rimar rimar komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zážitek po dočtení knihy je takový rozporuplný. Na jednu stranu smekám jak zajímavé dokázal dané téma zpracovat včetně teď dalších událostí ze světa ale ten konec to pro mne dost zabil což mně mrzí a mám z knihy rozporuplné pocity. Nejvíc mrazivé pro mne je že ta zmizení o kterých mluví se opravdu stala. Takže to není úplná fikce ani výmysl. Zatím Na smrt pro mne zůstává jeho top knihou. A určitě zkusím další.

30.01.2024 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Autor drží pořád vysokou úroveň to smekam. Musím nechat že přípravu opravdu nezanedbává a tak staví dej na reálných věcech a člověk se nestačí divit co dneska je v oblasti léčiv už možné. Tilli je tentokrát spíš na pozadí příběhu a víc je v popředí Poe a patoložka. A konec trochu dává možnost že Botanik ještě neposlal poslední básničku. Takže doufám že se dočkáme brzy dalšího dílu.

03.11.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Velmi pěkně napsané. Sice málo překvapení hodně se toho dalo odvodit ale opravdu zajímavé téma které se podařilo opravdu dobře využít. Je to díky tomu že příběh je uvěřitelný a odpovídá realitě.

24.03.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Dvojka mne bavila mnohem více než první díl. Kniha je psána jinak dej nestagnuje a je to jízda. Co jsme si mysleli že je pravda po prvním díle opět neplatí a konec otevřený jako vrata od stodoly. Jediné co bych vytknul je ta zápletka s matkou. Ta byla taková z těch průhlednějších ale budiz knize to nic na čtivosti a napínavosti neubírá. Jen těch otázek na konci je opět dost a dost.

08.03.2021 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Nebyl to klasický Reacher příběh jak jsme zvyklí. Přímé akce pomalu postav více než obvykle a Reacher je tak nějak na pozadí. Ale hrozně jsem si užíval krajinu a její popis. Hned bych tam chtěl strávit pár měsíců. Další téma tam je rozčarování jak se armáda stará o svoje veterány avšak toto téma je na pořadu dne již hodně dlouhou dobu viz Rambo atd. A pak třetí strana je zneužívání léků a kšeftování s mini. Znovu se k této knize již nikdy nevrátím ale špatná není jen je to jiný příběh než jsme u autora zvyklí a než jsme očekávali.

10.02.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Po delší době zase jedna kniha která mi sedla a na konci musím říct že je to fakt bomba. Začátek pomalý rozvláčný až jsem si říkal za co to má takové hodnocení ale pomalinku polehoučku se člověk propadá do příběhu jak do nějaké bažiny a to ho nechce pustit ze svých pařátů. Linie minulosti v deníku byla naprosto dokonalá prostě taková dokonalá americká rodinka. A konec opravdu také povedený, každopádně další díl rozhodně dám.

29.09.2020 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Předchozí dva díly byli slabší ale v tomto dílu že se e dostane autorka opravdu jen to nejlepší. Za mne zatím asi nejlepší díl a je i skvělé propracovaný a nejsou zde hluchá místa ani příliš okaté a násilné rozuzlení. Škoda jen že zatím kvalitou předchozím dílům utíká o třídu nahoru.

01.08.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Lehká oddechová detektivka. Chris Carter to není ale četlo se to dobře. Střídání vyprávění postav mi nevadí právě naopak, mně baví změna úhlu pohledu a rád zjistím o čem postava přemýšlí atd. Romantiky tu taky bylo rozumné množství a příběh uvěřitelný. Pohled do komunity Amišů určitě zajímavý sice jen lehké nahlédnutí bez nějakých zásadních popisů ale zaujalo. Určitě zkusím další díl.

11.07.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak nějak nevím. Začátek bych spíš než Kříďák nazval Kopírák. Příběh party kluků mi přišel jako solidní vykradačka To od Kinga. Možná se mílím ale přišlo mi to poměrně podobné. Snaha šokovat za každou cenu ale moc se to nepovedlo. Konec knihy už byl zajímavější ale tak nějak nevím celkový dojem ve mně nijak silný nezanechala. Asi jsem měl větší očekávání podle hodnocení tady a asi jsem už moc zhýčkaný od jiných autorů.

10.03.2024 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Prvni polovina byla hrozne chaotická a porad jsem se nemohl začíst. Od poloviny ale děj začíná konečně nabírat obrátky a začal mně bavit. Ty 4 hvězdy jsou zasloužené ale vic dát nemohu. Těším se na dalsi dil ale doufám ze bude stejně dobry jako předchozí díly a lepší než tento.

26.09.2023 4 z 5

Železné srdce Železné srdce Martin Sládek

Oproti prvnímu dílu šla kvalita příběhu o hodně nahoru. Víc zasazený do reálného období evropských dějin a za mně byl napinavi od začátku do konce. Je to víc ze života, nejsou zde vyloženě kladní hrdinové ani zaporaci a to že je někdo kladný tak nemůže čekat že dopadne dobře. Soukolí hry mocných semele všechny bez rozdílů. I dej byl po zasazeni do mantinelů poměrně předvídatelný ale to nic nezměnilo na jeho poutavosti protože místa pro překvapení byla a bylo jich dost. Na další díl se teď vyloženě těším když tenhle jsem po prvním dílu bral do ruky bez většího očekávání.

