Roberta Roberta komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Mela jsem puzeni vyjit ven a otrhat oresak na dvore, ostrihat si vlasy a zesilet. Jak muze nekdo napsat takovou knihu a prezit, nebo se nezblaznit?

28.07.2017

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bavilo mě. Politické události tvoří kulisu pro životy lidí, zároveň i ty životy ovlivňují.

15.11.2019 5 z 5

Pro Čechy je nebe nízko Pro Čechy je nebe nízko Mojmír Hampl

Musím si ji přečíst ještě jednou. Tak moc se mi líbila, nemohla jsem se čtení nabažit, přímo jsem ji hltala. A teď mám strach, že jsem si z ní zapamatovala tak málo a chci si pamatovat úplně všechno.
Jako když sníte dobré jídlo tak hltavě, že si neužijete jeho chuť...

03.12.2019 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Vše už napsáno v komentářích....Četla jsem ve slovenštině, po dlouhé době a nedělalo mi to problémy (jen jsem pak měla tendenci myslet a mluvit ve slovenském jazyce).
Dojímavá kniha.

22.09.2019

Mráz Mráz Bernard Minier

Poslednich tricet stran jsem nedocetla. Uz me ani nezajimalo, kdo je vrah.

21.10.2017

Nůž Nůž Jo Nesbø

Pořád si říkám, čím mě to ten HH vábí? Já si ty knihy o něm nechci kupovat a číst, ale stejně nakonec koupím a přečtu.

13.11.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Přinutilo k zamyšlení. A nechala jsem tu knihu na stole u mámy, aby si ji přečetla a přestala si neustále stěžovat na nepodstatné trable. A i mě to v tomhletom směru pomohlo.

31.03.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Prave jsem knihu odlozila a tak nemam nic rozmysleno, pisu jak mi to prijde pod ruce a jsem dojata, dojimam asi sama sebe, protoze uz jsem zila ten zivot dcery, ktera je sice dospela, ale vzdycky, kdyz prekroci prah rodneho domu, je to zase "decko", a ted jsem ta matka, ktera odchazi .... ach jo.
Skvela kniha.

03.10.2018

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Kniha, která na mě udělala dojem.
Kniha, která mě ovlivnila.

08.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborná kniha, tak trochu jsem tam četla i sama o sobě. nemohla jsem přestat číst.

14.10.2019 5 z 5

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Kde jsou ty casy, kdy jsme jako deti poslouchaly navstevni dny na LP...

24.10.2017

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Tahle mě bavila z celé série nejméně, ale neurazila.

04.06.2020

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá kniha, ale jak těžce se mi četla...

24.10.2019 5 z 5

Císařův prezident Císařův prezident Dušan Spáčil

Snůška domněnek, napsaná bulvárním stylem. No chtěla jsem to přečíst a tak jsem učinila, amen.

27.11.2018

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jsem nastydlá, knihu jsem koupila v místním knihkupectví a přečetla v posteli za jedno odpoledne.
Postavy policistů strašlivě nevěrohodné, úplně jako soudruzi detektivové z 80. let. Záporné postavy vykresleny výborně, příběh též dobrý.
Informace o autorovi na záložce knihy dost vysvětluje.

21.11.2018

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Ma oblibena autorka. Jsem rada, ze se mi dostalo do rukou neco, co jsem jeste necetla. I kdyz treba Plany a touhy muzu cist porad dokola.

04.10.2018

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Okomentuji citatem z knihy: "...ten napad je pritazeny za vlasy."

31.08.2018

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oddychovka, sympaticka hrdinka, se kterou se kazda ctenarka snadno ztotozni.
O to radostneji se to pak cte.

22.07.2018

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vyborna kniha, lehce citelna, prehledna a neprelidnena.
Behem cteni jsem se pocitove vratila do detstvi - snedla jsem cokoladu na vareni, nepriznala se a naopak jsem radila mame, kde ji ma hledat.

26.08.2017 5 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Dnes jsem precetla podruhe...

14.07.2017