rose rose komentáře u knih

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Hodně dobrá knížka. Hned na první stránce vás to vtáhne do děje a nepustí až do konce. Jedna z raných autorčiných knížek (četla jsem vydání z roku 1992) a řekla bych, že jedna z nejlepších. Napínavé, atraktivní, tajemné. Rozuzlení hodně drsné, nečekané. Jo, určitě můžu doporučit dál.

10.03.2013 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Udělat za minulým životem tlustou čáru, sebrat se a zmizet ve světě úplně sama, ...řekla bych, že málokterá žena by to dokázala. Autorka nás provází třemi diametrálně odlišnými světy a v každém si užívá jiných radostí. Knížce trochu chybí větší odpich, no ono třeba o meditaci se asi nedá psát moc akčně. I tak je v knížce spousta krásných myšlenek a úvah, a určitě se to dá číst s trochou závisti a povzdechnutí „tohle bych taky chtěla zkusit“.

04.03.2013 4 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Hodně napínavé, se skvělou atmosférou všudypřítomného plíživého strachu. Ta situace, kdy všichni podezírají všechny s hrůzou, odkud přijde další úder zákeřného vraha, je vylíčena hodně sugestivně. A o to víc se mnou málem seklo to šokující zakončení. Super.

22.02.2013 5 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Super napínavé a zajímavé čtení. Tahle autorka mě ještě nikdy nezklamala. Tohle je jedna z jejích starších knížek a je vidět, že se věnuje pořád podobné tématice. A přitom se nijak neopakuje a udrží nás v napětí až do dramatického finále.

14.02.2013 5 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Řekla bych, že autorka napsala některé lepší knížky. Ale i tak jsem si to docela hezky užila. Druhá půlka mi přišla už taková trochu násilně zaplétaná, to převtělování začalo být trochu nepřehledné. Ale abych byla spravedlivá- romantika i napětí si přišly na své.

07.02.2013 4 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Řekla bych, že od tohoto autora jsem četla lepší knížky. Ale i tak to byl skvělý relax a výlet do absurdního světa, kde je možné všechno. Inženýr Jaatinen je vpravdě akční hrdina a i když je to v podstatě lump a darebák, nelze mu nedržet palce.

30.01.2013 4 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Hodně poklidné čtení, bez nějaké významné akce, docela milé, uklidňující. Kdo si potrpí na recepty, určitě si jich v knížce pár zajímavých najde. Ale uchvácená jsem nebyla, i když hlavní hrdince Wyn jsem docela držela palce, ať se jí podaří najít v životě ten správný směr.

26.01.2013 3 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Do poloviny knížky jsem se nemohla začíst, nějak mi chybělo tempo. Pak už to bylo zajímavější, docela dobrá detektivka. Čtenář zná pachatele hned na začátku, tak drží palce kriminalistům, aby už toho zloducha konečně dopadli.

26.01.2013 3 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Řekla bych takový lepší průměr. Postavy dost neskutečné, od dokonalého anděla-lékařky až po nejpadouchovatějšího padoucha Lozada.Občas úplně zbytečné dialogy přes půlku stránky naprosto o ničem. No ale jako oddychovku jakžtakž beru. Dlouho očekávané finále mi přišlo trochu odfláknuté, nakonec se to celé vyřešilo na dvou stránkách. Ale napětí tam bylo, stejně jako láska nebeská. Budiž.

08.01.2013 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Dost dlouhý rozjezd, ale pak napínavé čtení. Jako by to byla noční můra, ten pocit, že se nemůžu pohnout a přitom slyším, co se na mě chystá... docela děs. Akční finále, nečekané rozuzlení. Jen toho hlavního padoucha si pozornější čtenář vydedukuje docela brzy. Ale super relaxační četba.

03.01.2013 4 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Pár osamocených jedinců se prodírá obrovskou sněhovou bouří v pustých horách Hindúkuše, kolem zuří afghánská válka, ve sněhových závějích číhají fanatičtí povstalci s kalašnikovy, očekávaná záchrana ze vzduchu nedorazí, protože v té sibérii nevzlétne vrtulník. Na pomoc doráží jednotka rychlého nasazení perfektně vybavená a vycvičená, ale povstalci se nevzdávají... a sníh pořád padá. ..Napínavé čtení, i když hodně drsné. I když tohle není moje parketa, dočetla jsem až do konce a obdivovala jsem mimo jiné i to, jakými technickými vychytávkami disponují dnešní armády a jak skvěle jsou vycvičené jednotky rychlého nasazení. Drsnější podmínky si snad nelze ani představit.