14.08.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tak tentokrát to bylo taková kombinace prvního a druhého dílu. Opět jsou tam deníky ale akce sviští od začátku do konce. Člověk netuší pořád pozadí příběhu a prolínání minulosti a současnosti bylo opravdu napínavé a konec opravdu pecka. A řekl bych že pokračování by ještě nastat mohlo otázky tam zodpovězeny všechny nebyly a mne osobně příběh nepřišel ukončený ale možná je to tim že v životě nekončí vše podle našich představ a dobře.

13.03.2021 5 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

První polovina byla slabší. Putování s Luciferem mně nebavilo. A chvíli mi trvalo než jsem se znovu zorientoval v postavách. Asi chtelo sérii projet znovu. Od poloviny se trochu rozjelo a pak už to nabíralo na obrátkách a konec byl super. Ale na plný počet hvězd to rozhodně nebylo. Třeba bude ještě nějaký další příběh z tohoto světa.

11.06.2020 4 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Skvělá kniha jeden vlk druhý nosorožec ale pro nepřítele nakonec je jedno jak zemřeli. Jedinou.vyhradu bych měl že v předchozí knize cisar získá recept na dlouhověkost tajně úplatkem a tady se to podává jakoby mu ho V poskytl sam od sebe. Tesim se ze se treba dočkáme nejake veliké epické bitvy kdy konečně K ukončí zlotřilého fotra tak i strejdu a bude klid a pohoda. :-) jen doufám že pokud bude konec velkého B bude to veliké ale bude mi chybět.

22.09.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Podle popisu v některých komentářích jsem čekal že kombajn najede do davu lidí a přes stříkající krev a odletující končetiny jede až na konec pole. No kombajn se nekonal a pole taky ne, přišlo mi to skoro jak taková slabší Gemlovka. Není to špatné to zase neříkám jako takové lehké čtení u kterého nemusíte moc řešit děj tak dobré. Je super že postavy nejsou černobílé a v padouch se může zachovat dobře a obráceně. Kdo je vrahoun šlo poznat dopředu ale ten konec nebyl vůbec špatný.

21.06.2023 5 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Knihu také vnímám jako takové loučení s Harrym ale přes pokročilý věk a zdravotní problémy má pořád šťávu a jde do toho naplno a bez servítek. Tým který dala dohromady Renée je životaschopný a ty příběhy s ním mohou fungovat ale prostě král je a byl jen jeden a tím byl Bosch nic naplat. Ale třeba se pletu a ještě něco s ním bude jen poslední díly už opravdu tak nějak jde vidět spíše jako takový muž v pozadí. Důležitý zkušený ale pořád už jen na pozadí jiných postav.

07.06.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Hlavní dojem který z knihy mám je že ti seveřani jsou fakt divní nebo minimálně jiní. Nebudu řešit drobné nelogičnosti které kniha měla, protože byla čtivá a příběh měl opravdu napětí a spád a dobře otevřený konec. Jen by bylo fajn odsunout už trochu do pozadí toho jehož jméno se nesmí vyslovit a jít dál.

27.01.2023 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tak nějak pocit z knihy. Příběhy zajímavý, chování hlavní hrdinky nic moc. Člověk by si řekl že už se poučí a začne si dávat pozor, za každou cenu se chovám k lidem kteří na mně útočí tak abych jim nic neudělala a do toho taková ta americká korektnost hraničící s afektovanosti. No sérii určitě dočtu už jen kvůli tomu otevřenému konci a protože pořád je to čtivé ale nebudu s tím asi nijak chvatat. Každopádně policistka je takový Rambo -neprůstřelná nezranitelná. Na to co běžně schytá na konci každého dílu by normální člověk už asi umřel. Minimálně by ležel v nemocnici. A pořád opakování toho co se jí stalo v dětství a co se stalo Johnovi už mne taky nebaví číst pořád dokola.

19.07.2020 4 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Za mně osobně malinko slabší díl než ty předchozí. Pachatel byl od určité chvíle napřed podezřelý a pak už i dost jasný a ty školácké chyby policie dost tlučou do očí. Škoda že anglická policie nenosí pistole, mohlo být o jednoho zvráceného šmejda méně. Ale abych jen nekriticky nehaněl, to rozhodně nechci aby tak vyznělo. Pořád je to nadprůměrná kniha která chytí, příběh má spád a je napínavý a udrží čtenáře v napětí. Hezky připravena taková přidružena malá dějová linie na další díl takže se moc těším s čím autor přijde. Ať zjistíme kdopak nám to mluví. Autor prostě umí napsat skvělý příběh.

07.03.2024 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Kniha je dobře napsaná a příběh originální a zajímavý ale prostě nedokáže mně autorka vtáhnout do děje a cítit napětí. Řemeslně skvělé odvedené ale něco tomu chybí abych byl napnutý jak kšandy. Možná že je to tím že se tim autorka živila tak prostě nedokáže zabrnkat na tu správnou strunu. Ale aby to neznělo negativně kniha za přečtení určitě stojí a další díly si opět moc rád přečtu. A samozřejmě těm dvěma asociálním prckům (Nině a Biance) fandím :-).

25.05.2023 4 z 5