Dva karavany

Dva karavany https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5008/bmid_dva-karavany-TJE-5008.PNG 4 15 5

Co může mít společného Irina, mladá, krásná a vzdělaná Ukrajinka plná ideálů, Andrij, bývalý horník, sotva dospělý Malawijec Emanuel, polská ortodoxní katolička Jola, její praktická teta Marta, dvě čínské dívky a pes jménem Pes? Zdánlivě nic, snad jen místo, kde se potkávají. Na kraji jahodového pole uprostřed britského Kentu stojí dva karavany, jeden určený pro ženské sběračky jahod, druhý pro muže. Pojí je několik věcí: touha vydělat si a zajistit si tak lepší život, než jaký jim nabízí jejich rodné země a sny, naděje, touha.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Two Caravans , 2007

Rubbertrouble
09.03.2021 5 z 5

Náhodný nákup v Levných knihách a pak velmi příjemný překvapení při čtení, takže hodnotím asi o hvězdu líp, než by bylo objektivní. Ale nemyslím, že by to bylo moc mimo mísu. Ta knížka prostě je dobrá.

ber-tram
23.09.2020 4 z 5

Kde se zrodí, tam se hodí. Tak tohle vlastenecké heslo hrstka zoufalých gastarbajtrů tupě ignoruje. Radši v cizině načerno sbírat jahody, mejt nádobí, nechat se otravovat gangstery (své krve!), poflakovat se, než prospěšně hrábnout v rodné domovině. Životní přístup, který se mi názorově hrubě příčí. Což neznamená, že by osudy těch přeběhlíků nebyly vylíčeny osobitě a dojemně. Nejvíc stejně držíte s psím potulkářem. 22/20

Netopyr07
26.06.2020 4 z 5

Musím říct - snad se nikoho nedotknu, že stylem mi připomíná Stoletého staříka a Analfabetku, i když jsou tam imigranti a brigády a mafiáni a psychopati (sorryjako) :-)) Celkově se čte dobře, i když nijak neoslní. A vypisovat, co se honí v hlavě psovi, je fakt dobrý nápad :-))

Jeanie
14.07.2016 4 z 5

Je to tragikomický příběh východoevropských/afrických ilegálních přistěhovalců v Británii, kteří tam přijeli za lepším životem a vydělat si peníze. Vtipné, kolikrát až absurdní příhody se mísí se smutnými lidskými osudy.

Adliczka
08.07.2015 3 z 5

Tema knihy je zajimave, ale moc me nebavil styl, jakym byla napsana. Kazdopadne se clovek dozvi, jak probihaji a co vse se deje pri hruznych zamestnanich, ktera casto obsazuji cizinci - farma na sbirani jahod, myti nadobi nebo velkofarma na chov kurat - hruza!

Velká Británie jahody

Marina Lewycka