Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští

Literární parodie a mystifikace, sestavená překladatelem a publicistou Václavem Jamkem, podle vzoru starých lidových kalendářů.
Svazek oplývá ztřeštěnými nápady a humoreskami, zcela unikátně je vyřešena inzertní část, která je graficky upravena v duchu našich předků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55306/nedokonceny-kalendar-na-tento-rok-a-K9w-55306.jpg 4.233
Literatura česká
Vydáno, Torst

Kniha Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští

jaryn

Kdož milujete všeliké "přesvaté" liturgické úkony či jsou vám nade vše svaté životy svatých, neváhejte, nejednu slzu dojetí uroníte.

P.S. Na každé stránce mě nejméně jednou autor rozesměje, a já neodolám a pohlédna na jeho fotografii na přední záložce, opětuji mu jeho šibalský úsměv.

Rubbertrouble
29.10.2020

Prdel k posrání (sorry, jinak to popsat nejde).

Dobraadresa
23.05.2020

Přehlídka bizarní tvořivosti a humoru spousty druhů a odstínů. Lahůdka pro sečtělé, ukončená přesně tehdy, kdy by jinak začala být nudná.

los
08.09.2019odpad!

autora to přestalo bavit v létě, mě už v lednu

dRobert
25.01.2018

Jak je zde řečeno, tuhle knihu je nutné mít doma a užívat po lžičkách. Myslím, že Jamek vybral ze socialismu, pánbíčkářství a obecné hovadnosti všelidské to pravé jádro. Fascinující je, že to platí i dnes. "Kupte si kružítko, tichý provoz zaručen! ". Koupíte-li si (nebo ukradnete, ale já Vám to už podruhé nepůjčím) si tuto knihu - křeče smíchu zaručeny. "Pohlaví patří do falobalu!"

newtory
03.01.2018

Kniha ktorú si nestačí prečítať, ani požičať (ak, tak nevrátiť, ((toto doma neskúšajte)) ale je potrebné ju vlastniť, pretože smiech je podmienka života, stopový prvok.

Ventimiglia
30.06.2017

Obávám se, že vzhledem ke své polovzdělanosti ani nemohu docenit všechny vtípky a narážky, kterými je tato báječná kniha nabita. Občas předčítám udiveným posluchačům nahlas parodie na reklamy a většinou je nemohu dočíst, protože slzím smíchy. Nedostižný je tradeskancionalistický jídelní lístek, nedostižný ohňostroj jazykové hry.

orinka3
30.08.2014

Když nám do obchodu přišla tahle kniha, celý den jsme ji četli za pultem a skoro ani nemohli obsluhovat. Káceli jsme se smíchy. Reklamní vložky á la "všude číhá nepřítel - jeho rejdy spolehlivě odhalí NÁŠ VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ" - uvádím jako jeden příklad. Nesmírně chytrá a vtipná knížka, člověk třeba až při dalším čtení pochopí, jak to ten Jamek myslil. Doporučuju milovníkům Cimrmana a podobného humoru. Totiž - kdo se nepoddá autorově fantazii a nepřijme jeho hru, může bohužel i nabýt dojmu, že si z něj autor nepokrytě utahuje;)