reykjavik reykjavik komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Komu by série H.P. nezůstala v srdci?

05.03.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh o malém chlapci, který se stal čarodějem.
Říkáme si: neoriginální, očtené...
Naopak.
Celá série Harryho Pottera je úžasné dílo a je to vrchol fantasy knih, které byly napsány.
Od záchrany kamenu mudrců až po bitvu o Bradavice.
Není co bych dodal...

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Výborná kniha, která zaujme, pobaví, poučí a uchvátí. Jules Verne zase v této knize "předvídal", co bude v budoucnu, což je o to lepší.

05.03.2012 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Ohromující konec celých ohromujících letopisů

08.02.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha sama o sobě je vcelku výborná. Prokreslené postavy a dobrý děj. Ani tak moc nevypráví o trifidech samotných. Je to prostý boj o holý život, když lidstvo postihne velká skáza.
Vůbec mi nevadil sdlouhavější začátek, kdy hrdina vypráví o tom, jak se trifidi dostali na Zemi.
Po čase mě ale kniha začala trochu nudit.
Pak se ale objevilo další překvapení a kniha znova nabila dobrý spád.
Takže dobrá kniha pro čtenáře science fiction.

06.02.2012 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ...
malý hrdina, přesto velká kniha...

07.02.2012 5 z 5

Musím přiznat, že jsem si tuto knihu koupil jenom díky velice originálním a tajemným obrázkům. A díky bohu za to. Tato kniha je důkazem toho, že pravá mystery fantasy ještě nevymřela! Ta tajemná atmosféra ostrovu, náhlá zjištění a opuštěný sirotčinec, to vše vás nutí knihu ani na vteřinu nepustit. A za obrovské plus pokládám to, že je kniha napsaná v ichformě (tz. vypravěč je hlavní postava) a proto se o hrdinu tolik bojíme. Prožíváme s ním drsnější, ale i romantické chvíle, které jsou opravdu nezapomenutelné. Obrovský zážitek, který jsem dlouho z žádné knížky nepocítil!

01.04.2013 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Vtipné, reálně napsané povídky, které uvítají ti, kteří mají dlouhou chvíli a nudí se. Rychle vtáhnou do děje a je nesnadné je potom pustit.

25.03.2012 5 z 5

Díl plný podezření a neuvěřitelných zvratů.
Další skvělá část celé série.

05.03.2012 5 z 5

Napínavý, předposlední díl série.
Tajemství ohledně Voldemorta se začínají pomalu odkrývat.
Podle mě jeden z nejlepších dílů.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Podle mě nejslabší díl.
Boje upírů a vlkodlaků...
Nejlepší části knihy je, když členi Cullenovy rodiny vypráví, jak se do ní dostali.

07.02.2012 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ohromující detektivka ohromující spisovatelky.
Strhující básnička na začátku, která působí na čtenáře trochu neblahým dojmem, dává pocit tajemnosti.
Knížka vás vcucne do děje, že ji nebudete chtít pustit. Je plná tajemství a nečekaných zvratů.
Po několika stránkách se budete třást nedočkavostí z toho, kdo je vlastně vrah.
Ač tam nevystupují Christiiny typické postavy (slečna Murplová a Hercuile Poirot), děj knihy neztrácí na dokonalosti.
Určitě přečíst.

To To Stephen King

Děsivá kniha, která (i přes svou objemnost) vtáhne svoje čtenáře s neměřitelnou sílou do děje. Vraždící klaun Pennywise, který se dokáže měnit v různé tvory je absolutně perfektním prokreslením zla, které Derry sužuje. Stejně jako u WENDIGA ve Řbitovu zvířátek nevíme čeho se máme doopravdy bát. Hrdinové knihy jsou výborně prokreslené, takže se o ně vcelku bojíme.
Pro fanoušky filmů byl natočený i televizní film se stejným názvem.
Kniha je oproti zmiňovanému filmu o 100% lepší.
Takže kdo nečetl, přichází o zážitek, který se nedá opakovat..

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Říká se, že to je nejděsivješí kniha kterou King napsal. Mě až zas tak děsivá nepřipadá. Tahle kniha potěší čtenáře psychologických hororů, kde převážně velkou roli hraje psychika.
Celý děj knihy je jí naplněný.
Děsivé WENDIGO, které není pořádně v knize vykresleno dodává tajuplnost celého díla. Možná, že je dobře, že nevíme jak onen tvor vypadá. Bojíme se víc, když neznáme čeho se vlastně bát máme.
Pro mě -výborný zážitek.

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Fascinující příběh, který jsou tak reálné a přesto tolik vzdálené od dnešní doby...

25.03.2012 4 z 5

Další z knih na které se snadno nezapomíná...
Víc není co dodat

Koralina Koralina Neil Gaiman

Skvělá pohádkovohororová kniha pro odreagování i pobavení. Není moc náročná, přečíst a pochopit by ji měl každý.

05.03.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Ani jedna ze stran mi nepřipadala nudná.
Bavila mě a zároveň tajila dech.
Doporučuju pro ty, kdo se doma nudí.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ohromující kniha, která bezpochyby zapůsobí na všechny čtenáře.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Klasika.
Další skvělé dobrodružství s partou Rychlích šípů.

07.02.2012 5 z 5