RHorse RHorse komentáře u knih

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Úžasná knížka, zbožňuju Čapka a jeho styl psaní! Nevím jistě jestli si ty pohádky užívají více děti, nebo dospělí, skoro bych se přikláněla k dospělým. Teď jenom marně vzpomínám, kdy jsme některé pohádky slyšela jako dítě, protože některé jsem znala skoro slovo od slova, ale přitom si nedokážu vybavit, že by mi je někdo četl...

06.11.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

K této knížce mě přivedl film a čtenářská výzva. Knížku jsem četla v angličtině, takže jsem občas některým techničtějším věcem nerozuměla, ale jinak se mi četla velmi dobře. Nejdřív jsem se obávala toho, že to bude rozvleklé, protože zpočátku mi to tak přišlo, ale nakonec se to rozjelo a bylo mi líto, že už příběh skončil, uvítala bych klidně dalších 200 stran. Doporučuji.

06.11.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná knížka, chvílemi jsem se smála dost nahlas, což se mi zase tak často nestává. Pan Spock, ořechovka a Josef, nejlepší sluhové. Jsem zvědavá, jak se vybarví Milada nebo Deniska. Akorát se obávám, ža další díly už budou dosti stereotypní, podobně, jako se do lehké monotónnosti dostával už tento díl. Takže si zase dám chvíli pauzu, než si přečtu další díl. Ale určitě se na něj chystám. Doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit a nechledají nic náročného.

25.10.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Výborná knížka, zábavná od začátku do konce, tenhle humor mi vyloženě sedí. Už se těším na další díly. Připomnělo mi to Pratchetta, asi si zase budu muset nějakou knížku od něj přečíst.

16.10.2017 5 z 5

Ostrov Fulakona Ostrov Fulakona Eric Lambert

Knížku jsem objevila díky doporučení. Dost špatně se shání, ale povedlo se :-). Vůbec jsem nevěděla, co čekat, zpočátku jsem se dost ztrácela v japonských jménech, ale nakonec jsem se začetla a bylo mi líto, že knížka záhy skončila. Pro mě zase jiný pohled na 2. světovou válku, protože pro mě jako Evropana 2. SV znamená Hitler a koncentrační tábory, Sudety, válčení v Evropě, o válčení ve světě a jak to probíhalo jsem moc nevěděla. Takže mě tato knížka navnadila na další knihy s válečnou tématikou.

02.10.2017 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Pro mě to bylo první setkání s Vondruškou. Potěšilo mě zasazení knížky do oblasti, kde právě bydlí kamarád, který mi tu knížku půjčil. Je to takové milé počtění, ale hodně mi přišlo, že konverzace mezi postavama jsou hodně nucené a vykonstruované, což ubírá na plynulosti děje. Koneckonců i ten děj je takový hodně umělý. Připomělo mi to můj školní pokus o detektivku v mých patnácti letech, takže trošce nostalgie při čtení :-). Prý to je klasický autorův styl, tak jsem zvědavá, určitě si ještě nejakou knížku přečtu. Jako Poirot to není, což jsou jediné detektivky, s kterými můžu srovnávat, hlavního záporáka jsem odhadla daleko dřív, ale určitě stojí za přečtení.

02.10.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná knížka, chilku mi teda trvalo, než jsem si zvykla na přítomný čas, ve kterým je část knihy napsaná, a než jsem se zorientovala v příbězích, ale nakonec se mi střípky slepily v moc hezký obraz. Kniha se čte lehce, budoucím jak náročným, tak nenáročným čtenářům vřele doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Skvělá knížka, už se těším na další díly, po dlouhé době zase kniha, která se četla sama. Určitě doporučuji.

29.08.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Musím říct, že o knížce jsem slyšela už dávno, ale až teď jsem si ji přečetla. Nic jsem o ní nevěděla, jen tak v podvědomí jsem měla, že je o drogách. Četla se mi docela těžko, jednak proto, že je v hantecu, a jednak proto, že se dosti těžko člověk může stotožnit s nějakou postavou. Rozhodně je to knížka, kterou by si každý měl přečíst, protože v sobě ukrývá poselství a mnoho myšlenek, ale znovu si ji již nepřečtu.

04.08.2017 3 z 5