Jak vycvičit draka

Seznamte se s opravdu výjimečným vikinským hrdinou Škyťákem Strašným Treskou III. Z dochovaných spisů známý válečnický náčelník kmene Chlupatých chuligánů, obávaný bojovník a amatérský přírodovědec, vzpomíná na strastiplnou cestu na vikinský trůn. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Nakonec jeho důvtip a dráčkova odvaha zachrání Vikingy a stanou se tak opravdovými hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209399/big_jak-vycvicit-draka-hLi-209399.jpg 4.2152

Škyťák Šelmovská Štika III. 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

How to Train Your Dragon, 2003

Kniha Jak vycvičit draka

Medasek

Moje první kniha roku 2022. Musím se přiznat, že mě to bavilo víc než jsem čekala. Kniha byla vtipná i napínavá. Vůbec se sice nepodobá filmu, ale i tak je to úžasný a originální příběh.

PanPredseda
02.06.2021

Při čtení jiné knihy, kterou nemohu jmenovat, jsem se dostal do stavu, kdy jsem si říkal, zda je problém v oné knize (vysoce hodnocené a vychvalované), nebo ve mně. Přemýšlel jsem, jestli mne ještě baví číst a abych to zjistil, sáhl jsem po této knížce, kterou už jsem měl delší dobu v hromádce "Musím přečíst" na nočním stolku.
A číst mne baví! Tuhle oddechovku s přímočarým příběhem určeným hlavně pro děti jsem přečetl za jeden večer a byla super.
Jak už je zde zmíněno, knížka je jiná než film. Nechci porovnávat jestli lepší či horší, prostě jiná. Nejlépe to jde vyjádřit slovem humornější.
Občas jsem se sice strachoval o některého z hrdinů knížky, ale bavil jsem se od začátku do konce. Obzvlášť Škyťákovy rozhovory s draky jsou vynikající. Nebo jeho brilantní plán, jak zachránit celý ostrov Trumberk, který sice tak trochu nevyjde, ale... ale to si přečtěte sami.
Neodmyslitelnou a nevypustitelnou součástí knihy jsou ilustrace od samotné autorky. Ty jsou, jak to jen napsat, svérázné. Některé se mi líbí méně, některé více. Naprosto nadšen jsem pak tím, že kniha v sobě obsahuje další knihu, příručku profesora Sígroně o tom, jak cvičit draky.
90 % zaokrouhluji nahoru na 5 *

ElikaS
20.03.2021

Jak vycvičit draka jsme se synem poslouchali jako audioknihu a oba jsme nadšení! David Novotný ji namluvil naprosto paradně! Jeho Bezzubka, Šušnibor i ostatní jsou vážně skvělí a knížku jednoznačně povýšil. Dokonce se nebál ani zpěvu. Knížka je primárně určena trochu starším dětem než je syn (5 let), ale v provedení Novotného si ji oblíbí i malé děti.

Co se týče příběhu velmi mile mě překvapilo, že děj je jiný než ve filmu a přesně odpovídá názvu knihy - úkolem malých Vikingů je chytit a vycvičit draka. Škyťák na to jde naprosto jiným přístupem než ostatní a vzniká z toho celá řada vtipných situací. Bezva také bylo, že Bezzubka mluvil, protože jeho komentáře byly naprosto dokonalé.

Některý humor je určen přímo dětem, jiný pobaví i dospělé. Jsem vždycky ráda, když narazím na knížku, který osloví mně, stejně jako syna a u čtení se bavíme oba. Musím tedy říct, že moc jich není, ale tahle je naprosto top.

