Lazarova krypta

Osm století lží ukrývá smrtící tajemství. V centru Londýna stojí pohádkově bohatá banka Monsalvat, obestřená tajemstvím. Když její představitelé pozvou chudou postgraduální studentku Ellii Stantonovou a nabídnou jí místo ve své firmě, připadá jí tato příležitost příliš dobrá, než aby se dala odmítnout. Banka však není taková, jak se jeví na první pohled. Ellie si brzy uvědomí, že její život náleží novým zaměstnavatelům – a ti sledují každý její krok, neboť v jejich středověkých kryptách se nachází přísně střežený mocný poklad, nerozborně spojený s Elliinou vlastní minulostí. Ellie se tak musí pustit do závodu s časem. Její jediná naděje spočívá v tom, že odhalí tajemství ukryté ve staré kryptě. To je však teprve začátek…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76573/lazarova-krypta-ISl-76573.png 3.758
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

The Lazarus Vault (2010)

Kniha Lazarova krypta

Elea

Další z mnoha konspiračních knih, sice se celkem dobře četla, ale předpokládám, že za týden nebudu vědět, o čem vlastně byla.

DuncanIdaho
05.07.2018

Kniha je spojením dvou dějových linek. Obě bych si dovedl představit jako samostatné knihy. Samozřejmě po určitém dalším doplnění. Kniha se mi četla poměrně dobře, jen začátek linky ze součastnosti byl trochu pomalejší.

bekule
02.09.2017odpad!

Nerada ale pokus o přečtení vzdávám.Nemám moc takových knih které jsem nedočetla,většinou se snažím i když mě kniha nechytne a čte se težko nějak se jí prokousat.Ale nakonec jsem naznala že raději věnuji ušetřený čas dalším knihám.Nesedl mě vůbec styl psaní a to už jsem od autora četla Ztracený chrám a Knihu tajemství - i když ta už mě taky tak moc nenadchla.

tuldas
13.11.2016

prvni kniha od tohoto autora,ale nenadchlo mě.Další zkoušet nebudu.

RiverSong
09.09.2016

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla a díky které jsem si ho velmi oblíbila. Knih podobného stylu jsem četla hodně, ale z neznámého důvodu se mi jeho knihy líbí více než ostatní. Není to pro mě kniha, kterou si přečtu s tím, že byla pěkná, ale vzápětí ji zapomenu. Harperovy knihy mi utkvěly na trvalo a i po několika letech stále znám obsah. Tak moc mi připadá dobrý.

trudoš
14.06.2016

Dobrodružná romance o tajné organizaci, která drží v rukou osud světa. Naneštěstí množství postav příběh znepřehledňuje, o to víc, že většina z nich není klíčová. Neustálé odbočky tu za jednou, tu za druhou, tak celkový spád pouze zpomalují. Ono se ostatně nikam nespěchá, když se autor místo gradace raději věnuje milostným pletkám s průhledným vývojem. Pátrání po Svatém Grálu výsledek nakonec nijak nevylepší, ať už odhalení „skutečné pravdy“ přijmete jakkoliv. Prostě jen další z mnoha konspiračních spiknutí, jen s tím rozdílem, že špetku originality Tomu Harperovi upřít nelze. Stejně jako stylisticky dobře odvedené řemeslo.
Kamenem úrazu pro mě byl především výběr hlavní postavy. Nejde ani tak o to, že jde o dívče, ale spíš o fakt, že mi jednoduše lezla krkem, což není nejlepší způsob jak propadnout kouzlu dobrodružství. Nehledě na to, že mi doteď není jasné, proč padla volba právě na ni a ne na jejího přítele, který nejen že řeší většinu problémů, ale má navíc alespoň nějakou morálku.

qydko
15.04.2016

Druhá kniha Toma Harpera, kterou jsem četla. Styl je stejný, nechybí prolínání dvou časových linií. Autor mi sedí, jeho knihy se mi líbí. Čtu je jedním dechem, takže jsem opět šla spát někdy nad ránem. Ale zase vím, jak to dopadlo :)

"Peníze jsou jen fikce. Hodnota věci je to, na čem se dvě strany v dané chvíli shodnou."

Mammoth
22.12.2015

Dlouho jsem si nebyl jistý jestli dvě dějové linie jsou záměrem nebo chybou tisku. Přece jen současnost a 12. století je dost rozdíl... Nicméně na konci se obě linky podařilo spojit tak, že to dávalo hlavu a patu. Toto byla druhá kniha, kterou jsem od autora četl a musím přiznat, že mě jeho psaní zaujalo natolik, že se chystám na jeho další díla.

Edwin Thomas

Tom Harper (p)