Farma u Modrého jeřába

Farma u Modrého jeřába https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85121/bmid_farma-u-modreho-jeraba-ZZx-85121.jpg 4 34 7

Román z venkovského prostředí v Novém Jižním Walesu rozvíjí příběh šestnáctileté osiřelé dívky, která se po maturitě začíná učit samostatnému životu a se svým dědečkem zvelebuje zanedbanou zděděnou farmu.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Pastures of the Blue Crane , 1964

Jarka_rybář
08.10.2020 4 z 5

Krásná knížka o děvčeti, které bojuje s nepříjemným osudem.

Ryorka
23.09.2019 5 z 5

četla jsem na základce a vracela jsem se k ní několikrát. Na mých tehdy 13,14 let super. K pohlazení na duši i k zamyšlení. Možná bude ještě někde u rodičů v knihovně :).

Isew
25.06.2018 3 z 5

Už od dob Colleen McCullough je Austrálie má oblíbená země, o které si ráda čtu a něco se dozvím. Žít bych tam sice nechtěla (hadi, štíři, pavouci, horko...), ale číst o ní mě baví. Nejsem cílová skupina. A tak je pro mě složité hodnotit. Je to předvídatelný příběh o dospívání, sžívání se s novým okolím a okolnostmi a narážení na rasové předsudky. Dalo se, ale kdyby mi bylo 16, asi bych hodnotila výš.

irenka.knihomol
07.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku, považuji za svoji asi úplně nejoblíbenější, četla ji už moje mamka a já jsem ji četla asi desetkrát...

girli
02.09.2014 5 z 5

Od přečtení této knihy miluju Austrálii, jako malá jsem na počet knihy dokonce i složila písničku "Modrý jeřáb, ten krásný pták" :)
Občas si ji přečtu i teď.

kattyV
03.08.2013 4 z 5

Kniha o dospívání, zrání a o tom, jak se rozvíjí pouto mezi dívkou, která vyrůstala v přepychovém internátu bez svých rodičů a jejím úplně chudým dědečkem, kterého dříve neznala Počáteční rozdíly mezi nimi se zadjí nepřekonatelné, ale společné budování farmy udělá své.

Kituska
23.11.2012 5 z 5

Krásná kniha mého dětství. Zaobírá se nejen pohledem na svět mladé dívky, která vyrůstala bez rodičů, ale rozebírá i černošskou tématiku té doby.

pro dívky dívčí romány

Autorovy knížky