trudoš
23.07.2020

Čekal jsem poameričtěnou kopii Vikinga Vika a byl mile překvapen osobitým stylem vyprávění, jež má ke švédské klasice daleko. Cressida Cowellová hraje na jistotu a snaží se oslovit moderního čtenáře začátečníka, takže se zápletka neobejde bez holých zadků, šušňů z nosu a hlasitého krkání, což jsou ingredience, jež u mých raubířů mají vždy úspěch. Jestli jsem se však dotknul něčí útlocitné duše, tak pardon – ono dobrodružství Škyťáka a Bezzubky zdaleka není jen o fekálním skotačení. Spisovatelka dala dohromady napínavý příběh plný zábavného soupeření mezi Vikingy, kouzelného seznamování se s drakem a na závěr také přidala špetku morálního ponaučení stran důležitosti přátelství. To vše psáno obřími písmeny a prokládáno spoustou kresbiček. Ty jsou naneštěstí takovým nutným zlem, protože autorka rozhodně žádným Tonym DiTerlizzim není. Což je škoda, ale proti gustu žádný dišputát. Těch dvě stě stran jsem každopádně zhltnul natotata a jsem jen zvědav, co za překvapení skrývají další díly.

š.m.i.k
17.06.2020

Škyťák nás vážně bavil, mnohem lepší než televizní zpracování a hlavně trochu jiné. Je to milé, vtipné i napínavé. Bavilo mě (dospělce), takže hvězdy "do plnejch" a určitě budeme pokračovat dalším dílem.

Terva
11.05.2020

Podřadnější lidé si cvičí sokoly, aby za ně lovili,
a koně, aby je vozili.
Ale jenom Vikingští hrdinové
mají odvahu zkrotit
ta nejdivočejší a nejnebezpečnější stvoření na světě.

Možná si říkáte, proč jsem se do toho pustil. To je dobrá otázka. A odpověď na to zní: Já vůbec nevím. Prostě se mi tady na mém stole, na malou chvilku, objevil BOX s nápisem: Jak vycvičit draka 1-4. Jen jsem tak nahlídnul...a začal číst. A přestal až na konci čtvrté knihy. Čte se to velmi rychle. Příběh je natisknutý tááákhle velkýýým písmem, protkán pravidly, poznámkami o dracích a kresbami jak draků tak Vikingů.

Citát: Chystám se vlézt do sluje plné lidožravých plazů, přivázaný k osmi totálním maniakům.

Pominu-li velké písmo, musím říci, že nejvíc mě rozesmáli kresby. Paní spisovatelka vše dělá pro menší věkovou kategorii a tak tomu i její obrázky odpovídají. Upřímně – někdy jsem se smíchem za břicho popadal. Ale pozor, sám bych nic takového nedokázal nakreslit, tak opatrně s tím souzením. Asi nejoriginálněji na kresbách vypadá Hltan Říh, pitomec zodpovědný za zasvěcení a chytání draků. Tahle postava je až strašidelná s těmi svými vousisky. Brrrr...

Malá ochutnávka:
...a tak, aby se na tato úchvatná stvoření nezapomnělo, vám budu vyprávět tenhle pravdivý příběh ze svého dětství.
Nepatřil jsem k tomu druhu kluků, co dokážou vycvičit draka pouhým nadzvednutím obočí. Nebyl jsem zrovna rozený rek. Musel jsem na tom tvrdě pracovat......

No, než jsem se nadál, byl jsem na konci a vedle sebe box s ještě dalšími třemi příběhy. A protože je deštivá sobota, nevidím problém v tom, pokračovat v lovu draků. Postavy jsou mrzuté i přísné, ale ve své podstatě jsou všichni Vikingové veselé kopy a tudíž je příběh protkán humorem a vtipnými poznámkami. Jo a taky strašnými a krvelačnými draky, kteří se neostýchají kousnout....nebo vás vožužlat.

Citát: No to mi vylej vilejše!

pazizanka
05.04.2020

Super knížka, zábavná, má spád, no prostě i jako dospělého člověka, který jí předčítá před spaním dítěti, mě baví.

Jadla
02.02.2020

Pořád se tak nějak ostýchám dát do přečtených knihu, kterou jsem nečetla, ale poslouchala jako knížku do ucha. Nicméně i jako poslech je báječná. Posloucháme ji s dcerou především večer před spaním, ale i když je čas během dne a neomrzí i několikrát znovu, jde o živý, vtipný příběh.