RickyRicardo RickyRicardo komentáře u knih

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Neskutečně nudná a pro mě naprosto nezajímavá zápletka s bezdomovcem, která kdyby tam nebyla bylo by to lepší. Zakončení dějové linie Lisbeth je jediné co mě bavilo a také to co drží knížku nad vodou.

18.04.2021 3 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Z knížky mám pocit jako když celej den tvrdě pracujete, pak přijdete domů, jdete si dát osvěžující sprchu a nesundáte si ponožky. Je to fajn, ale něco nesedí. Není to špatný, ale stačilo by to trošku pordrtit malinko větší originalitou a byla by to bomba jako kanec. Uvidím jestli Meč severu dopadne lépe.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

To je prostě tak úžasně napsáno že nemám slov. Ta knížka má prostě všechno. Akce, sprosťárny, intriky, dokonalé charaktery a hlavně to všechno dává smysl. Je zkrátka hrubý, hrubý, hrubý a tak to mám rád. Doporučuju každému milovníkovi fantasy.
PS. Seriál je boží, ale knížka je prostě jako rozjetého buldozer. Sroluje tě.

30.03.2021 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Knížka zajímavá, někdy tam jsou dobré postřehy, ale většina rad mi přijde trošku nepoužitelná v běžném životě. Po dočtení jsem měl chuť přidat se do nějakého kultu. O_o

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Není to nejhorší, ale nebýt to pro mě. je to moc soft. Kdyby to bylo trošku víc hrubý tak by to bylo lepší.

30.03.2021 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Čekal jsem to od Kotlety trošku jiný, ale i takle je to poměrně dobrý, ale mohlo to být o trošku lepší.

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Přišlo mi to svěží jako vypraný prádlo. Za mě moc uspokojující knížka. Doufám že budou další příběhy.

30.03.2021 4 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Pro mě zatím nejlepší díl série. Uvidíme jak si povedou Lovci kostí.

30.03.2021 5 z 5

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

Místy je to dobré, místy trošku pikantní, pak je to dost času totální nuda, poté to na chvíli zaujme a pak se to dost dlouho táhne. Ty sprostý části mi jako chlapovi přišli poměrně dobrý.

Duše démona Duše démona Richard A. Knaak

Hned po přečtení jsem si vzpomněl na mladá léta prosezená u WoWka. Byla to krása. Kdybych měl peníze na kompa tak bych si zase zahrál jako by to bylo naposledy. Zatím mi musím stačit uspokojit se knížkou z knihovny.

30.03.2021 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Původně jsem chtěl dát 4* ale ten konec se mi tak strašné moc líbil že dávám 5* boží.

29.03.2021 5 z 5

Těla, samá těla... Těla, samá těla... Philip José Farmer

Přihlouplé, zmatené, nechutné. Když se zdálo že vzešla mizivá jiskřička nadšení tak zase rychle zhasla. Takový příběh někoho baví? Tohle snad nemohl autor myslet vážně.

19.03.2021 odpad!

World of Warcraft: Rytíř smrti World of Warcraft: Rytíř smrti Dan Jolley

Mangu hluboce nemám rád, ale i po přečtení knihy Dračí lov z podobné Warcraft komiks série jsem po Rytíři smrti sáhl. No.. O poznání lepší než Dračí lov, ale i tak žádná sláva.

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Nesnáším mangu, ale miluji Warcraft. To je situace, ale dal jsem tomu šanci. Po přečtení jsem věděl že tahle komiksová série opravdu není pro mě. Kreslení se mi hluboce nelíbilo a příběh mě taky neoslovil.

25.09.2016 2 z 5

Moderní erotický slovník Moderní erotický slovník Alfred Delvau

Pokud se chce člověk dobře pobavit s přáteli nebo i sám tak doporučuji. Jinak kniha nějak moc neosloví je spíš pro zábavu např. taková technika "Na osla" mě velice pobavila.

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Velice, ale velice inspirativní dílo. Někdy bych si Kvílení chtěl přečíst pod lehkým omámením z THC. Myslím že bych text četl s otevřenou pusou, ze které by kapala slina na mojí hruď a přitom bych se nechal unášet do autorova šílenství.

25.09.2016 4 z 5

O válečném umění O válečném umění Mistr Sun (p)

Knížka hezká. Sice jsem skoro vůbec nechápal co chce autor říct, ale když jsem to pochopil, tak to byla fakt jízda. Příště sáhnou, ale po něčem jiném.

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Moje první reakce byla asi taková "KDE JE KURŇA SHEPARD!!! JÁ CHCI SHEPARDA!!!" Ale i přes absenci Sheparda se mi kniha hrozně líbila.
Zjevení můžu doporučit všem fandům hry, ostatní co hru nehráli budou mít v knize dost hokej.
Mass Effect je moje srdcovka tak doufám že se někdy Sheparda dočkám.

25.09.2016 4 z 5

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Děj je mnohem více spletitý než u prvního dílu a příběh značně psychologicky laděný. Hned na první pohled přibylo více dialogů, ve kterých se dá lehce ztratit když si člověk chce vychutnat i vizuální stránku komiksu, která je opět naprosto fascinující.
Je vidět že Serpieri povolil uzdu představivosti a i ty největší perverznosti vykreslil s chirurgickou přesností.
Druuna2 splnila všechny moje očekávánía svojí kombinací brutalita, násilí, erotika, si mě získala.

22.09.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Předlohu mám již dávno pečlivě přečtenou a komiksovou verzi beru spíš jako takový bonus. Obálka je boží, stejně jako celé grafické zpracování komiksu. Co mi však chybělo byl nedostatečný důraz na násilné a akční scény, které komiks pouze jednostránkově přeletěl. Pro toho kdo předlohu nečetl musí být komiks hrozně matoucí a uspěchaný.

20.09.2016 3 z 5