Ryorka Ryorka komentáře u knih

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

Žeru to!!! A opět oko nezůstalo suché. Zamichalo se nam do příběhu opět trochu toho LGBT, ale co už. Holt dnešní trend, neva. Opět zatracená glymera na straně jedné a čest, láska a přátelství na straně druhé. Jen toho Syna mohlo být víc. Tak nějak jsem doufala, ze i on najde lásku dobré ženy, ale asi je hodně rozbitý. Nebo si to Wardka ještě píše do šuplíku a dočkáme se nekdy příště.

27.02.2020 5 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Skoro jsem si z toho cvrnkla do textilu. Jooo, dobíjení hradu hned na úvod. Ach ta nostalgie CS. Jako bych se vrátila o 10 let zpátky, když ta moje onlajnovka byla ještě hratelná. No pro mě je tohle naprostá srdcovka a vychutnala jsem si každý písmenko, ale fakt netuším jak to vnímá někdo, kdo na PC hrál max solitaire. Ale na druhou stranu, ten po knize asi nesáhne. Takže pokračujem dalším dílem.

02.02.2020 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Zajímavý námět. Pro mě jako hráče MMORPG bych řekla že povinnost :). Ale pro někoho, kdo nemá o tomhle hráčském světě ani ponětí to musel být asi vopruz ze začátku. Jednak spousta herní terminologie a kolikrát i mě iritovalo číst dokola o tom, jak si přidal manu, jak se naučil ten či onen skill, ale na druhou stranu číst si o řežbě ušáků na lvl 1 bylo zábavné. Samotný příběh vypadá zajímavě, určitě si dám další díl. Jen ne hned. Jako správnej pařmen to musím proložit pár skutečnýma vortexama.

19.01.2020 4 z 5

King King T. M. Frazier

No začla jsem číst na doporučení. Ach jo ! Typicky červená knihovna s hromadou klišé jen z druhé strany zákona. Drsňák, co mluví jak dlaždič, píchá jednu sukni za druhou, ale ve skutečnosti chce lásku, rodinu a laťkový bílý plot. Do páru k němu mládě se ztrátou paměti, co mluví jak dlaždič, které se nakonec dozví velmi překvapivou informaci. Jak jen jejich srdce trpěla, člověk by až brečel. Jo, přiznám, že konec mě dostal, takže si dám druhej díl, jen abych věděla, co z toho vyleze.

16.01.2020 2 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Námět okolo Smrti je za mě trochu divočina , takovej fantasy úlet. Smrtispáči (strašný slovo) ale stačí táhnout celou knihu. Nicméně na WOW to nemá, takže trochu lepší tři hvězdy.

03.01.2020 3 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Tak tady budu za hnidopicha. Za mě v tomhle díle pokles. Námět byl neskutečně hloupý pomlčka blbý. Zvraty v ději byly servírované na stříbrném podnose. Prostě to na mě působilo dojmem. že autorka trochu vaříla z vody. Umí to líp. Takže doufám, že v dalším díle nám politické a osobní pletichy Prezidia trochu okoření děj.

30.12.2019 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Napsala jsem na začátku, že až tahle série skončí, že uspořádám pietu. Takže zamačkávám slzu, otvírám Jacka Danielse a zakusuju chlebíček. A křičí to ve mě! Potřebuju víc Kate, víc Currana, víc Rolanda, víc všech. Všechno skončilo nějak rychle. Epicky, happyendovsky i když se ztrátami. A najednou ?.......nic!!! Útěchou budiž příslib nakladatelství, že budou další kousky ze světa po Změně a doufám, že autoři tento svět ještě nějakou chvíli neopustí.

25.12.2019 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tak nějak jsem pochopila, že do Vánoc asi nic složitějšího než tento žánr nedám. Tak jsem si ve chvílích klidu vzácného nicnedělání slupla tuhle jednohubku. Sice je to příběh asi jako tisícípátý z tohodle soudku, ale napsaný byl vcelku dobře. Odsejpalo to, nenudilo, párkrát jsem se zasmála. Joo, bylo tam pár dobrejch hlášek. No a konec...žíli spolu šťasně až do smrti.....

08.12.2019 3 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

POZOR, KONEC KOMENTÁŘE OBSAHUJE MOŽNÝ SPOILER ! Haleluja, je to zpátky ! Kapesníky promáčené, oči uslzené. Jestli předchozí díl byla slabota, tak tohle je opět dobře zmáknutá jízda plná emocí. Všechno co jsem čekala a chtěla, jsem dostala. A navíc jsem čím dál víc přesvědčena o tom, že světy, které Wardka vytvořila se brzo naplno střetnou a přibudou staří známí.

01.11.2019 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

pro mě byla tahle knížka jako pohlazení ( teda nutno odmyslet nějaký vražedný řádění ). Vůbec mi nevadily Stančíkovy popisy kdečeho od krajin, města, budov, jídla nebo sexu. Já si tu češtinu užívala. Celý příběh jsem si vyloženě smlsla. Hned začátek knížky a rozprava štamgastů u stolu o sadomasochistickém hříšníkovi mě dostala a nepustilo mě to celou knížku. Místy mi to lehce připomnělo hrabalovskou poetiku, byť pozadí bylo temnější. Za mě 100 %.

31.10.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtf? zase jdu proti proudu. Jestli tohle mělo být vtipný, tak nerozumím vtipu. Tohle mi přišlo jako udělat vtip za každou cenu. I nenáročná oddychovka by měla mít nějaký smysl a tady jsem ho marně hledala. Všichni aktéři byli naprosté panoptikum debilů ( obvzlášť matka ). Za mě trapnost o ničem.

