Jak vycvičit draka

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Seznamte se s opravdu výjimečným vikinským hrdinou Škyťákem Strašným Treskou III. Z dochovaných spisů známý válečnický náčelník kmene Chlupatých chuligánů, obávaný bojovník a amatérský přírodovědec, vzpomíná na strastiplnou cestu na vikinský trůn. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Nakonec jeho důvtip a dráčkova odvaha zachrání Vikingy a stanou se tak opravdovými hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209399/jak-vycvicit-draka-hLi-209399.jpg 4.1127

Škyťák Šelmovská Štika III. 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

How to Train Your Dragon, 2003

Kniha Jak vycvičit draka

trudoš
23.07.2020

Čekal jsem poameričtěnou kopii Vikinga Vika a byl mile překvapen osobitým stylem vyprávění, jež má ke švédské klasice daleko. Cressida Cowellová hraje na jistotu a snaží se oslovit moderního čtenáře začátečníka, takže se zápletka neobejde bez holých zadků, šušňů z nosu a hlasitého krkání, což jsou ingredience, jež u mých raubířů mají vždy úspěch. Jestli jsem se však dotknul něčí útlocitné duše, tak pardon – ono dobrodružství Škyťáka a Bezzubky zdaleka není jen o fekálním skotačení. Spisovatelka dala dohromady napínavý příběh plný zábavného soupeření mezi Vikingy, kouzelného seznamování se s drakem a na závěr také přidala špetku morálního ponaučení stran důležitosti přátelství. To vše psáno obřími písmeny a prokládáno spoustou kresbiček. Ty jsou naneštěstí takovým nutným zlem, protože autorka rozhodně žádným Tonym DiTerlizzim není. Což je škoda, ale proti gustu žádný dišputát. Těch dvě stě stran jsem každopádně zhltnul natotata a jsem jen zvědav, co za překvapení skrývají další díly.

š.m.i.k
17.06.2020

Škyťák nás vážně bavil, mnohem lepší než televizní zpracování a hlavně trochu jiné. Je to milé, vtipné i napínavé. Bavilo mě (dospělce), takže hvězdy "do plnejch" a určitě budeme pokračovat dalším dílem.

Terva
11.05.2020

Podřadnější lidé si cvičí sokoly, aby za ně lovili,
a koně, aby je vozili.
Ale jenom Vikingští hrdinové
mají odvahu zkrotit
ta nejdivočejší a nejnebezpečnější stvoření na světě.

Možná si říkáte, proč jsem se do toho pustil. To je dobrá otázka. A odpověď na to zní: Já vůbec nevím. Prostě se mi tady na mém stole, na malou chvilku, objevil BOX s nápisem: Jak vycvičit draka 1-4. Jen jsem tak nahlídnul...a začal číst. A přestal až na konci čtvrté knihy. Čte se to velmi rychle. Příběh je natisknutý tááákhle velkýýým písmem, protkán pravidly, poznámkami o dracích a kresbami jak draků tak Vikingů.

Citát: Chystám se vlézt do sluje plné lidožravých plazů, přivázaný k osmi totálním maniakům.

Pominu-li velké písmo, musím říci, že nejvíc mě rozesmáli kresby. Paní spisovatelka vše dělá pro menší věkovou kategorii a tak tomu i její obrázky odpovídají. Upřímně – někdy jsem se smíchem za břicho popadal. Ale pozor, sám bych nic takového nedokázal nakreslit, tak opatrně s tím souzením. Asi nejoriginálněji na kresbách vypadá Hltan Říh, pitomec zodpovědný za zasvěcení a chytání draků. Tahle postava je až strašidelná s těmi svými vousisky. Brrrr...

Malá ochutnávka:
...a tak, aby se na tato úchvatná stvoření nezapomnělo, vám budu vyprávět tenhle pravdivý příběh ze svého dětství.
Nepatřil jsem k tomu druhu kluků, co dokážou vycvičit draka pouhým nadzvednutím obočí. Nebyl jsem zrovna rozený rek. Musel jsem na tom tvrdě pracovat......

No, než jsem se nadál, byl jsem na konci a vedle sebe box s ještě dalšími třemi příběhy. A protože je deštivá sobota, nevidím problém v tom, pokračovat v lovu draků. Postavy jsou mrzuté i přísné, ale ve své podstatě jsou všichni Vikingové veselé kopy a tudíž je příběh protkán humorem a vtipnými poznámkami. Jo a taky strašnými a krvelačnými draky, kteří se neostýchají kousnout....nebo vás vožužlat.

Citát: No to mi vylej vilejše!

pazizanka
05.04.2020

Super knížka, zábavná, má spád, no prostě i jako dospělého člověka, který jí předčítá před spaním dítěti, mě baví.

Jadla
02.02.2020

Pořád se tak nějak ostýchám dát do přečtených knihu, kterou jsem nečetla, ale poslouchala jako knížku do ucha. Nicméně i jako poslech je báječná. Posloucháme ji s dcerou především večer před spaním, ale i když je čas během dne a neomrzí i několikrát znovu, jde o živý, vtipný příběh.

pejty
21.01.2020

Kniha pro menší čtenáře. Příběh je jiný než znám z filmu, ale rozhodně není špatný. Je jednoduchý a přímočarý, což je přesně to co jsem potřeboval. Kniha přečtena za pár hodin a byla to taková knižní jednohubka. Pro menší čtenáře určitě výborná kniha.

Dragell
29.09.2019

Nejspíše znáte filmovou sérii Jak vycvičit draka, jenže ta vychází právě z této knižní série. Setkáváme se se starými známými tvářemi jako je Škyťák Šelmovský Štika III. nebo Bezzubka, ale tentokrát v trochu jiné podobě než v té filmové.
Bezzubka je třeba opravdu bezzubí a ten nejobyčejnější drak ze všech. A hlavně, tento díl je opravdu o tom, jak si chytit svého draka a vycvičit, protože bez něj nejste správný viking a musíte být vyhnáni z vesnice.
Celý příběh je napsán hravě, je zde spousta pošťuchování, dětské nešikovnosti, dobrodružství, ale také pohled na Škyťáka, který se od vikingů tak trochu liší. Ačkoliv má být budoucím vůdcem, je takový vychrtlý a raději studuje draky v knihách, než aby se je vydal lovit. Proto je taky jediný ze skupiny dětí vystrašený, když jsou vysláni do jeskyně si toho svého dračího parťáka ulovit.
Kniha je napsána opravdu jednoduchým jazykem a jako stvořená pro dětské čtenáře.
Audioknižní verze příběhu byla namluvena Davidem Novotným, který si s tím opravdu vyhrál. Kromě toho, že všem postavám vložil do úst originální hlasy, nezalekl se ani jazykových vad některých hrdinů, ale také si v audioknize zazpíval.

Hoshi
24.08.2019

Už jsem četla kdysi a teď jsem se ke Škyťákovi znovu vrátila. Za tu dobu jsem zapomněla, o čem ta kniha vlastně je a znovu mě překvapilo, jak se od filmového zpracování liší (ano, už to zde v komentářích bylo několikrát zmiňováno). Bohužel po opětovném čtení mě příběh tolik nebavil, aby dostal plný počet, na čtivosti to však neubírá a zajisté si své čtenáře najde. Do dalších dílů se prozatím pouštět nebudu - třeba jednou.