rode rode komentáře u knih

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Opravdu nechápu, proč ... s duší beadníka nemá větší reklamu. Proč nám cpou v knize zmíněného Láďu Hrušku nebo Třeštíkovou a podobné české autory, jejichž tvorba není ani z poloviny tak dobrá.
Pokud hledáte něco u čeho se zasmějete, tak s Irovským rozhodně nesáhnete vedle.

13.06.2018 4 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Nevím, jestli je to mojí osobou, protože to byla první kniha, na kterou jsem se vrhla po delší době čtecího "půstu", a taky jestli to bylo způsobeno tím, že jsem se na Útěk velmi těšila ještě před tím než vyšel, a tudíž jsem měla opravdu přehnaná očekávání... Nebo se tato kniha autorce prostě nevyvedla. Téma agorafobie se mi mnohem více líbilo zpracované v knize Žena v okně.
Tento příběh bych asi doporučila na seznámení se s Taylorovou, protože její předešlá kniha Zmizelý se s touhle nemůže rovnat.
Útěk je pro mě tedy velmi slabý odvar, jindy hodně slibné autorky, na kterém mě nejvíce zaujala anotace a nádherná obálka, kterou chci velmi pochválit.

10.06.2018 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Po dočtení byly mé pocity velmi rozpačité. Kniha se četla skoro sama, na to si opravdu nemůžu stěžovat. Vykreslení obou hlavních postav a celková zápletka je velmi dobré. Ale ten konec? Co to sakra bylo? Prolog je absolutně nedotažený. Čekala jsem nějaké velké zakončení, ale závěr knihy je podle mě nedotažený.

08.04.2018 4 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Kdyby to šlo, dám knize dvě a půl hvězdičky. Příběh neurazí, ani nenadchne. Zdálo se mi, že se často opakovaly informace, které se točily stále dokola, což mohlo být způsobeno tím, že Nebezpečnou známost psaly dvě autorky. Od anotace jsem čekala slibnější zážitek, ale tak dá se.

02.04.2018 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Moje první knížka z edice Odeon a jsem naprosto nadšená. Vše, co jsme si nikdy neřekli bych doporučila naprosto všem. Protože lidé by si měli uvědomit, že je důležité spolu mluvit. Tato kniha je pravděpodobně zaměřená především na zvláštní druh lásky rodičů vůči dětem. A po dočtení vám určitě zůstane ještě dlouho v hlavě.

27.03.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Nevšední téma, které nám ukazuje, jak to lidé s autismem mají těžké.
Určitě mi tato knížka zůstane v hlavě přibližně napořád.

04.03.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tento román nám má vlastně ukázat, že máme tolik možností, co se může stát, pokud uděláme něco jinak...
Na začátku jsou tři příběhy žen, které spolu vlastně nesouvisí a postupně začínají zasahovat jedna druhé do života. Krásně propletené, není to překombinované, a je to opravdu moc dobře napsaný román.

02.03.2018 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

"Lidé platí za svoje činy, a ještě víc za to, kým se stali a co ze sebe udělali. A platí velmi jednoduše: tím, jaký vedou život."
Mám rozporuplné pocity, které se ztotožňují s většinou komentářů, které zde už někdo napsal. Knihu doporučuji.
A Leonarde, doufám, že jsi všem odpustil, protože ty nejsi ten, kterému by mělo být odpuštěno, protože jsi nic neprovedl, což se o ostatních říct nedá.

25.02.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Pro mě teda Konec léta představuje dost velké zklamání. Od autora jsem již četla jeho triologii Game a z té jsem byla naprosto nadšená, proto jsem očekávala víc. Kniha sama o sobě byla čtivá o tom žádná, ale jako ten samotný příběh a to rozuzlení na konci. Co to sakra bylo? Mám rozporuplné pocity, ale převládá spíš vztek, protože to konečné vysvětlení je naprosto přitažené za vlasy a prostě se mi nelíbí.
Kdyby to šlo, ohodnotím 2,5 hvězdičky, víc opravdu ne.

13.02.2018 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

O můj bože, ta kniha mi nedala spát, dokud jsem ji, i přes své velké protesty (protože jsem si ji chtěla nechat na delší dobu), nepřečetla. Rozhodně bych u takového skvělého příběhu čekala větší reklamu, kterou si zaslouží.
Za mě prostě nemám slov. Je to naprosto skvěle vystavěný thriller, u kterého se od začátku do konce nebudete nudit.
Některé věci jsou přitažené za vlasy, ale mně se děj líbil. Co mě ale naprosto iritovalo, byla nespisovná řeč. To mi teda krvácely oči neskutečným způsobem.
A komentář zakončím chválou obálky, která je naprosto dokonalá.