13.10.2019 1 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Bylo vidět rukopis Sylvaina. Opět chudá, vzdělaná, krásná, ctižádostivá, skrz na skrz dobrá děva a nechutně bohatý, sečtělý, tajemný a krásný gentleman s temnou a záhadnou minulostí. Už mě trochu unavoval ten Sylvainův stereotyp, jak svádí ženy konzumací nejlepších lahůdek a vín, přemírou luxusu a umělecké krásy. Žeby fetiš? No přesto musím konstatovat, že čtivé to bylo, byť přehnaně přesrdíčkované. Útlocitní prominou mou poslední výtku. Nezbytná poznámka , že si "po" vždycky důkladně otřel ústa mě neskutečně vytáčela.

01.10.2019 2 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

tak nevím, má to všechno, co má dobrá fantasy mít. Hrdiny, myslitele, mystiku, akci, magii, vztahy. Dobře dávkovaná stará tajemství, kletby, kouzla a při čtení jsem se nemohla dočkat až....až....až to konečně odhalí. A přesto mi tam něco vadí, něco nesedí, něco není tak, abych řekla wow. Ale další díl si určitě dám, třeba pak to wow bude.

01.10.2019 3 z 5

Farma u Modrého jeřába Farma u Modrého jeřába Hesba Fay Brinsmead

četla jsem na základce a vracela jsem se k ní několikrát. Na mých tehdy 13,14 let super. K pohlazení na duši i k zamyšlení. Možná bude ještě někde u rodičů v knihovně :).

23.09.2019 5 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

tak tohle byla růžová lobotomie

16.09.2019 1 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

no nebýt Knižního klubu a jejich zásilky v rámci katalogu, páč jsem členem od března a nějak jsem eště nestihla nakoupit za dva litry abych měla od téhle povinnosti pokoj, tak mi tento skvost přistál doma. Tak jsem si řekla, že se kouknu cože mi to poslali za pecku. No větší hovadinu aby pohledal. Psané stylem žáka základní školy, vyjadřovací schopnosti taktéž. Námět je jedno velké klišé, jen se jeden kostlivec ve skříni vymění za jiného. Netuším, jestli je autorka tak naivní, ale hlavní hrdinka se ji těžce nepovedla. Elin se chová jako totální kravka a pak se ještě diví, že starýmu dojde trpělivost..... celý to vyprávění je prostě hloupý a všichni jednají naprosto dementně. Za mě jednoznačně ne. Neskutečná nuda.

06.09.2019 1 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

jo, slušnej bizár to byl. Vlastně nevím, co jsem od tý knížky čekala. Marilyn Manson je přírodní úkaz, je někdo, kdo se naprosto vymyká jakékoli kontrole, někdo o kom se mluví,někdo kdo se kontrolovat nedá, a to je pro některý problém. Jako to ukazuje historie, když něco neznám nebo nechápu, tak mě to buď fascinuje nebo se toho bojím. Marylin Manson způsobuje obojí. Čekala jsem příběh génia s rozervanou duší? Jo, asi přesně tohle. Ale nějak jsem ho nenašla. Netvrdím, že je jen ubohá troska ovládaná drogami, ale mnohdy mě tato myšlenka napadla. Nicméně, ve slovech, které v knize říká je hluboká pravda, ale nelze jí použít na všechny a na všechno. Je také pravda, že v Americe je těch pokrytců asi nejvíc. Evropa (snad mimo Anglii ) tyhle věci až tak moc neprožívá. Nicméně je zde vidět, jak prostředí, v němž dítě a teenager vyrůstají, dalece ovlivňuje volby a růst osobnosti dál. Pak už se jen nabalují magoří kolem a kolotoč pokračuje. Takže po přečtení konstatuji, že jsem ráda za svůj "nudný, normální,pokrytecký" život účetní a že pro vyjádření svých myšlenek nepotřebuji hromady všelijakýho matroše. Já vlastně nemám potřebu cokoli sdělovat. Od toho jsou tu jiní, včetně Marylina Mansona, a to je dobře.

26.05.2019 5 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

ajaj, tak tohle se Wardce moc nepovedlo. Faktem je, že Assail a Sola mi zrovna k srdci nepřirostli ani dřív, ale ani Vishous a Jane se mnou tady nějak nezamávali. Taky jsem čekala víc Bastardů, když už byli v baráku (kromě toho, že Xcor někam přiběhl, očichal zeď a zase zmizel, tam vůbec nebyli zmíněni). Prostě, od půlky knížky nachystaný kapesníčky (protože doteď se vždycky hodily) a ono nic. Oko suché. Tak snad to Murhder napraví.

23.05.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak se přiznám, že jsem ke čtení přistupovala s nedůvěrou. Poslední dobou jsem měla smůlu, že jsem se nechala nalákat hodnocením a pak to pro mě bylo zklamání. Nicméně, zde se zklamání nekonalo. Oba díly jsem zhltla za tři dny. Postapo svět byl vymyšlenej dokonale. Kapitán je takovej ten týpek, co udělal špatný rozhodnutí z dobrých důvodů ( nelze mu prostě nefandit ), tak doufám, že v třetím dílu mě nezklame. Celá pětadvacítka jsou vlastně takoví drsňáci, co zachraňujou štěnátka ( v tomhle případě vzácného otroka - dítě ). Tajemno je zde velmi dobře dávkované a nenudila jsem se ani chvilku.

19.05.2019 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

romanťárna? rozhodně! klišé? každopádně! ale bavilo mě to, takže jsem si tu pohádku s trochou toho pohybu dovnitř a ven užila.

12.05.2019 3 z 5