RHorse RHorse komentáře u knih

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Uff, přečteno. Knížka mi byla doporučena spíše asi z toho důvodu, co na ni budu říkat. Upřímně nevím, co si o tom myslet, když si odmyslím všechny ty nechutné věci, tak nic nezbyde, ani příběh, ani nějaká velká myšlenka. Hlavní hrdinku hodně lituji, protože ačkoliv je poměrně chytrá, nemůže se odprostit od lítosti a naprosté neúctě k sobě. Proč, když se stydí za tempon před uklízečkou, nestydí se před celou nemocnicí? Anonymně být nechutný je v pořádku, ale před ostatními musíte vystupovat v dobrém světle. Takže je vlastně stejná jako ostatní, kteří jsou "přehnaně" hygieničtí. Dvě hvězdy dávám za čtivost a za okamžiky, kdy jsem si díky autorce říkala, že už je fakt za čárou s nechutností, ale stejně četla dál.

28.11.2019 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ke knize jsem se dostala zcela náhodou, měla jsem ji ve čtečce jako bonus, takže jsem vůbec nevěděla co a o čem budu číst. Musím říct, že jsem jí slupla jak malinu, kniha se nedá odložit. Tématiku 2.SV mám ráda, takže mi knížka zase doplnila další obrázek tohoto období. Strašné věci, ale skvěle napsané, mám pocit, že jsem to vše prožívala s postavami. Asi to nebude poslední knížka, kterou si od autorky přečtu.

15.11.2019 5 z 5

Zoo v kufru Zoo v kufru Gerald Durrell

Další pohodová knížka od Gerryho. Tentokrát více o zvířatech, oproti té poslední, kterou jsem od něj četla, což oceňuji.

06.11.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tak tento díl se mi líbil asi nejvíc z celé ságy. Buď se tam už tak neřeší Srikova noha a minulost, nebo jsem si už zvykla :-). Vraha jsem si bohužel jednou nechtěně vyspoilerovala, ale i tak to bylo zajímavé, jak se ten příběh rezpletl. No nic, teď bude dlouhé čekání na další díl. Snad přijde ;-)

06.11.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Knížka je pořád super, skvělý sloh (to už se opakuji), ale jelikož čtu všechny díly poměrně krátce po sobě, tak se mi už trochu zajídá, jak se v knížce stále dokola omílá, že Strika bolí noha, že jsou na mizině a že Robin nemá smlouvu a neví, jak si jí jako pracovnice Strike váží. Taky to neustálé vysvětlování Strikovi minulosti, už by si autorka mohla odpustit, přeci jen se jedná už o třetí díl. Vraha jsem odhadla hned po prvním seznámení se s možnými pachatali, ale to nemění nic na tom, že knížka byla po celou dobu velmi napínavá a že to do poslední chvíle mohl být jakýkoliv z nich. Každopádně už mám rozečtený další díl, který vypadá zatím dobře :-).

09.10.2019 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Lepší než první díl, lépe propracované. Podezřelí byli všichni do posledního konce, tentokrát se mi vraha odhalit nepovedlo. Super knížka, Rowlingová je prostě mistr ;-).

17.09.2019 5 z 5

Jednejte jako dáma, myslete jako muž Jednejte jako dáma, myslete jako muž Steve Harvey

Zajímavá knížka, určitě dává spoustu rad, jak se chovat ve vztazích a leccos mi vysvětlila. Teď už to jen aplikovat ;-).

06.09.2019 4 z 5

Tak tohle s Harrym asi nemá nic společného, snad jen postavy. Uff hrůza, nelogické chování postav, původní charaktery se chovají naprosto odlišně, než v předchozích dílech, je to překombinované, podbízí se to filmům, které se vydaly trochu jiným směrem než knihy. Radši rychle zapomenu, o čem to bylo, abych si nezkazila dojem z úžasné ságy, kterou můžu číst pořád dokola a neomrzí mě.

20.08.2019 1 z 5

Za mě jeden z těch slabších dílů, už je vidět, že to autorka psala pro film. Nechci nijak znehodnocovat celou ságu, na vydání jsem čekala s velkým napětím a četla jsem amatérské překlady bez diakritiky a pořád je to pro mě jedna z nejlepších sérií a knih, co jsem kdy četla, ale ve srovnání s ostatními díly slabota. Nemluvě o filmovém zpracování, které je ze všech filmů nejslabší.

