Runinka Runinka komentáře u knih

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Pěkně zamotaná historie jedné rodiny.

13.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh herečky-zcela vymyšlený a presto tak poutavý. Četlo se svižně a bavilo mě to.

07.04.2023 4 z 5

O smrti a životě O smrti a životě Irvin D. Yalom

Kniha známého terapeuta vypovídá v podstatě o tom,jak je i pro něj těžká ztráta milované osoby. Snaží se přistupovat racionálně,ale často jej přemohou city a vzpomínky. Prochází si stejnými fázemi jako každý jiný. Moc pěkná i když smutná kniha.Vede k zamyšlení nad podstatou bytí.

29.03.2023 5 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Pracovně naplněný a přesto tak místy smutný osud.Odvrácení a znovunalezení cesty k víře.A v neposlední řadě odkaz,který nám zde zbyl.

26.03.2023 4 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

ufff....tak to bylo něco. Málem jsem ji odložila. Děsné povolání,těžký osud.

25.03.2023 4 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Díky moc za cestu i inspiraci.

21.03.2023 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Další pokračování příběhu malého Felixe.Kniha plná zvratů a napětí,ale i míst k zamyšlení

21.03.2023 5 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Zajímavý pohled na život de Saint-Exupéryho a na spojení s jeho knihou.Mnoho pasáží k zamýšlení. A jakoby čtení mimo řádky.

16.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize se může člověk vracet celý život. A teď se vrhnu na "Kdo zabil Malého prince".

13.03.2023 5 z 5

V hlavní roli srdce V hlavní roli srdce Petr Neužil

Pěkně napsaná kniha,její první část dosti odborná-takže pro zdravotníky zajímavá. Popisuje i dobu covidovou a náladu ve společnosti.

13.03.2023 4 z 5

Cesty za štěstím Cesty za štěstím Kristýna Tronečková

Opět krásný díl. Nejvíce mě zaujal Island.

08.03.2023 5 z 5

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Dobrý relax.

05.03.2023 3 z 5

Útěky z lásky Útěky z lásky Bernhard Schlink

Různorodé povídky od mého oblíbeného autora.U některých jsem si přála,aby byly delší.

01.03.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Dobrá knížka,překvapivé zvraty.

22.02.2023 4 z 5

Nahoře fouká Nahoře fouká Klára Kolouchová Poláčková

Naprosto luxusní knížka. A žena,ke které shlížím s obdivem. Napsáno svižně a bez příkras, tak jak si její život představuji.

15.02.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Retrospektivní pohled na autorčin život a v pozadí společenské a politické události.

12.02.2023 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Poslouchala jsem jako audioknihu a celkem vtipné.

09.02.2023 3 z 5

Kočka a Generál Kočka a Generál Nino Haratischwili

ufff.....tak to byla fuška.Do půlky jsem myslela,že knihu odložím.Místy mi přišla odporná a číst tyto pasáže večer nebyl dobrý nápad. Ale vydržela jsem a poslední třetina se četla dobře. Na Brilku to ale nemá.

09.02.2023 4 z 5

Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Michal Viewegh

Některé povídky vtipné a ironické. Jiné jakoby bez nápadu.

30.01.2023 3 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Opět hezká kniha od mého oblíbeného autora.Barvitě vylíčené rodinné vztahy,smysl pro pořádek a německý nacionalismus...

28.01.2023 5 z 5