Rubbertrouble Rubbertrouble komentáře u knih

Mimochodem Mimochodem Woody Allen (p)

Nejlepší životopis, co jsem kdy četl. Životopisy ale skoro nečtu, takže to moc neznamená. Ale jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl, to je taky. A čtu docela dost. P.S. Pokud máte rádi Miu Farrow a rádi byste ji i rádi dál měli, tohle není kniha pro vás (a to tam o ní Allen píše spíš v dobrým nebo neutrálně). P.S.2 Nepřehlédněte věnování, je boží.

19.12.2022

Něco za něco Něco za něco Kate Atkinson

Závidím všem, kteří tuhle knížku ještě nečetli. Je skvělá. Po dvou dokonalých rodinných ságách a jednom románu z prostředí tajných služeb za 2. svetové války, autorka napsala hodně vtipnou, ale přesto pořád detektivku ze současnosti. Jestli K.A. máte rádi a četli jsem od ní všechno, tohle si užije. Pokud K.A. rádi nemáte… Nejste nějaký divný?

18.07.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dobrá rada - aspoň od půlky knížky si neberte prášek na spaní, stejně neusnete, jen vás bude bolet hlava. Vyzkoušel jsem si to, tak to vím. A počítejte, že posledních 50 stránek přečtete na jeden zátah. I kdybyste leželi v hořící posteli v bortícím se domě ve městě, na který řítí tornádo.

Prostě dokonalá lahůdka pro ty, kdo mají rádi napínavý čtení.

29.09.2020 5 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Mnohem víc existenciální, než bych býval čekal, ale to je vina spíš blbě napsaný recenze. Humoristická detektivka to opravdu není. Detektivka (svého druhu) to snad je, dobrá knížka to je určitě.

28.07.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po dlouhý době teprve druhej Kepler,první mě nějak nudil... Ale tohle byla jízda od začátku do konce. Taková, že jsem se hned pustil do dalšího Keplera. A knížky od stejnýho autora čtu po sobě obvykle jen nerad, tady to ale nešlo jinak.

26.09.2020 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Moje vubec nejoblibenejsi kniha od Irvinga. Netusim proc, cim je tak jina, ale strasne me bavila.

Společenství Společenství Ann Patchett

Když se prokoušete dost zamotanou spletí jmen, kdo je čí dítě/kdo je čí rodič, kdo s kým žije (platí pro rodiče i děti) - mně to dalo zabrat - nakonec zjistíte, že jste přečetli hodně zajímavej, netuctovej, ale lehce uvěřitelnej příběh dvou rodin, kterým se toho zdánlivě v životě moc nepovedlo, ale nakonec Spoilery nepíšu, takže si to laskavě přečtěte. :)

25.06.2023 5 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Vůbec jsem netušil, jak strašně se v SSSR chovali k Židům. A přesto i o tom Žid dokázal napsat celkem vtipnou knížku.

26.09.2020 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Po dlouhý době Irving, kterej mě fakt dostal.

Nejtišší trest Nejtišší trest David Lodge

Od Davida Lodge jsem nečetl nic, co by si nezasloužilo plný počet bodů. A většinou i pár bodů navíc.

24.03.2019 5 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Když jsem zjistil, že se děj odehrává na vymyšleným souostroví (dost velkým na to, aby to byl samostatnej stát), otrávilo mě. U detektivky mi to přišlo zvlášť debilní.

Když jsem to dočetl, hned jsem si šel objednat 2. a 3. díl. Víc asi psát nemusím. :)

25.06.2023 5 z 5

Dva karavany Dva karavany Marina Lewycka

Náhodný nákup v Levných knihách a pak velmi příjemný překvapení při čtení, takže hodnotím asi o hvězdu líp, než by bylo objektivní. Ale nemyslím, že by to bylo moc mimo mísu. Ta knížka prostě je dobrá.

09.03.2021 5 z 5

Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští Eberhardt Hauptbahnhof (p)

Prdel k posrání (sorry, jinak to popsat nejde).

29.10.2020 5 z 5

Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Bill Bryson

Neskutečně krásný čtení o věcech, které jste si mysleli, že docela dobře znáte.

Řezárna Řezárna Louise Welsh

Dokonalá znalost čistě mužského prostředí a světa mě uzemnila. A navíc je to skvěle napsaná (ne zcela tradiční) detektivka.

25.03.2019 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Tuhle knížku od Sedarise jsem četl jako poslední, už jako jeho velkej fanda. Je dobrá. Je to ale jinej Sedaris, než kterýho jsem znal z jiných jeho knih. Číst tuhle knížku jako první, na ty ostatní by asi nedošlo. Je to vtipný, ale ten humor není vždy milej a s pochopením pro chyby druhých. Některý části knihy o jeho rodině mně šokovaly. Říkal jsem si, proč je vůbec psal, proč je psal zrovna do týhle knihy, v něčem autobigrafickým a ne primárně humoristickým by zapůsobily jinak. Tady ze ně šla jedna hvězda dolů.

25.06.2023 4 z 5

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Marisha Pessl

Čtení jsem dlouho odkládal, ale pak jsem knihu zhltnul, jen to mlasklo. Ano, je zvláštní, nebo se trochu liší od knih, které kolem ní uvidíte v knihkupectví. Ale já si čtení užil a od “hlavní” kriminální zápletky to má fakt švih.

18.07.2021 5 z 5

Bořitel dějin Bořitel dějin Malcolm Bradbury

70 %? Jen 70 %?! Slovy klasika: tak to kurva ani omylem. Pokud máte rádi Davida Lodge (a ruku na srdce, toho rádi mít musíte, protože evidentně umíte číst), tahle nenápadná knížka vás dostane. Vůbec nevadí, že v ní jsou odstavce klidně přes dvě stránky a přímá řeč různých mluvčích není členěná se začátkem vždy na samostatném řádku (zní to sice hrozně, ale fakt to neruší, a dialogy mají asi i díky tomu neskutečnej švih). Kdybych tu našel hodnocení 95 %, nepozastavil bych se nad tím (obal je hroznej a k obsahu se vůbec nehodí - dlouho mě od čtení odrazoval. Nesuď knihu podle obalu - to tady sedí).

16.11.2020 5 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Až nečekaně dobrá, skvěle vykreslený postavy, netradiční zápletka, trochu víc nepravděpodobných (ale stále uvěřitelných) náhod... Dohromady to dává silně nadprůměrnej výsledek.

29.10.2020 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Největší debut od Stiega Larssona? No, moje chyba, že jsem na to skočil. A možná to ani není lež, protože kdo ví, čím se vlastně měří velikost debutu. Já evidentně ne. S Larssonem se tahle slabota srovnávat rozhodně nedá. A že je to psaný “živým jazykem”... No, pokud hlavní hrdina opakovaně říká 6leté dceři “maličká”, o “živém jazyku” bych dost pochyboval.

08.03.2020 2 z 5