Restang Restang komentáře u knih

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Úžasný příběh plný emocí, který stojí za přečtení. Hlavní hrdinka mě štvala, jak přivírala oči nad problémy, které by měla řešit, ale kdo bez viny, hoď kamenem. Takže by mě na konci zajímalo, jak to budou řešit.. Ale jinak za pět *

06.03.2021 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Úžasný příběh plný emocí, stojí za přečtení. Elin mě štvala tím, jak zavírala oči před problémy, ale kdo bez viny, hoď kamenem. Možná bych na konci jen trochu víc rozvinula vztahové záležitosti manželů do budoucna. Takže dávám i tak plný počet *

05.03.2021 5 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Zajímavá kniha, sice jsou v ní poznatky, které se dočteme od M. Kondo, nicméně je to čtivější, není to tak strohé, jsou tam i autorčiny myšlenky a náhledy jiných lidí plus odkazy na knihy. Takže za mne rozhodně lepší. :) 3+*

16.08.2020 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Hodně dobrá detektivka, čtivá, mile překvapila, ale.. nějaká tu jsou. Také bych čekala lepší závěr a ta Natasha.. :) Dále jeho minulost, to by mu to vážně přišili, tam se řeší vraždy a na tohle by byli krátcí ? :) No budiž.. Akorát tedy nevím, zda jsou dnes detektivky nebo thrillery o to víc hodnocené, když jsou tam brutality jako třeba u Cartra, ten hraje v knihách hlavně na ty brutality. Tahle byla dle mého lepší, uvidím v dalších dílech. Takže pro začátek dávám velmi slušných 3,5 *

30.07.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Byl to risk, normálně knihy tohoto typu nečtu, kromě Sparkse apod., ale to je jiný levl. První kniha z této série, kterou jsem četla. Myslím, že člověk o nic nepřijde, když nějakou vynechá. Bude to stejně jako číst 4 v 1, později 5 v 1..atd. Sladké, hrozně sladké, také mě nejvíce zajímal vývoj cukrárny a ministřípky z Paříže. Třeba si zase přečtu nějakou z této série, ono se to dobře čte i když je to romanťárna, ale dám si pauzu, byla bych přeslazená od hlavy až k patě. Dilema hvězdiček, tak za 1,5 * za náctiletou romantiku, za čtivost půl a za příběh kavárny půl navíc. Tak sumárum 2,5 * Víc fakt ne.

18.07.2020 2 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Nebudu hodnotit momenty v knize, které jsou dle mého přitažené za vlasy. Nicméně velmi slušná detektivka se zajímavým námětem. Ten konec byl dobrý, ale zdá se mi, že tam toho bylo trochu moc. Sumárum za mne slušné 3+ hvězdy. A jsem zvědavá na další díl.

19.06.2020 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Taková průměrně dobrá kniha, chvilkami mě to bavilo, někdy méně. Ale asi o chlup lepší než Houbařka. Takové 2 -3 *

15.04.2020 2 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Sparks je sázka na jistotu, když chcete něco oddechového a emočního. Moc hezký příběh. :) Jeden z nej.

28.01.2020 5 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Toto je pro mne tak trochu rozporuplné dílo. Na jednu stranu mě to bavilo a nutilo číst, abych věděla jak to tedy je.. Ta psychologická linka a nápad nebyl špatný. Na druhou stranu to občas bylo méně zajímavé a trochu se vleklo. Zkusím možná ještě její jinou knihu. Za mě dobrá 3 s přimhouřením oka.

12.11.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Autorovy knihy nečtu popořadě (zatím). No musím vystoupit z řady nadšenců, ale pro mne se žádné wau nekoná. Ano, je to čtivé, má to spád a asi to vybočuje svým drsným popisem vražd. To asi přidá na ,,zajímavosti,, pro některé. Takže určitě si přečtu nějakou další, ale klidně si dám i pauzu od jeho knih a nebudou mi moc chybět. Takže i tato kniha tak za tři hvězdy.

12.11.2019 3 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Tak bylo to takové jednodušší než její série, ale bavilo mě to. Taková detektivka na pohodu bez velkého přemýšlení.. Její odbočení řekla bych. Konec předvídatelný u toho mladšího, u dědy tolik ne.. Tak za 2,5 *

02.09.2019 2 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Lež mě nebavila. Nehoda byla celkem dobrá a kniha Zmizelý oproti dvěma předešlým knihám mě zatím bavila nejvíc. Dobře se to četlo, takový konec jsem nečekala. Nebyl sice wow, ale nečekaný ano.

26.08.2019 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tak byla to taková pozvolná milá detektivka, což jsem očekávala. Trochu jsem měla problém s tím, že mě tolik nevtáhla do děje. Nicméně ten jiný styl detektivky je zajímavý a dám šanci dalšímu dílu a uvidím.

14.07.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak další díl za mnou, Bryndza vyloženě nikdy nezklame a mám ho ráda. Nicméně opětovné odhalení vraha dost brzy mi trochu vadilo a ten ,,přestřelený,, závěr za to ubírám hvězdicku.

25.06.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Zajímavý námět vsazen do severského prostředí. Kniha se dobře četla, ale občas jsem se malinko ztrácela a ke konci, už to bylo trochu překombinované. Moc vražd a vrahů, politické špinavosti, kdy do toho zapletou i jiné..,zneužívání.. A Tupaarnaq ta byla skoro jako Xena zpočátku. :) Za mne spíš 3,5* Za přečtení kniha stojí, ale další díl nevím, zda si pořídím. Trochu váhám.

03.03.2019 3 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Dobrý Sparks, dobrá kniha, ale má i lepší knihy. Ta snaha o trochu ,,krimi zápletky,, nevím, zda mu tak úplně jde.. Za mě slušná 3+.

14.02.2019 3 z 5

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Toto je kniha pro cílovou skupinu oddychovek typu Vasilková ap. Já si ji náhodně a v rychlosti půjčila v knihovně (ještě, že tak). Nedočtu, nehodnotím. Za mne ne.

09.02.2019

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobrá, čtivá detektivka, tak za 3,5 *. Mám ráda, když je tam i kousek osobního života u hlavních vyšetřovatelů. Určitě budu číst další knihy v pořadí. Kdo chce něco nenáročného, doporučuji.

09.02.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bryndzu čtu ráda, jeho knihy jsou čtivé a celkem napínavé. Ale asi se mi kniha Dívka v ledu líbila o malinko více. Nejsem totiž moc nadšená, když se dovtípím, kdo je tím vrahem a navíc, když o pár stránek dále je to odhaleno. Takže zbývá jen chytit a usvědčit vraha.., toho pravého. Ale určitě stojí za přečtení a konečně se děj neodvíjel jen v zimě :)

04.08.2018 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Tak jsem asi výjimka, ale mně se kniha nečetla moc dobře. Příliš rozvláčné, zdlouhavé popisky.. Námět není špatný, ale.. Knihu předám dále.

24.06.2018 2 z 5