Ruru Ruru komentáře u knih

Dr. No Dr. No Ian Fleming

(SPOILER) No, co k tomu říct...
Prostě Bond. James Bond.
Jeho hláškám se tady rozhodně nevyhnete (ale, kdo o to vůbec stál, že. ;-)) Čte se to samo (jen u nějakých zdlouhavých popisů jsem měla trošku problém) a zejména finálem (Bondovou “zkouškou”) jsem proletěla jako torpédo. Byla jsem zvědavá, co ještě si pro něj doktor No připravil (mimochodem, jeho způsoby, jak někoho usmrtit či vyčerpat jsou velice zajímavé (a přinejmenším podivuhodné.)) No, prostě krutý a bezcitný - padouch, jak má být. Co víc si u Bonda přát?

P.S. - Asi začnu být alergická na mahagonový nábytek. ;-)

14.03.2021 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

(SPOILER) Tohle bylo úžasné.
(Nevím, jak to dělá, ale tahle autorka má vždycky asi ty nejkrásnější obálky, jaké jsem kdy viděla.)
S Kahlen jsem prožívala úplně vše. Smála se nad výroky Elizabeth, obdivovala výtvory Miaky, litovala Padmu a byla naštvaná a zároveň milovala Oceán.
(Kdyby se mi Padmin otec dostal do rukou, asi bych ho uškrtila. Naštěstí nebudu muset :-))
Tuto knížku jsem četla po Selekci a (někteří mě možná ukamenují) mně se dokonce líbila daleko víc.
Líbí se mi, jak je promyšlený svět Sirén, jak mohou rozmlouvat s Oceánem a jak si Kahlen se svými sestrami přirostla k srdci. (I když její záliba v chození do knihovny mě tak nějak vystihuje; jen tam nechodím hledat recepty na dorty nebo informace o lidech, které jsem zabila. Ehm... To jsem možná trochu odbočila. ;-))
Nicméně z konce mám takové smíšené pocity: jsem sice ráda, že Kahlen se mohla vrátit ke své životní lásce, ale zároveň mi trhá srdce, že si vůbec nepamatuje na Oceán, Elizabeth, Miaku, Padmu, Aisling...

08.03.2021 5 z 5

Celou tuhle sérii miluju a velmi ráda se k jednotlivým knihám vracím, když se mi chvíli nechce číst něco nového. :-)
Bohužel, pojem „celá série” se nevztahuje na tuto knihu, z podobných důvodů, o kterých píše StarPopcorn.

28.02.2021 1 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

(SPOILER) Moc se mi líbil originální nápad s rytectvím známek za 2. světové války. Na takovýhle námět jsem nikde nenarazila a přišel mi velice zajímavý.
Všechno jsem prožívala s hlavními postavami a bylo to naprosto úžasné. Elenu jsem si velice oblíbila stejně jako Kristoffa. Benjamin je přesně ten typ tichého inteligentního kluka - to je taky bezva postava. Katie byla fajn, a opravdu jsem jí nezáviděla občasné rozhovory s tatínkem, kdy úplně na vše zapomněl a začal na ní třeba křičet.

Byla jsem strašně ráda za happyend, protože jsem byla v náladě, kdy by mi smutný konec opravdu radost neudělal.
Doporučuji!

25.02.2021 5 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Měla jsem trochu problém se začíst ale ten netrval dlouho.
Moc mě bavily dopisy mezi sestrami a obecně jejich komunikace.
Nikdy jsem knihy s válečnou tematikou nevyhledávala, ale sem mi zapadla a vůbec mi tam nevadila.
Na konci mi bylo strašně líto Adele i Amelie.

12.02.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

(SPOILER) Tak tohle bylo úžasné!
Hlavní hrdinka mi sedla a byla moc sympatická. Rozuzlení vraha pro mě bylo překvapení, protože jsem to opravdu nečekala.
Atmosféra při čtení o tom, jak Annaleigh vidí a cítí duchy svých sester je dost děsivá. Běhá z toho mráz po zádech.
A popisování Verityiných kreseb ve skicáku taky není slabé kafe.
Autorka Vás vždy přiměje myslet si, že vrah už je jasný, ale podezřelý se vždy buď očistí nebo záhadně zemře.
Ani se nedivím, že kvůli Kosamarasiným iluzím si oběti sáhly na život. Podle toho jak Annaleigh popisuje, co za noční můry jí podstrkovala, asi bych udělala něco podobného.
Na konci jsem s Annaleigh soucítila a taky jsem pomalu nevěděla, jestli tam Sterland je nebo není, jestli Kosamaras chtěla aby si Annaleigh myslela, že za to Sterland opravdu může a zabila ho, nebo aby jí “došlo”, že to nemůže být on a ona ho tím pádem před Annaleigh uchránila...
Spletité to bylo až do konce. Jediná záhada je pro mě smrt Edgara. Tu moc nechápu a ani se nevyřešila. Nicméně na mém hodnocení knihy to moc nemění a přiznávám, že autorka byla ve vymýšlení smrtí Annaleighiných sester opravdu vynalézavá.

