RosaLucis RosaLucis komentáře u knih

Winter Winter Marissa Meyer

Pane Bože! To bylo... Neuvěřitelně fantastické!!!!!
Po celou dobu čtení jsem byla v rozporu, jestli číst rychle ať už se konečně dozvím jak to skončí, nebo pomalu abych si vychutnala každý okamžik.
Autorka vymyslela geniální příběh, úžasné hrdiny a já před ní smekám. Neuvěřitelné.
SPOILER SPOILER SPOILER
Na konci jsem se opravdu hodně bála, o Cress, Cinder, Thorneho (který mi nakonec přeci jen přirostl k srdci). Když z vlka udělali mutanta, musela jsem na chvíli přestat číst a rozdýchat to.
Nemůžu se dočkat až si přečtu doplňkovou knihu z pohledu Levany a povídky;-)

17.01.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Zamilovala jsem si Cress. Je neuvěřitelné, jak autorku dokáže každou postavu do detailů promyslet. Cress byla tak nevinná, plachá. Myslím že ten Creesin trik s přesvědčováním někdy použiji při písemce z matiky.
Jsem nejlepší matematik. Každou písemku zvládnu na jedničku. Nic mě nerozhodí...
Každopádně kniha byla stejně geniální jako ty předchozí.
SPOILER
Doufala jsem, že mě třeba Cress donutí najít na Kapitánu Thornovi něco, proč bych ho měla mít ráda. Ale ne. Ten pitomec si Cress nezaslouží. Doufám že se do příštího dílu polepší.

11.01.2017 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška nezklamal. Fiorella už je u nás v rodině takový rituál. Děda koupí knížku, nejdřív si ji přečtu já, potom máma, babička a nakonec i děda. Stává se z toho rodinná tradice;-)

07.01.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Miluju Měsíční kroniky. Miluju Marissu Meyer a její geniální příběh. Nemůžu jinak, než se se rovnou vrhnout na další díl!

31.12.2016 5 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Mé pocity po dočtení této knihy jsou různé. Šla jsem do toho s myšlenkou, že si to přečtu jen proto že to byl dárek. Po prvních deseti stránkách jsem si říkala že snad ani pokračovat nebudu. Ale stejně jsem četla dál, a nějak mě to chytlo. A kupodivu, jsem strašně ráda že jsem si tu knihu přečetla. Není to žádná senzace, ale došlo mi, že to bylo přesně to co jsem teď potřebovala. Oddechovku, která mě nechá uniknout od mých vlastních starostí.

28.12.2016 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Dokonalý, dojemný příběh. Při čtení jsem se smála, i nejedna slza ukápla. Přečteno jedním dechem.u

27.11.2016 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Další skvělý díl úžasné série. Co více dodat, Jace je stále stejně neodolatelný , jako Sebastián (Jonathan) nesnesitelný.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER !!!!!!!!!!!!!
Velmi mě překvapilo, že se část knihy odehrávala v Praze.
Po celou dobu jsem měla chuť Aleka uškrtit. Nakonec mi ho ale bylo líto, a pro změnu jsem se naštvala na Magnuse. Doufám že si to Simon s isabelou brzy vyjasní, takhle není spokojený ani jeden. A Sebastiáne- Chcípni už konečně!!!

25.11.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Výborná kniha, která rozhodně nezaostává za ostatními ze série. Zamilovala jsem si královnu Amberly, pohled očima Maxona byl tak úžasný, že když jsem zjistila že zde část ve které vystupoval končí, začala jsem sprostě nadávat. Všechny postavy jsem si zamilovala, tedy až na Aspena. Ten mi nikdy moc nesedl. To jak se choval k Lucy od něj bylo hnusné.
Doplňkové ilustrace byly naprosto luxusní!

14.11.2016 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Kniha byla neuvěřitelná! Napínavá, čtivá a chytrá. Čapek se dokáže pozastavit nad jinak obyčejnými věcmi a udělat z nich něco mimořádného.

11.11.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dle mého názoru zatím nejslabší kniha od Hooverové. Bavili mě pouze kapitoly o Milesově minulosti. Většina kapitol s Tate byla pouze vsuvka zajišťující více stran.

10.10.2016 3 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Neuvěřitelně promyšlený příběh který mě nikdy neomrzí. Přesto že jsem knihu četla už potřetí, příběh jsem hltala jako kdybych ji četla prvně. Toto je má nejoblíbenější kniha.❤️❤️❤️

29.05.2016 5 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Dobrá kniha která neurazí ale stačila přečíst jednou. Zajímavý neotřelý příběh ale něco mi tam přece jen chybělo.

29.05.2016 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná sbírka básní. Potřebovala jsem tip na recitování do školy, a tady si nešlo nevybrat. Z celé knížky vyzařuje teplo domova. Seifert je nejlepší básník co znám.
Ps: Vybrala jsem si První dopis mamince

11.05.2016 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Poutavý příběh podle skutečnosti. Oceňuji odvahu Veroniky Kašákové, neboť podělit se o vlastní zážitky a vzpomínky bývá někdy těžší než napsat celou sérii.

18.04.2016 4 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Myslím že jsem od knihy dostala přesně to co jsem čekala. Nenudila, ale stačila přečíst jednou. Taková oddychovka, nic moc složitého.

03.04.2016 3 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Knihu bych popsala asi takto: úžasná, citová a hlavně ŠOKUJÍCÍ!
Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, snad se mi tak líbila právě kvůli tomu že jsem se dokonale vcítila do role Shelley, máme toho spolu dost společného. I některé události jako by byli z mého života( např. popáleniny od hořících vlasů) Nevěřím že tuto knihu napsal muž, všechny situace byli opravdu důvěryhodné a Shelleiny pocity... Na mém žebříčku je opravdu vysoko.

20.03.2016

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha se mi líbila ale stačila přečíst jednou. Charlie mi byl dost nesympatický.
SPOILER
Moc jsem nepochopila na konci to s tetou. To ho znásilnila???

15.03.2016 3 z 5