Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští

Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55306/bmid_nedokonceny-kalendar-na-tento-rok-a-K9w-55306.jpg 4 41 13

Literární parodie a mystifikace, sestavená překladatelem a publicistou Václavem Jamkem, podle vzoru starých lidových kalendářů. Svazek oplývá ztřeštěnými nápady a humoreskami, zcela unikátně je vyřešena inzertní část, která je graficky upravena v duchu našich předků.

Literatura česká

Vydáno: , Torst

nicandra
26.09.2021 5 z 5

Rozkošné, vtipné, praštěné... hodí se spíše ke čtení nahlas, protože jinak se vás okolí pořád ptá, čemu se to proboha tak moc smějete...

jaroiva
06.03.2021 5 z 5

Poslední dobou se soustřeďuju na humornou část knihovny, eknihovny i audioknihovny.
A tak došla řada i na Nedokončený kalendář. A určitě jsem nesáhla vedle.
Slovní humor, který mi velmi sedí.
Ovšem nejvíc se mi líbil červen a pohádka o poslušných kůzlátkách. Jestli si budete knížku jen prolistovávat, pohádku jistě nevynechejte.

jaryn
10.01.2021 5 z 5

Kdož milujete všeliké "přesvaté" liturgické úkony či jsou vám nade vše svaté životy svatých, neváhejte, nejednu slzu dojetí uroníte.

P.S. Na každé stránce mě nejméně jednou autor rozesměje, a já neodolám a pohlédna na jeho fotografii na přední záložce, opětuji mu jeho šibalský úsměv.

Rubbertrouble
29.10.2020 5 z 5

Prdel k posrání (sorry, jinak to popsat nejde).

Dobraadresa
23.05.2020 5 z 5

Přehlídka bizarní tvořivosti a humoru spousty druhů a odstínů. Lahůdka pro sečtělé, ukončená přesně tehdy, kdy by jinak začala být nudná.

los
08.09.2019 odpad!

autora to přestalo bavit v létě, mě už v lednu

dRobert
25.01.2018 5 z 5

Jak je zde řečeno, tuhle knihu je nutné mít doma a užívat po lžičkách. Myslím, že Jamek vybral ze socialismu, pánbíčkářství a obecné hovadnosti všelidské to pravé jádro. Fascinující je, že to platí i dnes. "Kupte si kružítko, tichý provoz zaručen! ". Koupíte-li si (nebo ukradnete, ale já Vám to už podruhé nepůjčím) si tuto knihu - křeče smíchu zaručeny. "Pohlaví patří do falobalu!"

newtory
03.01.2018 5 z 5

Kniha ktorú si nestačí prečítať, ani požičať (ak, tak nevrátiť, ((toto doma neskúšajte)) ale je potrebné ju vlastniť, pretože smiech je podmienka života, stopový prvok.

Ventimiglia
30.06.2017 5 z 5

Obávám se, že vzhledem ke své polovzdělanosti ani nemohu docenit všechny vtípky a narážky, kterými je tato báječná kniha nabita. Občas předčítám udiveným posluchačům nahlas parodie na reklamy a většinou je nemohu dočíst, protože slzím smíchy. Nedostižný je tradeskancionalistický jídelní lístek, nedostižný ohňostroj jazykové hry.

orinka3
30.08.2014 5 z 5

Když nám do obchodu přišla tahle kniha, celý den jsme ji četli za pultem a skoro ani nemohli obsluhovat. Káceli jsme se smíchy. Reklamní vložky á la "všude číhá nepřítel - jeho rejdy spolehlivě odhalí NÁŠ VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ" - uvádím jako jeden příklad. Nesmírně chytrá a vtipná knížka, člověk třeba až při dalším čtení pochopí, jak to ten Jamek myslil. Doporučuju milovníkům Cimrmana a podobného humoru. Totiž - kdo se nepoddá autorově fantazii a nepřijme jeho hru, může bohužel i nabýt dojmu, že si z něj autor nepokrytě utahuje;)

Divil
18.07.2014 5 z 5

Opravdu mistrovské dílo plné netradičního humoru. Jenom jedna jediná věc mě na téhle knížce mrzí. Že kalendář je to opravdu nedokončený a tak je člověk ochuzen o další příval vtipu v posledních měsích roku... :-)

jarmik
27.09.2013 5 z 5

Asi nejsrandovnější česká kniha. Má podobu tradičního lidového kalendáře z přelomu 19. a 20. století a inspiruje se silně i stylem reklam z té doby. Je psána z pozice jakési lehce alternativní reality, asi někdy v 70. letech. V té realitě vládne vědecký světový názor zvaný tradeskancionalismus. O tomto směru praví záložka, že

tento mohutný, athletický proud v současné filosofii je karakterisován švédským svým zakladatelem Rkekkem Stjörnvalssonem jako "systematické přehlušování úzkosti metafysickým šumem", či-li "útěcha z blbosti".

Takže dalším zdrojem inspirace jsou texty socialistické a taky reklamy z té doby. Obsah těch příběhů bývá nezřídka dosti eroticky perverzní.

3497299
01.12.2011 5 z 5

Nejvtipnější text, jaký jsem četl. Aluzivní struktura knihy je místy natolik hustá, že se jí čtenář musí doslova prodírat a leckterá pasáž může svou hypertrofovanou duchaplností někoho utýrat k smrti. Tohle není zábavná literatura, pane Jamek, tohle jsou galeje!

humor česká literatura humoresky parodie mystifikace literární mystifikace

Eberhardt Hauptbahnhof (p)
česká, 1949
1994  86%Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští
1995  90%Kniha básňů převeršovná, již vlastnodušně protrpěl a v řeč svázal Eberhardt Hauptbahnhof, básník český
1992  80%Krkavčí múza
2001  88%O prašivém houfci
1998  90%O patřičnosti v jazyce

Kniha Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští je v