho našel, nějaká stopa? Na nic z tohoto nedostáváte žádné odpovědi. Příběh nesleduje ani jednoho vyšetřovatele. kromě Danielova zavraždění potýkáte s dalšími zločiny. Ukradeným námětem na knihu a velmi brutálním případem z minulosti. Vše nakonec do sebe skvěle zaklapne, ale cesta k rozuzlení nebude zdaleka lehká. Pomalu hořící oheň není rozhodně kniha pro každého.

03.01.2022 4 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Nicholas Sparks je můj nejoblíbenější spisovatel️ a já pravidelně sahám po jeho knihách bez toho, aniž bych si potřebovala číst o čem jsou. Mám z jeho 22 románů přečtenou přesně polovinu. Návrat je Sparksovým nejnovějším překladem který u nás vychází přesně rok po vydání ve své domovině. Poslední autorovy romány se nesou trošku v jiném duchu, než na jaký jsme zvyklý v době jeho největší slávy. Romány jako Volba, To nejlepší v nás nebo Zápisník jedné lásky zdaleka nic nepřekoná, ovšem po letech si troufám říct, že je zpátky starý dobrý Sparks! První polovina Návratu se nese v lehce detektivním oparu, ale opravdu jen lehce. Ovšem druhá polovina knihy je přesně tak srdceryvná, romantická, osudová a bolestná jako jsme od autora zvyklí.

Návrat je srdceryvný příběh o hledání samu sebe, o lásce i naději a o tom, jak se během pár minut může člověku změnit život. Pokud milujete knihy Nicholase Sparkse nebo máte rádi romantické příběhy s hloubkou, tuhle knihu rozhodně nutně potřebujete!

23.12.2021 4 z 5

Vánoční sbírka pohádek Vánoční sbírka pohádek Walt Disney

Naprosto miluji všechny "disneyovky" ovšem také miluji Vánoce, z tohoto důvodu si dovedete představit, jak moc jsem si zamilovala tuto knihu. Vánoční sbírka pohádek obsahuje 18 krásných příběhů jak s hrdiny původních filmů, tak s hrdiny nových Pixar příběhů. Ovšem pokud se chystáte číst tyto příběhy svým nejmenším, u některých příběhů pozor, jelikož tam si dárky předávají sami mezi sebou nikoliv je dává Ježíšek. Kniha je vhodná jak pro holčičky tak pro chlapečky. Přináší magickou vánoční atmosféru a představuje známé hrdiny v neznámých příbězích.
Nejvíc jsem si zamilovala příběh Ariel, Pinochia a i Ledové králoství mělo krásný příběh. A samozřejmě Mickeyho vánoční koleda je nádherný příběh. Doporučuji

23.12.2021 5 z 5