20.08.2019 4 z 5

Nejlepší kniha z úžasné série! Četla jsem již několikrát stejně tak jako celou sérii, ale stejně si pamatuji, jak se mi ještě jako dítěti tato kniha poprvé dostala do rukou.

PS: Áďa302 souhlas, filmové zpracování je také suprové, ze všech dílů můj nejoblíběnější. A zaručeně lepší než Endgame, ale toho není tak těžké dosáhnout, to je většina filmů....

20.08.2019 5 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

4 hvězdy dávám v souvislosti s jinou tvorbou Čapka, ne v souvislosti s ostatními knížkami. Některé fejetony se mi velmi líbily, obzvlášť ty s náboženskou tématikou. Jako nejpovedenější vidím ten z pravěku, který dávám přečíst všem lidem, kteří si stěžují, že za jejich mládí to bylo jinak. Některé fejetony mě úplně neoslovily, asi dáno tím, že některé příběhy neznám. Každopádně pro mě sbírka dokazuje, jaký měl Čapek ve své době přehled, jak se některé věci nemění a zůstávají stále platné i téměř po 100 letech a za dalších 100 let budou stále platné. K některým příběhům se budu určitě vracet. A doporučuji i namluvenou verzi některých kousků.

20.08.2019 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Další kniha, kterou jsem kdysy četla v rámci povinné četba a nedočetla a teď jsem se k ní zase dostala. Začínám se zamilovávat do literatury kolem "přelomu 19. 20 století. Baví mě ta čeština, sloh, prostě paráda, přeci jen Němcová je prostě paní spisovatelka!

18.08.2019 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Tak jsem si to přečetla znovu. Měla jsem za to, že jako povinnou četbu jsem četla ten druhý díl, lae byl to tento. Ale co, ono to neškodilo. Jednou za čas si ráda přečtu nějakou klasiku s krásnou slovní zásobou a češtinou. Navíc mě vždycky nadchne tan nadčasovost, podobně jako u Čapka.

15.08.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha mě ze začátku nadchla svým originálním nápadem, a to tím, že se odehrává pozpátku. Avšak poměrně rychle jsem vystřízlivěla. Nemám ráda u těchto žánrů, když vím, že mi autor něco zatajuje. Jasně, takhle to u detektivek bývá, ale nesmí to být tak okaté. Navíc mi vše přišlo dosti prvoplánové. Vše tak nalepené, moc to nedávalo smysl. Jasně, zápletka to nakonec vše rozuzlila a vysvětlila, ale bylo to takové na sílu a strašně překombinované. Oceňuji originální nápad i zápletku, kterou bych však nechala bez poslední kapitoly. Mé hodnocení je něco mezi 2-3*.

08.08.2019 2 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Po dlouhé době jsem se zase dostala k Pratchettovi, a co dodat, prostě pecka!

05.08.2019 5 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Sice Zombie svět není zrovna úplně můj šálek kávy, ale kniha mě překvapila. Samozřejmě některé povídky byly slabší, ale další zase docela povedené. TAaková oddychovka. Doporučuji akorát nečíst moc najednou, spíš si to rozkouskovat na jednotlivé povídky.

11.07.2019 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Super knížka, aspoň, co si pamatuji z dětství, když jsem ji četla.

18.06.2019 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Tak nevím pořádně, jak knihu hodnotit, občas dobré, občas horší. Sloh fajn, ale občas jsem se přistihla, že vlastně vůbec nevnímám, co čtu. Je to krásně pozitivní, to se musí nechat, ale nějak mě to nechytlo. Každopádně daleko lepší než Petr a Lucie.

16.06.2019 3 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

O paní Němcové jsem toho moc nevěděla, jen šuškandu, že se spekuluje o jejím původu, četla jsem samozřejmě Babičku, je to povinná četba ;-). Ale po přečtení knížky mám nutkání se zase do Babičky i jiné tvorby začíst.

03.06.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tak upřímně, vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Čekala jsem nějaký dobrodružný román, říkala jsem si, že to budu číst dětem před spaním, prostě nějaká robinsonka. Tak jsem se trochu sekla. Knížka super, ale možná bych si to představovala ještě více propracovaný děj. Každopádně zajímavý vývoj chování chlapců, bohužel hodně realistický.

24.04.2019 4 z 5