ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Kniha se mi hodně líbila, navíc ozvláštněná recepty, což mě potěšilo. Taková letní oddechovka, ovšem donutí čtenáře se trochu zamyslet. :) Co mi malinko vadilo, bylo chování Přemysla, a naivita Kláry.

16.08.2016 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Formiska - Já jí sháněla rok, nakonec jsem si ji koupila ve slovenštině... =)

08.07.2015 4 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

#audiokniha - Tak tohle mně hodně bavilo! Sice, jak už bylo párkrát řečeno, to obsahuje několik takových hlušších míst, až vycpávkových bych řekla, při kterých jsem se lehce nudila, a je tam strašně moc jmen a různých názvů, takže jsem si při poslechu musela stejně k sobě vzít papírovou verzi, abych se mohla podívat na nějaké jméno a trošku se v tom zorientovala (musím říct, že mi v tom trošku chyběla mapa!). Ale jinak je to za mně hodně povedená fantasy, strašně jsem si oblíbila Trat'Hyse a trošku nesnáším autora za to, jaký osud mu připravil! Ale to je prostě úděl literatury, nikdy nevíte, co se s vaší oblíbenou postavou stane :-) Hrozně mně překvapila dějová linka "na moři" s postavou Garra, ten mi byl hned po Trat'Hysovi nejblíž. Naopak mně moc nebavila dějová linka okolo Lheiwen, nevadila mi vyloženě, jen mi přišla nudnější oproti ostatním dějovým linkám. Ale musím smeknout před autorem, jak skvěle dějové linky, které spolu zdánlivě vlastně vůbec nesouvisely, dokázal pěkně a smysluplně propojit. Kapitoly jsou tu tak středně dlouhé - ani krátké, ani dlouhé, ale styl vyprávění je naprosto skvělý. V audioknize to ještě podtrhává hlas Vojty Hamerského, který má sympatický hlas, který se dobře poslouchá, nezadrhává se a je mu dobře rozumět. Doufám, že pokračování pod názvem Třetí ucho taky namluví Vojta :-)

19.03.2024 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak můj velký sci-fi rest konečně "pokořen" co se týče prvního dílu. Na jednu stranu naprosto chápu, proč můj manžel v tom našel naprostou fascinaci, na druhou stranu já osobně jsem se se čtením maličko trápila. Neříkám, že mně to vyloženě nebavilo, ale na můj vkus je v té knize až příliš mnoho jmen, názvů a pojmů - a to jsem přečetla Marťana a Spasitele od Weira, které obsahují ještě technické parametry vesmírných lodí atd. Ale co se Glukhovkymu musí nechat, je že umí fakt dobře vyprávět. Nedávno jsem četla jeho novinku - Stanoviště, od které zatím mám jen první díl, ale určitě nezůstanu jenom u něj, a pořídím si další díly. Přišlo mi, že Stanoviště bylo takové ucelenější, srozumitelnější bych řekla? I když se více opíralo o fanatismus ... ale stejně jako série Metro se odehrává "v podzemí" :-) Co se týče Metra, trošku mi tu vadili někdy až hrozně dlouhé kapitoly, hlavně takové ty vycpávkové popisy, určitě by se to dalo trošičku "seškrtat".

Ale Metro 2033 je hrozně specifické, až vlastně dobře propracované. Jen složité. Člověk si musí na tu přemíru pojmů a jmen zvyknout, aby se dokázal dobře zorientovat v příběhu. Ale jo, vlastně mně to bavilo, i když jsem v tom byla strašně pomalá :D Navíc jsem prokládala audioknihu ebookem, protože na manželovy knihy se neodvažuji sahat :D

Určitě budu v sérii pokračovat, proto mně to zajímá, jak to bude dál s Arťomem, hlavně mně zajímá, co se stane se stanicí VDNCH, se strýčkem a dalšími obyvateli této stanice - zda se je podaří zachránit!

11.03.2024 4 z 5

Královna – Na cestě k trůnu Královna – Na cestě k trůnu Eva-Maria Bast

Tak tohle mě fakt bavilo! Skvělá kniha o Alžbětě a Philipovi, o tom co bylo před tím, než se stala královnou. Autorka umí rozhodně dobře vyprávět! Má to kratší kapitoly, díky čemuž kniha poměrně svižně ubíhá. Zaujala mně tu spousta informací, jako například že Alžběta byla za války automobilovým mechanikem nebo že během její svatby polovina paláce hledala svatební kytici. Rozhodně mohu doporučit například čtenářům Alison Weir, i když na rozdíl od jejích knih tu nejsou tak sáhodlouhé popisy, na které je Alison expert. Autorka na konci v doslovu vyjmenovala těch pár věcí, které v příběhu upravila oproti skutečnosti. A po dočtení mám chuť na re-watching The Crown!