29.12.2012 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Nedávno jsem přečetla Nebezpečné útočiště od stejné autorky a zjistila jsem, že tyhle dvě knížky mají hodně společných motivů. Rozdílná je jen detektivní zápletka. Ale i když mi u jiných knížek vadí, že se motivy opakují, u těchto mi to nevadilo, protože se to krásně čte. Je tam láska, krásná příroda, napětí, zajímavé postavy. Líbila se mi postava Celie, té věčné eko-bojovnice, ta mi byla sympatická. Rozuzlení jsem malinko začala tušit už pár stránek před koncem, ale i tak jsou ty závěrečné scény hodně napínavé. Krásné relaxační čtení.

24.12.2012 5 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Hodně zamotaná detektivka. Ten příběh je tak vykonstruovaný, že jsem to chvílemi nestíhala sledovat a musela jsem se vracet. Ale při troše trpělivosti se dá dočíst až k překvapivému závěru.

15.12.2012 3 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

I když jsem ke knížce nejdřív přistupovala s troškou nedůvěry, protože už se mi několikrát stalo, že když bylo na knihu hodně rezervací a šla z ruky do ruky, nakonec se z toho vyklubal nějaký průměrný slaďák, tohle mě vcuclo docela brzy. Postava Amandy mi nejdřív nebyla moc sympatická, byla to taková povrchní potvůrka, ale s postupem děje jsem ji víc a víc chápala, no a to neskutečné rozuzlení mě dostalo dokonale.

11.12.2012 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Pro mě teprve druhé setkání s touto oblíbenou autorkou. Je to napínavé a patřičně vypointované čtení, atraktivní postavy a zápletka opravdu „zapletená“. Jen mi některé postavy připadaly trošku neskutečné (bratr Gabriel) a na můj vkus tam bylo zbytečně moc „romantiky“, = sexu, ty podrobné popisy milostných aktů nějak nemusím. Ale to je jistě věc osobního vkusu. No abych byla spravedlivá, číst se to dalo, i když konečnou pointu jsem začala tušit pěkných pár stránek před koncem.

05.12.2012 3 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Kdo se chce při čtení opravdu bát, určitě si přijde na své. Prostředí opuštěné staré nemocnice, ponuré chodby, tajemné kroky na schodech, staré tragické příběhy... skvělé podhoubí pro hororové situace. Ale ten příběh je ke konci tak spletitý a tak zahlcený novými postavami a příbuzenskými vztahy, že průměrný čtenář, jako jsem třeba já, to fakt nezvládne sledovat. Ovšem bála jsem se krásně a některé postavy mi byly sympatické, takže dám čtyři hvězdičky docela v pohodě.

28.11.2012 4 z 5

Krize Krize Robin Cook

Dobrá polovina knížky se odehrává v soudní síni. Možná je to zajímavé z hlediska problematiky nadstandardní péče a lékařské etiky, ale nějak to nebylo ono. Od knížky jsem čekala spíš nějakou jinou napínavou akci. Cook toho napsal spoustu, tak budu mít možná příště větší štěstí.

19.11.2012 3 z 5

Nebezpečné útočiště Nebezpečné útočiště Nora Roberts

Pro mě první setkání s autorkou. Super relaxační čtení. Krásný napínavý příběh, zajímavé postavy, atraktivní prostředí. A těch stránek! Za jeden večer se knížka opravdu přečíst nedá, i když nás příběh dokonale „vcucne“.

13.11.2012 5 z 5

Blanche na útěku Blanche na útěku Barbara Neely

Milá oddychovka s detektivní zápletkou. A lehce, jen tak mezi řádky, se dovídáme myšlenky a úvahy o soužití bílých a barevných lidí, o pokrytectví, falši a přetvářce i o přátelství a dobrém srdci. Blanche je krásně vykreslená postava svědomité domácí hospodyně, která má pro strach uděláno a používá zdravý selský rozum.

05.11.2012 4 z 5

Podvojná hra Podvojná hra Richard Mason

Krásná knížka o všech podobách lásky, o osamění, o tom, co všechno se vlastně skrývá v nejtajnějších koutech lidské duše a lidského svědomí. Je to dojemné, vzrušující i děsivé čtení. Těžko uvěřit, že autorovi bylo 23 let, když knížku dopsal. Z těch krásně formulovaných myšlenek a úvah to vypadá, jako by to všechno prožil a procítil na vlastní kůži. A pro nás, české čtenáře, je tam i působivý obraz porevoluční Prahy s atmosférou, kterou pocítí jen cizinec. Jenom překladatele jsem měla chuť občas klepnout přes prsty, kdyby to šlo. Ale za to autor opravdu nemůže.

02.11.2012 5 z 5