Podvojná hra

Detektivka,triller,milostný příběh, děsivé intriky, život v Praze.Těžko charakterizovat tuto neobvyklou prózu - snad tak, že i zdánlivá nevinnost může těžce ublížít těm nejbližším, a čisté svědomí nemusí být tak čisté, je-li nepoužívané.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25414/podvojna-hra-25414.jpg 3.635

The Drowning People

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Academia

jarin58
27.05.2017

Vynikající román.Již jsem si dlouho takhle nepochutnal.

Mutnedžemet
18.05.2017

Na knize se mi nejvíce líbila přesvědčivost s jakou je vykreslena mysl člověka. Natolik reálně až bych byla schopna uvěřit, že to autor sedí v oné místnosti, vzpomíná na svůj život a zapisuje ho právě do této knihy...

A ač znáte rozuzlení hlavní zápletky (motivu) už předem (stačí Vám přečíst si zadní stranu se shrnutím), tak po celou dobu čtení Vám jsou pokládány otázky další, sice mešího rozsahu, ale takové, že Vaši mysl zaměstnají a nutí Vás číst dál, aby jste se konečně dostali k souvislému celku, který ne a ne přijít...

Uznávám z tohoto důvodu by se někomu mohla zdát kniha zdlouhavá a přemrštěle natahovaná. Mně to však nevadilo a četbu jsem si užila (ač jsem knihu četla na několikrát, jelikož okolnosti mě nutily stalé odkládat a přerušovat...)

Iva64
19.04.2017

Velmi rozvláčné a asi jsem si od této knihy slibovala více. Dočetla jsem ji silou vůle.

Mikymaus
11.04.2017

Knížka mě zklamala, nečetla se mi dobře, myslím si, že kdyby byla o polovinu stránek menší, byla by určitě lepší, zbytečné prodlužování děje.

princesse
28.02.2017

Vlastně jsem nic nečekala, ale byla jsem zklamaná. Kniha se mi ani moc dobře nečetla, ani nebyla nijak zvlášť zajímavá. Chtěla jsem už mít dočteno a četla jsem místy i mezi řádky. Určitě nepotřebuji mít v knihovně a jedno přečtení bohatě stačí.

fis.rena
24.01.2017

Odpočinkové čtení,u kterého mě překvapil tak mladý věk autora,v kterém knihu dokončil. Měla jsem pocit,jakoby to celé prožil a ne,že má celý život teprve před sebou.

RADOST
19.02.2015

Působivý román o sebestřednosti mládí, lásce i nelásce, o odhalování chyb z minulosti, které ovlivňují celý život. Styl, kvalita a myšlenková bohatost je u tak mladého autora překvapivá. Zaujme a zaslouží si co nejvyšší ohodnocení.

markéta23
29.12.2013

pěkný příběh, líbil se mi. opravdu bych neřekla, že to psal tak mladý autor. kniha je plná úvah, myšlenek a zajímavého vyprávění.

rose
02.11.2012

Krásná knížka o všech podobách lásky, o osamění, o tom, co všechno se vlastně skrývá v nejtajnějších koutech lidské duše a lidského svědomí. Je to dojemné, vzrušující i děsivé čtení. Těžko uvěřit, že autorovi bylo 23 let, když knížku dopsal. Z těch krásně formulovaných myšlenek a úvah to vypadá, jako by to všechno prožil a procítil na vlastní kůži. A pro nás, české čtenáře, je tam i působivý obraz porevoluční Prahy s atmosférou, kterou pocítí jen cizinec. Jenom překladatele jsem měla chuť občas klepnout přes prsty, kdyby to šlo. Ale za to autor opravdu nemůže.