09.02.2018 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Po pár prvních stránkách jsem měla obavy, že tohle nebude tak úplně knížka pro mě, ale spíše pro mladší čtenáře (je mi 21). Toho pocitu jsem se po pár dalších stránkách zbavila a bylo to super. Díky Seznamu mrtvých jsem dokonce koukla na všechny díly Vřískotu a z knihy jsem byla nadšená.

31.01.2018 4 z 5

Co po ní zůstalo Co po ní zůstalo T. R. Richmond

Po polovině knihy mi přijde, že se konečně něco děje. Možná je to ale pouze pocit a já si jen zvykla jak táhle je tento příběh napsaný.
Závěr asi překvapivý, nicméně žádná bomba.

27.01.2018 2 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Nejtemnější kouty rozhodně měly svůj potenciál, který dle mého názoru ale zabilo pár nudných stránek na začátku a šíleně urychlený a zbytečně zmatený konec. Na začátku se totiž dlouho mácháme v informacích, které se stále opakují a ke konci najednou jedna bomba za druhou. A pár posledních řádků z epilogu tomu tedy korunu nenasadily.
Po přečtení anotace jsem tedy čekala od příběhu víc než mi ve skutečnosti dal.

22.01.2018 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Knihu naprosto vystihuje jméno hlavní hrdinky - Ema Studená. Řekla bych, že Ema je celkem moderní a novodobě oblíbené jméno. Stejně jako Falešný román je moderní a novodobý s poměrně mladou autorkou. Slyšela jsem na to mnoho reakcí a jsem ráda, že kniha měla i nějakou tu reklamu. Ovšem tento deník je jako jeho hlavní postava Studená. Nezaujal mě a celý příběh je vlastně o ničem. A závěrem ten otevřený konec pro druhý díl nebyl vůbec dobré ukončení.

14.01.2018 2 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Jsem hodně na vážkách, protože moc nevím jak hodnotit. Kniha je na jednu stranu čtivá, ale něco tomu chybělo a určité části byly dost nadnesené. Kdyby to šlo, dám dvě a půl hvězdičky, pravděpodobně záleží na náladě čtenáře.

13.01.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Skvělá první kniha, kterou jsem zahájila knihomolství v roce 2018.
S mírnou pochybností skrze označení TOP THRILLER jsem si koupila Ženu v okně, ale rozhodně jsem neprohloupila.
Skvěle napsané, těším se na film. Snad ho nepokazí. :)

02.01.2018 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Absolutně nejlepší kniha od této autorky.
Lež mě naprosto pohltila, je promyšlená, neokoukaná a nechápu, že je celkem málo známá.
Hlavní hrdinka je občas trochu slonem v porcelánu, ale k příběhu se to hodí.
Pokud tedy hledáte opravdový bestseller, tak po této knize neváhejte sáhnout!

18.11.2017 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jeden z nás lže nám dovolí nahlédnout do života teenagerů. Během čtení zjistíte jak se většina mladých cítí při dospívání, protože každý se může zařadit do určité škatulky, ať už jste premiant, princezna, sportovní hvězda, školní grázl a nebo vševědoucí vypravěč.
Kniha je skvěle napsaná z pohledu čtyř hlavních postav, které jsou bravurně rozděleny a každá osoba má specifický styl popisu děje.
Za mě výborná kniha, která obohatí žánr young adult.

31.10.2017 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Případ Ewy Moranové je mojí první knížkou od tohoto autora, který je označován za jednoho z nejlepších švédských spisovatelů. A já chápu proč. V průběhu knihy jsem několikrát hádala, jak vše dopadne a kdo je vlastně vrah, ale byla jsem samozřejmě vedle jak ta jedle.
Málem jsem zapomněla vystoupit z vlaku, protože mě příběh naprosto pohltil.
Takže do budoucna určitě vyhledám i další knihy této série.

17.10.2017 4 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Nápadů s touto tématikou je sice mnoho, ale Nejhorší noční můra není jen o psychopatech, ale dovoluje nám nahlédnout do hlavy oběti, která se s dávným útokem stále snaží vyrovnat.
A jelikož se jedná o první díl série, tak to hodnotím jako dobrý rozjezd.

08.10.2017 3 z 5