romika romika komentáře u knih

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Moc pěkná kniha,tolik osudů silných a přesto slabých žen a mužů, nacpaných do tak malé knížky a jednoho domu. Paráda.

19.03.2023 5 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Poslechnuto jako audiokniha od kolegyně,čistě z nudy,jinak bych nečetla,za mě škoda papíru,pokud tohle jde do tisku jako klasická kniha.

27.02.2023 2 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Skvělé jako vždy,těším se na další díl.

19.02.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Asi jsem čekala trochu víc scén z rodinného života,v podstatě vůbec nevím jak Meg vše zvládá,když nemá doma strejdu. A že přijde z práce večer,kdy už jsou děti v pyžamech,no pro mě asi dost nepředstavitelné....vím,že ve VB to tak chodí a mají všichni chůvy a aupair. Jinak ano manželský a sex. život se po příchodu děti změní,pokud nepiji děti na noc odvar z makovic a nemáte odhlučněnou aspoň ložnici,tak jste jako matka furt ve střehu,aspoň první rok,dva....takže jsem se i zasmála,prostě oddechovka.

27.10.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Myslela jsem,že prequel bude divný,po tolika dílech a kupodivu nebyl,opět parádní kniha i případ a kolegové hezky na začátku.

12.10.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Byla to moje druhá kniha od autorky a příjemně mě překvapila. Hlavně jejím pohledem na to,co je potom,už vím,kdy si dočtu všechny ty knížky. Jinak mi tam trochu neseděla časová osa,ohledně Jiřího,ale to je asi můj problém. Byla to příjemná nenáročná četba na jeden,dva večery.

05.10.2022 4 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Další krasný i smutný,ale hluboce lidský příběh,vše se prolíná,tři kamarádi na prahu dospívání,potom v dospělosti,co je společně stmelilo i rozdělilo a odtrhlo od sebe navzájem,tak nějak za polovinou se čtenář už dozví co a jak a o to se příběh všech zase malinko pootočí a najednou to dává smysl. Za mě tedy výborný překlad a jazykové prostě krásná kniha,kdy je čtení opravdu zážitek, i když autorky prvotina Vyměnit vodu květinám u mě vede.

30.09.2022 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Tohle už nebylo nic pro mě,hodně podobné jak druhý díl. U některých knih se autoři snaží našroubovat sex.scénu a tady je to opačně,přišlo mi,že do BDSM scén se snaží autorka nacpat jakýs takýs příběh.

20.09.2022 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Přiznávám,že knihu jsem četla jen kvůli autorovi a lepší průměr,žádné velké téma,škoda že nebylo víc rozebráno dětství Veroniky a chování Gagy, Martinovy problémy dostali podle me víc prostoru. A některé obraty byly krkolomné,za každou cenu nacpat do jednoho souvětí oba dva přechodníky je zbytečné.

08.09.2022 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Oproti předchozím autorčiným knihám,mě tahle nadchla nejméně... podobné téma a hlavní postavy jsem už letos potkala v dalších 2 knihách od českých autorek,takže nic nového. I tak se kniha čte lehce a svižně,jen mi tam chybělo o trochu víc.

27.08.2022 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak thrillerem bych to úplně nenazvala, mě chybělo napětí a nějaký pořádný důvod a posledni kapitola,víc klišé už se tam nevešlo,ale jako oddychovka dobrý,ale už teď mi kniha splývá s podobnými.

22.08.2022 4 z 5

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

Četla se dobře,žádné drhnutí,jazykově pěkný překlad, ale nevím zda je to tím,že jsem nečetla předchozí volné díly,ale v příběhu pár trhlin bylo,takový průměr s krkolomným obsahem všeho možného.

11.08.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Prostě aaach,jako minulé díly, romantika,příběh,sex a prostě parádní čtení...i když pořád u mě vede díl č.2,nedočkavě vyhlížím překlad dalšího z Milesovych bratrů a tuším,že už nám autorka naznačila a těším se.

11.08.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Asi už s touto sérií končím,chybí mi tu propracovanost motivů zločinců,jsem zvyklá u Angely Marsons na vícero případů a větší detailnosti...tady kde se vzal tu se vzal vrah a nic víc,velká škoda. A kromě Kate a Tomassetiho žádné detaily o dalších členech týmu,jen opakování z prvního dílu.

09.06.2022 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Hodně mi to připomíná sérii od A.Marsons,tu už mám přečtenou,takže vzhůru do dalších dílů a Kate.

28.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

U každé další knihy z této série si říkám,že to bude zase stejný a stejně se mi to pokaždé líbí a jsem nadšená a nejradši bych hned další díl...a ta miniprovázanost v podobě hlavních postav,to nemá chybku. Doporučuji romantickým duším.

15.05.2022 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Kniha se mi líbila trochu mi připomněla knihu Chci tě mít ve skříni od Simony Votyové. Jinak za mě mohla být postava Gábiny víc propracovaná a vlastně i Jakub,nějak jsem si k nim úplně nenašla vztah,přišlo mi že o nich samotných vůbec nic nevím.

27.04.2022 4 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Taková nenáročná oddechovka,možná mi bylo líto toho konce,kdy se vše najednou obrátilo a z dost slibně rozjeté další akce byl najednou happyend....ale chápu,jde o pohodový žánr,takže tento konec byl nevyhnutelný. Jinak na můj vkus byla hlavní hrdinka dost naivní.

11.04.2022 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Jsem o pár let starší než autorka, takže určitě věci si pamatuju trošku jinak,možná proto mě začala kniha bavit až v současnosti,kdy popisuje spíš pracovní život. Určitě mě tím ale navnadila a přečtu si další její knihu.

22.03.2022 3 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Krásná kniha, to co dostala Viola do života naloženo, uff, bez všech příkras, prostě opravdová kniha a jsem ráda za ten konec, občas v knihách bývají náznaky a člověk neví...tady je děj zlehka ukončen.

16.02.2022 5 z 5