š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Ali a Hvězda Ali a Hvězda Julie Sykes

Hezký holčičí příběh, trochu naivní, místy dětsky napínavý, ale hlavně plný nerozlučného přátelství.

31.07.2020 4 z 5

Dancing Girls - Šarlota na to kápne Dancing Girls - Šarlota na to kápne Heike Abidi

Dítěti se to sice líbilo, ale tentokrát to nemůžu zohlednit při hodnocení. Mně to přišlo na předčítání fakt hrozné. Snažím se "vychytat" knížky, které jsou zábavné zároveň i pro dospělé (nebo aspoň aby nebyly utrpením), ale tady se to moc nepovedlo. Hodnotím opravdu subjektivně, takže víc než 2 * prostě nedám.

27.07.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Toto bylo VÝBORNÉ. Velmi vtipná oddechovka. Námět "lovestory" je originálně pojatý. Královsky jsem se bavila. A forma vzkazů opravdu skvělá.

17.07.2020 5 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Tohle jsem si parádně užila. Netradiční pojetí knihy, originální a fakt zajímavé pohledy různých lidí (vzorek naší populace?), které spojuje "jedno tržiště". Bavilo mě, jak se postupně příběhy prolínají.

10.07.2020 5 z 5

Chlapec, který pěstoval dráčky Chlapec, který pěstoval dráčky Andy Shepherd

Skvělá knížka. Dětem se to hrozně líbilo, pořád škemraly o ještě jednu a ještě jednu kapitolu. Akční, vtipné, milé, musím dát 5* a doporučuji.

25.06.2020 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Marně přemýšlím, jak se "toto" mohlo vecpat pod "uznávanou klasiku" a ještě víc nechápu jak mohla získat kniha takové vysoké hodnocení... Honem začít číst něco opravdu hezkého. Tyto depresívní obrazy blábolů mi nedělají dobře.

24.06.2020 odpad!

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc hezky napsané, styl autorky mi "sedne" i když se nejedná o lehké téma. Napsáno tak citlivě a pocitově, velmi osobně. A houbaření jsem si úplně užívala.

24.06.2020 5 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Škyťák nás vážně bavil, mnohem lepší než televizní zpracování a hlavně trochu jiné. Je to milé, vtipné i napínavé. Bavilo mě (dospělce), takže hvězdy "do plnejch" a určitě budeme pokračovat dalším dílem.

17.06.2020 5 z 5

Milujte kráľovnú Milujte kráľovnú Anton Hykisch

Mám ráda historii, ale tohle mě bohužel moc nenadchlo...

08.06.2020 3 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

Super to bylo. Je to zajímavé, originální, místy vtipné a má to spád. Děti nadšené, dala bych i víc *, kdyby to šlo. Musíme rozhodně jít do pokračování ;)

04.06.2020 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Tohle se mi hodně líbilo. Příběh je uvěřitelný, napínavý od začátku do konce, k zamyšlení a po všech stránkách tak lidský. Všechno jsem viděla živě, jako bych byla přímo v místě děje.

03.06.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Baví mě dvojice detektivů a baví mě to celé. Těším se na další díly.

31.05.2020 5 z 5

Čekala jsem něco jiného... Za mě průměr. Neurazí, nenadchne, možná je to kategorie až příliš "pro ženy". Co se týká postav, všechny do jedné mi byly nesympatické s nelogickým chováním, příběh také nic extra... A budu se opakovat, cigarety vždy a všude velmi rušily. Poslechnuto v audioverzi načtené nepříjemně pisklavě s hysterickým podáním.

30.05.2020 3 z 5

Zrada mezi Vikingy Zrada mezi Vikingy Thilo Petry - Lassak

Skvělá knížka, děti bavila a mě také. Príma dobrodružství, seznámení se s kulturou a zvyky Vikingů. Hezky je ukázáno dobro a zlo, nechybí kamarádství ani zvířecí pomocníci. A na závěr ještě shrnutí, podání historicky doložených informací, pro zvídavější děti. Určitě doporučuji a těším se na pokračování.

19.05.2020 5 z 5

Zoubkové zlodějky Zoubkové zlodějky Sam Hayes

Zase něco pro menší holčičky :) Knížka na jeden večer s kamarádským příběhem. Rodiče sice asi nenadchne, ale ani neurazí.

16.05.2020 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Od začátku až do konce to stojí za to. Linka samotného příběhu je velmi drsná, ale je to skvěle napsané. I v noci jsem ještě pouštěla další a "ještě jednu poslední kapitolu" (poslouchala jsem jako audioknihu), i když už bych bývala potřebovala jít spát. A co oceňuji nejvíc, pokaždé si už myslíte, že víte, jak to je a nakonec stejně zjistíte, že je to ještě trochu jinak...

16.05.2020 5 z 5

Bláznivá teta a já Bláznivá teta a já Sylvia Heinlein

Zajímavá knížka. Je dobře, že jsou děti seznámeny s existencí postižených a v přátelské podobě – v "symbióze", že i tito lidé nás mohou inspirovat, něco naučit... A dospělí si tu najdou také "to svoje". Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale cca od poloviny jsem se bavila s dětmi. Celkově hodnotím knížku jako velmi příjemnou.

13.05.2020 4 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Je to hrozně rozvláčné, myšlenka je ale originální. Při čtení mi ale vadila spousta použitých nadávek, to by se podle mě v dětské knížce objevovat nemělo (a pokud ano, tak zvolit nějaké decentnější výrazy a rozhodně mnohem méně často).

11.05.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Bohužel jsem četla "Za zavřenými dveřmi", kde bylo obdobné téma mnohem lépe a napínavěji napsáno. Tady už to nebylo ono... Nebyla to sice žádná "spisovatelská katastrofa", ale ve srovnání s Paris to nemá šťávu.

04.05.2020 3 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Moc příjemně se mi to audiočetlo. Pohádka trochu jiná, ale zajímavá i vtipná, trochu se "zakukleným" poselstvím, že svůj život máme opravdu v rukách jen my sami. Líbilo ;)

24.04.2020 5 z 5