05.03.2024 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

#audiokniha - No, myslím, že nebudu úplně cílovka knih paní Vlasákové. Tím neříkám, že kniha Těla byla špatná, to ne! Napsaná je velice dobře. Jen mně bohužel nesedla. Ale interpretace audioknihy byla skvělá!

Jedná se o knihu vyprávěnou ze dvou perspektiv - matky Marie a dcery Rózy. Celá kniha je věnovaná mateřství, svému místu v životě, ale i tématům jako stáří, smrt atd. Větší část tu vypráví Marie, která zprvu funguje jako hlídání dětí, ale posléze se přesměruje na péči o staré a nemocné lidi.

Kniha mi přišla zprvu hodně dobrá (až na ten začátek!), ale postupně bylo téma pochmurné. Možná se k autorce v budoucnu vrátím, ale prozatím její další knihy zkoušet nebudu.

27.02.2024 3 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Jo, tak tohle nebylo vůbec špatné čtení. Je to klasická zaláskovaná young adultovka. Zaujala mne zvláštní schopnost Evie, docela mi sedly i ostatní postavy. Jen už pro tohle nejsem cílovka, a to čtu young adult běžně, ale tohle bylo takové to sladké, lehce naivní. Co mě ale zklamalo, tak navzdory názvu knihy se tu tanec řešil docela málo a spíše se řešila láska, vztahy atd. Což na jednu stranu chápu, ale tanec tu byl lehce upozaděn. Konec mi přišel otevřený, docela by mě zajímalo, jestli bude pokračování? Nebo to byl záměr autorky?

Celá kniha je rozdělena do spooousty krátkých kapitol, díky čemuž příběh utíká docela rychle, některé kapitoly byly čistě třeba jenom konverzace přes smsky, za mě zajímavé zpestření, takovéhle prvky mám v knihách docela ráda :) Někomu by ale mohly příliš krátké kapitoly naopak vadit, takže rozhodně bych nad tímhle popřemýšlela, než se pustíte do čtení.

Ale za mě hodně hodně dobrá kniha, jsou to hodně silné 3 hvězdy, spíše tak 3 a půl! :)

20.02.2024 3 z 5

Všichni dobří lidé Všichni dobří lidé Ashley Flowers

3,5 hvězdičky - Hm, nebylo to vůbec špatné. Klasický thriller, akorát tím, kdo odhalí všechno info, je novinářka. Ale jako jo, souhlas s tím, že story jako taková obsahovala dost děr a nelogičností a konec byl teda useknutý dost.
Obecně teda moc nedávám knihy, které se týkají dětí a násilí na dětech, ale tohle bylo dobré a přečetla jsem to docela rychle.

30.01.2024 3 z 5

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Příjemná slow-rom knížka od mé oblíbené autorky, zatím se mi její knihy líbily všechny :) Holka mých snů byla hodně čtivá, dobře se četla, autorky suprově vykreslily charaktery obou postav :) Hrozně jsem si oblíbila svéhlavou Alex, věčně flirtující a proplouvající životem, ale i Molly byla skvěle napsaná, tišší, zakřiknutá dívka, která se moc neprojevuje. Konec sice předvídatelný, ale u těchto knih to tak bývá a upřímně - mně to moc nevadí. I když vím, jak kniha skončí, tak mě hlavně zajímá ten průběh, jak to k tomu konci dojde a co se mezitím všechno stane :)

Zatím ze všech čtyř autorčiných knih, které jsem četla, je Holka mých snů na 2. místě :) Na prvním je moje milovaná kniha Pět kroků od sebe <3

04.12.2023 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Tak tohle byla hodně zajímavé post-apo. Hodně mě zaujalo to téma ráje, Edenu, andělů, Noemova světa a tak, autorka si tady se světem skutečně vyhrála. Knížka se četla velmi dobře, ačkoliv jsem měla trošku trable s tím vyznat se ve všech těch jménech a i tak bych je asi teď nedala správně dohromady Co mě na knize ale maličko zklamalo, byl ten konec, osobně bych si představovala maličko jiný, na druhou stranu ale chápu, proč to autorka napsala tak, jak to napsala Pokud hledáte zajímavé post-apo s nezvyklým námětem, tak rozhodně mohu Soumrak Edenu doporučit Romantická linka tu nebyla nijak na sílu tlačena do popředí, za což autorku moc chválím Pro mně to byla první kniha od Lucie a už teď se těším na ty další, ve čtečce už mám Světla nad močálem, tak snad se mi přes tu kopu nepřečtených knih podaří se k ní brzy dostat

23.11.2023 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tak tenhle díl mě bavil zatím ze všech nejméně. Kvalita vyprávění oproti předchozím dílům o dost klesla a už to není tak záživné. Snad budou další díly lepší.

