RiverSong RiverSong komentáře u knih

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Stejně dobré jako první díl. Cestování časem mi původně přišlo dost nepropracované a naivní, ale autorka se s tím nakonec vypořádala nad očekávání dobře. Určitě doporučuji a jdu na poslední díl.

13.11.2016 5 z 5

Proroctví ráje Proroctví ráje Graham Brown

Poslední díl mi připadal, že celou sérii tak trochu zkazil. Byla to spíše samostatná kniha a s prvními dvěma díly neměla vůbec co dělat. Podle mého, už byla napsána spíš jen proto, aby autor něco napsal. Téma mělo potenciál, ale ten bohužel nedošel naplnění.

09.09.2016 3 z 5

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Pěkný nápad, napínavé čtení, ale jak už zde bylo zmíněno, dost předvídatelné. Za to bych ubrala hvězdičku, ale jinak můžu doporučit.

09.09.2016 4 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Snad nejlepší historická kniha, jakou jsem kdy četla! Fantastické!

09.09.2016 5 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Dobrodružný a napínavý příběh, který se velice pěkně čte. Je to spíš jednodušší kniha od tohoto autora, knihy z pozdějších let jsou propracovanější. Ale přesto doporučuji

09.09.2016 4 z 5

Tajemství mrtvých Tajemství mrtvých Tom Harper (p)

Napínavá a čtivá kniha s trochu podivným a zároveň šokujícím rozuzlením. Doporučuji.

09.09.2016 5 z 5

Lazarova krypta Lazarova krypta Tom Harper (p)

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla a díky které jsem si ho velmi oblíbila. Knih podobného stylu jsem četla hodně, ale z neznámého důvodu se mi jeho knihy líbí více než ostatní. Není to pro mě kniha, kterou si přečtu s tím, že byla pěkná, ale vzápětí ji zapomenu. Harperovy knihy mi utkvěly na trvalo a i po několika letech stále znám obsah. Tak moc mi připadá dobrý.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Díky této knize (a samozřejmě dalším čtyřem dílům) jsem se šíleně zamilovala do Řecka a jeho historie. Krásné fantasy s hezkým nápadem, které se zalíbilo i mojí mamce a byla z něj nadšená stejně jako já. Doporučuji

05.09.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Nechci psát komentář ke každému dílu, proto to shrnu: Fantazie!
Všechny díly jsem přečetla maximálně za dva dny. Měla jsem mezi nimi velké rozestupy, takže jsem se musela vždy vrátit k předchozímu dílu, abych byla v obraze.
Zapojení tolika historických i mytických postav byl skvělý nápad a úžasné zpestření. Jednoznačně doporučuji!

05.09.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Kniha se mi vážně moc líbila, skvělý nápad. Na druhý díl jsem čekala dva roky a málem mě to zabilo. Doufám, že třetí díl vyjde dříve než po dvou letech (ale moc nadějí si nedělám). :) Doporučuji!

01.09.2016 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knihu jsem si původně koupila jen tak, že jsem neměla moc co číst a tahle mě docela zaujala. Absolutně jsem nečekala, že mě příběh takovým způsobem unese. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh působil dokonale reálně, bez přikrášlení, a přitom byl neuvěřitelně čtivý a strhující. Těším se na další díla této autorky. Vážně dobré čtení

31.08.2016 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Start se příliš nepovedl, kniha mi připadala dost nudná a horší než první díl. Postupně se to ale zlepšovalo a na konci jsem už byla vážně přilepená ke stránkám. Lepší než první kniha, konec mi přišel trochu smutný, ale po trochu nezáživném začátku svižné pokračování. Doporučuji.

28.08.2016 4 z 5

Děti moře Děti moře Charlotte Lyne

Já tyhle knihy prostě zbožňuji! Nejsem nijak extrémně citová, ale tady se mi chtělo občas vážně křičet nebo brečet a dát některé postavě pár facek. Vážně báječný román!

24.08.2016 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nebýt povinné četby, tuto knihu bych do ruky nevzala. Ale popravdě jsem to očekávala horší, než to nakonec bylo. Možná jsem v tomto ohledu trochu ignorant, ale poezie obecně je mi dost cizí, a proto jen těžko dokážu takovéto dílo ocenit, i když pro mnoho lidí je skvělé. Nicméně z mého pohledu je to asi tak - číst se to dalo bez větších problémů, což bylo pro mě to hlavní.

10.08.2016 2 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Stejně jako předchozí díly, i tenhle se mi velice líbil. Pořád mám sice na prvním místě Závoj smutku, ale Roj hrůzy a Silueta jsou v těsném závěsu. Líbí se mi, že každý díl byl vlastně jiným žánrem (kromě sci-fi byla v zastoupení politika, válka apod.). Když jsem knihu četla, měla jsem dojem, jako kdybych právě sledovala jednu z epizod v televizi. Vážně suprově napsané.

07.08.2016

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Poslední díl jsem přečetla jako v transu. Celá trilogie mě neuvěřitelně bavila. Michaela mi bylo hrozně líto a na Rowan jsem měla pořádný vztek. Anne Rice se stala mou nejoblíbenější autorkou a je mi opravdu líto, že od ní do čestiny bylo přeloženo tak málo knih.
Každopádně skvělá trilogie, kterou na 100% doporučuji!

21.07.2016 5 z 5

Hodina čarodějnic II. Hodina čarodějnic II. Anne Rice (p)

Druhý díl mi připadal fantastický. Bylo trochu namáhavé vyznat se v rodině Mayfairů, ale dalo se to zvládnout. Upřímě obdivuji, že se do toho autorka nezamotala.:) Historie rodiny byla vylíčena do ohromujících podrobností. Některým lidem mohla vadit popisnost, ta je ale pro Anne Rice typická ve všech knihách a mně osobně připadá velmi důležitá pro důkladné uvedení do situace a opravdu se mi tento styl psaní líbí.

Velmi nepříjemná mi byla Carlotta. Byla to čarodějnice v každém směru, ale povahou a nikoliv nadpřirozenými schopnostmi. Nesmírně líto mi bylo Deirdre. Kdyby jí mohla Talamaska pomoct, možná by to dopadlo jinak. Rozhodně knihu doporučuji všem, kteří mají za sebou první díl.

16.07.2016 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Tenhle díl se mi velmi zamlouval. Na prvním místě je u mě pořád Závoj smutku, ale hned po něm je Silueta. Nelze to úplně srovnávat vzhledem k tomu, že každý Doctor byl jiná regenerace. Ale kniha měla moc pěkný nápad a rozhodně bych ji doporučila. Moc se těším na Roj hrůzy, který dostanu k svátku.

06.07.2016 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Po přečtení prvního dílu mi tenhle připadal trochu slabší. Přestože nebyl tak dobrý jako první, líbil se mi nápad celkově. Kniha byla vážnější než Závoj smutku, docela zde figurovala politika. Ale myslím že celkově (až na některé menší nedostatky jako občasná uspěchanost, nebo naopak zdlouhavost) byla kniha dobrá a fanouškům seriálu bych ji doporučila.

06.07.2016 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Kniha se mi líbila stejně jako první díl. Líbila se mi možnost vidět situace i Callumovýma očima. Myslím, že třetí díl už by byl zbytečné natahování. Oba díly doporučuji

06.07.2016 5 z 5