Nahoře fouká

Nahoře fouká https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505490/bmid_nahore-fouka-636e623b6b8d5.jpg 4 21 6

Inspirativní průvodce životem nejen pro ženy, které chtějí jít vlastní cestou. Proč by si měl člověk, pokud stojí na křižovatce a může se svobodně rozhodnout, vybrat tu těžší cestu? Jak moc je důležité pracovat v životě se strachem? A jak jsou vzdáleny vrcholy nejvyšších hor od těch životních? Klára Kolouchová je nespoutaná žena i milující matka, která s láskou, vytrvalostí a jistou dávkou sobectví naplňuje své sny. Jediná česká horolezkyně, která zdolala tři nejvyšší hory světa, dobře ví, že to hezké kolem sebe si musíme vybojovat sami. Kniha vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Labyrint. Zaznamenala Martina Riebauerová.... celý text

Sarka1987
18.01.2024 4 z 5

Četlo se dobře, inspirativní příběh. Trochu se mi nelíbili koláže, kdy do hor je vsazená rtěnka, ale jinak knihu mohu doporučit.

AndelkaZoubek
09.07.2023 4 z 5

Velmi čtivá knížka, která přibližuje život horolezkyně. Místy člověka až mrazí. Přečteno jedním dechem. Rušila mě akorát grafická úprava, kdy jsou například vyjádření Klářiných blízkých osob rozmístěny do textu na několik stran a čtenář se tak musí vracet nebo listovat dopředu.

Janis060
08.07.2023 5 z 5

Tak krásně se to četlo, chvílemi jsme lezly na vrchol a pak zase dolů, tak to člověka úplně vtáhne. Dostalo mě hlavně to, jak o Kláře psala její dcera Emma, to jsem si zaslzela. Beseda na pražském Světě knihy byla moc krátká, knihu jsem neměla přečtenou, ale teď bych měla určitě "milion" dotazů. Horolezce všechny obdivuji, hory mám moc ráda, a po shlédnutí filmu o Klářině K2, jim přeji jen šťastné návraty.

lucyinka06
23.04.2023 4 z 5

Klára je pro mě velmi inspirativní ženou. V mnoha věcech jsme si velmi podobné, líbí se mi její zdravé sobectví, to, že neobětovala svůj život pro jiné, žije si ten svůj a plní své sny. Tohle je věc, co většina lidí neumí, a hlavně ženy s dětmi ne. Obidvuji její odvahu a přístup ke strachu, v tom se od ní můžeme učit. Kniha se četla jedním dechem, co mi úplně nevyhovovalo byla grafika, na té by se dalo ještě zapracovat. Nicméně alespoň fotky P. J. Juračky to značně vylepšovaly :-)

flare
14.03.2023 4 z 5

Zen ve vysokych horach neni mnoho..natoz cesek. At se leze s kyslikem nebo alpskym stylem,furt je to vykon notny obdivu..a inspirace

Runinka
15.02.2023 5 z 5

Naprosto luxusní knížka. A žena,ke které shlížím s obdivem. Napsáno svižně a bez příkras, tak jak si její život představuji.

2008  63%Himálajský deník - První Češka na Everestu
2022  85%Nahoře fouká