07.08.2023 3 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Tak myslím, že tahle kniha mi bude dlouho ležet v hlavě. Sice jsem u toho nebrečela jako jiní, ale já u knih brečím hodně málokdy, spíš ve mě zanechávají hluboký pocit. A ten budu mít i po písni. Budu na ni myslet určitě dlouho.

17.05.2023 5 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Pro mně to byla od autorky první kniha - série After mě minula. A musím říct, že mi kniha přišla velmi dobře napsaná, čtivá, sedly mi skoro všechny postavy, a konec mě hodně překvapil. Jsem zvědavá, co další díly přinesou v tomto příběhu.

02.01.2023 3 z 5

Seznam pro štěstí Seznam pro štěstí Rachael Lippincott

Příjemná, romantická jednohubka na dva večery :-) Líbily se mi krátké kapitoly, příběh díky tomu utíkal fakt rychle :-)

12.12.2022 4 z 5

Delphine a její nový začátek Delphine a její nový začátek Beth Morrey

Tak tuto knihu mohu rozhodně doporučit. Hltala jsem stránku za stránkou a najednou za pár odpolední jsem byla na konci. Rozhodně si ji někdy přečtu znovu, protože je napsaná hodně čtivým stylem a hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Navíc ona i její dcera jsou knihomolky :)

09.11.2022 4 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Tahle kniha se mi hodně líbila :) Jelikož jsem četla Pět kroků od sebe, Hvězdy nám nepřály a podobné, tak jsem očekávala podobný příběh, jako v těchto knihách, a dostala jsem ho. Následně po dočtení jsem si pustila i filmovou verzi a musím konstatovat, že se velice věrohodně drží knižní předlohy, což bývá čím dál méně časté. Takže rozhodně mohu doporučit jak knihu, tak i film :) Maličko mi trvalo si zvyknout na časové skoky, ale pro kontext příběhu dávaly smysl, když se to na konci celé spojilo. Solidní 4 hvězdičky :)

25.10.2022 4 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Oddechová kniha, sice plná klišé, ale člověk si u toho dokáže dost odpočinout, nemusí na nic myslet a ještě se u některých pasáží zasměje. Hlavní hrdinka trochu naivní a pomalejší, Charlotte naprosto na facku. Obálka je přesně taková, po které bych v knihkupectví sáhla, a tématem se mi kniha hodila do momentální nálady a mého vkusu, ačkoliv pomalu začínám přecházet na spíše náročnější romány - ono ale není od věci si občas přečíst i něco jednoduššího a pohodového :) Mě kniha bavila, a asi si ji v budoucnu přečtu znovu :) Mohu doporučit :)

17.08.2021 4 z 5

Cirkus Karanténa Cirkus Karanténa Mike Jedinela (p)

Kniha byla čtivá, často jsem se i zasmála, občas jsem se pěkně naštvala za autorovy názory. Ale celkově kniha byla hodně slušná, dost často jsem si představovala všechny ty destinace, kde se hlavní hrdina Mike nacházel. Bohužel můj zážitek z knihy dost kazil použitý nekvalitní papír a nekvalitně udělané desky, ze kterých se mi loupal vrchní igelit, který měl desky chránit proti poškození. A co mi doslova pilo krev, byly skoro nekonečně kapitoly. Nejsem fanoušek moc dlouhých kapitol, ale vždy to nějak dokážu překousat. Ovšem tady ty kapitoly byly fakt extrémně dlouhé. Proto hodnotím 3/5.

29.06.2021 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

#audiokniha - Kovyho jsem sledovala na youtube jednu dobu hodně, hltala jsem každé video, které vydal. Ale po letech už můj zájem o něj dost opadl. Ale na Audiolibrixu jsme narazila na to, že jeho kniha OVŠEM vyšla i v audiu a že ji sám namluvil. Jelikož plním audioknižní výzvu a je tma právě bod - Audiokniha namluvená autorem, řekla jsem že to zkusím. Můj oblíbený youtuber a zároveň splněný bod ve výzvě, proč ne. Knížka je zajímavá, fanouškům Karla přinese spoustu zajímavostí z jeho života. Nemám, co bych knize vytkla.

27.05.2021 4 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Ačkoliv mám youngadult ráda, tak mi tohle moc nesedlo. Nápad byl dobrý, ale zpracování dost pokulhávalo. Ačkoliv je to youngadult, líbilo se mi že se autorka věnovala hodně i jiným postavám, než té hlavní. Ale celý ten text mi přišel takový koatrbatý, neuhlazený. Je z toho hodně cítit, že je to autorčina prvotina. Nicméně dle konce bych řekla, že to bude mít pokračování, do kterého se asi i pustím.

Jo a nemám ráda ty potvůrky, protože jsou to prostě okopírovaný rarachové z Harryho Pottera ????

04.01.2020 3 z 5