27.01.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

(SPOILER) Úžasná kniha.
Prostředí vyrůstání mezi samými bratry bylo dle mého názoru vykresleno velmi dobře a v Charlie jsem tak trochu viděla sama sebe. Taky mám radši mikinu a tepláky než nějaký pomalu průhledný top a skinny džíny (s třpytivým nápisem na zadku. ;)) S Charlie jsem se ztotožňovala a byla mi hodně sympatická.
Doporučuji.

20.01.2021 5 z 5

Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera George Lucas

(SPOILER) Krása. Čte se sama a mně osobně bavilo číst, jak má Leia prořízlou pusu ;). Han byl taky skvělý. Takový samolibý ale to k němu patří. Akční scény byly napsány suprově a nemám k nim žádné výtky. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na rozložení písma na stránkách, ale potom už to bylo fajn. Moc doporučuji.

04.01.2021 5 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

(SPOILER) Skvělé! Když se krátce po půlce odhalil vrah, tak jsem si říkala, že už se bude řešit jen soud a tyhle věci, ale ono to mělo úplně jiný spád. To mě mile překvapilo a jsem ráda že jsem tuhle “dvoudílovku” přečetla.

03.01.2021 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

(SPOILER) Krása. Hartleyiny myšlenkové pochody poté, co za ní byli Kyle s Felicity mě úplně štvaly. Ale v tom smyslu, že jsem Hartley tolik přála, aby věděla pravdu a těmihle lžmi (nevím jak to napsat) se nemusela vůbec trápit. Konec knihy mě dojal a jsem ráda, že vztah Elly a Reeda se vyvinul v něco takového. Líbilo se mi jak Easton na Hartley v ničem netlačil a nechával jí prostor se rozhodnout. Hartleyin táta mě hrozně štval a ani se nedivím, že se ho holky bály. Nemohla jsem v této knížce přestat číst a rozhodně doporučuji celou sérii.

29.12.2020 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

(SPOILER) Úžasné. I když je fajn, že jsme se konečně dozvěděli, co se stalo mezi Sav a Gideonem, více se mi líbila Eastonova část. Byla jsem zvědavá, co udělala Hartley tak strašného, že ji za to všichni v rodině nenávidí. Ale ten konec! Ten jsem už vůbec nečekala. Ještě, že mám doma hned další díl.

25.12.2020 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

(SPOILER) Znovu skvěle. Kniha byla opět čtivá a byla jsem strašně zvědavá kdo byl vrah. Na konci si cestu k mému srdci našla tak trochu i Dina.

20.12.2020 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Znovu skvělé. Je fajn, že jsme mohli nahlédnout i do myšlenek Reeda. Z Royalovic kluků mám asi nejoblíbenějšího Eastona. Líbilo se mi, jak Ella vždy setřela Jordan, když měla nějaké rýpavé poznámky. Tak jako ona bych to nezvládla. Faktem ale je, že Vás autorka na konci přiměje hned sáhnout po dalším dílu, protože prostě nevydržíte čekat. Velký palec nahoru.

17.12.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Úžasný. Autorčin styl psaní se čte rychle a je moc fajn. Ellin sarkasmus, vtipnost a odvahu jsem si velmi brzy oblíbila stejně jako samotnou Ellu. Určitě doporučuji.

13.12.2020 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Skvělá kniha. Doporučuji a určitě si přečtu pokračování.

11.12.2020 5 z 5

První První Kiera Cass

Ani jeden díl z této série nezklamal. Všechny byly úžasné a jsem moc ráda, že jsem si je přečetla.

07.12.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Skvělé! Jinak to nejde. Řekla bych, že první díl i tento se mi líbily úplně stejně. Každopádně hodně doporučuji.

07.12.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ú - Ž - A - S - N - É
Jinak se to ani vyjádřit nedá. Obálka je krásná a líbí se mi více než u druhého dílu. Děj je skvělý.
Co dodat.

03.12.2020 5 z 5

S Klárkou za dobrodružstvím S Klárkou za dobrodružstvím Věra Řeháčková

Čte se rychle a je skvělá. Líbí se mi, jak děti pořád lítají někde venku a nesedí doma u počítačů a bůhví čeho.

24.11.2020 5 z 5

Střet s láskou Střet s láskou Luděk Stínil

(SPOILER) Čte se úplně sama. Přečteno za 2 dny. Konce mi bylo docela líto. Když už se David odhodlal a chtěl vůči Veronice udělat tak velký krok a pak vkročil do baru...

14.11.2020 5 z 5