rodak rodak komentáře u knih

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Má třetí kniha od autora a opět skvělá.Atmosférou,příběhem,popisem tehdejšího žití v Praze.Kniha je krásně graficky zpracovaná.

25.02.2024 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Snad ještě lepší než Bouře.Těšil jsem se na každé čtení.Začněte určitě od prvního dílu,jinak o hodně přijdete.

18.02.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Velmi příjemná detektivka ze Šumavy.Trefný komentář níže JPE.

10.02.2024 5 z 5

Na plný koule Na plný koule Petra Klabouchová

Se divím, že autorka s takovým zvěrstvem vydržela. Skvělé to bylo, nechce se mi ani věřit, že to vše se dá zažít.

07.02.2024 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Série pokračuje hodně vysoce nastavenou laťkou z předešlých dílů. Naprostá spokojenost s příběhem i s tím svérázem Maartenem S. Sneijderem!

07.02.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Líbilo se mi naroubování příběhu do povodní a tornáda.Autorka se rozepisuje o situaci těchto živlů u nás.Mráz z toho šel po zádech ještě po takové době.Samotný děj byl hodně dobrý a zajímavý.Styl vyprávění a čeština spisovatelky je originální a neokoukaná.

04.02.2024 4 z 5

100 procent 100 procent Anders Roslund

Nemůžu prozrazovat,jak to dopadlo s komisařem.Ale připravte se opět na super luxusní napínavou četbu.

04.02.2024 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

Krásná knizka, obsahem i provedením fotografií. Dozvěděl jsem se spoustu informací o historii železnice v Evropě. Mám chuť na vybrané pochutiny, mám chuť na pivo a chci jezdit vlaky!

26.01.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Moc vydařený úvodní díl série. Vše se odehrává v klidném tempu a sledujeme zajímavé vyšetřování pohřešované ženy. A každá zúčastněná osoba nám něco skrývá...

26.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Velmi rád čtu tyto domácí příběhy plné depky a beznaděje od našich předních autorek.O to víc pak můžu být spokojený, že to tak nefungovalo nebo nefunguje u nás doma. Skvělý, český román.

18.01.2024 5 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Neskutečný vypravěč ten Archer. Tento díl byl snad zatím nejlepší. Ten konec zase... Raději vůbec nečtu anotaci dalšího dílu a počkám až bude letos v češtině.

16.01.2024 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Vražedné pohádky,to byla jízda jak prase.Chvílema spousta náhod,nereálností,ale celkově super čtení.

14.01.2024 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Opět výborně. Několik případů, které se nám krásně propojí. Connelly a jeho Bosch to je záruka jedinečné četby. Ale oba chlapíci nám stárnou...A v tomto díle ještě Renée a bratr Bosche Mick. Prostě dokonalost.

03.01.2024 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Tak se to tak nějak ustálilo na lepším průměru. Občas hodně dobré, občas hodně nereálné ale pořád čtivé a zajímavé.

Palec a tichá voda Palec a tichá voda Jarmila Pospíšilová

Předchozí díl se mi líbí více.Nejak mi nesedělo chování zavražděného. Že by mu to vše takhle procházelo? No neprošlo... Ale to co dělal bylo divné.

28.12.2023 4 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

U této série je důležité číst za sebou. Je to skvělé, občas vtipné díky rodině a v tomto díle trochu přehnané.

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Četl jsem asi 14 dní, což je na mne dlouhá doba. A moc se mi nechtělo vracet ke knize. A vůbec nevím proč. Zřejmě styl vyprávění, ale příběh velmi zajímavý.

12.12.2023 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Obálka a provedení knihy opět originál. Ale já se v ději zase nějak ztrácel a nechápal pane Fitzek. Vlastně už to vím. Nejsem cílová skupina této četby. A nápad s doprovodem domů po telefonu je super.

27.11.2023 3 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Moc se mi kniha líbila. Skvěle napsané postavy, řádně zamotaný děj. Má to zkrátka vše co má dobrá a logická detektivka mít!

24.11.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

První díl byl perfektní, ale tohle byla bomba. Tak skvěle se četl příběh plný špinavých ulic, podzemních chodeb,hřbitovů,bordelů a našich známých hrdinů. Doufám, že série bude pokračova!!!

22.11.2023 5 z 5