ReniHan ReniHan komentáře u knih

Byla to moc hezká knížka, ale od strany 300 začala být hrozně chaoticky napsaná, a já se v ději strácela. Zbytek knihy byl však moc hezký. Samozřejmě bych to nenazvala nějakou zázračnou knihu, ale jako lehčí čtení klidně. Určitě si přečtu i další díly :)

20.05.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Myslím, že je to trochu přeceňovaná knížka.

20.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejlepší díl z celé série

01.01.2018 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Dlouhá a pomalá kniha o unáhlených rozhodnutích.
O Donně Tartt se nedá nepřemýšlet. Její knihy jsou tak jiné, že i když se vám něco na nich nelíbí, pořád sklidí váš obdiv za rozmanitost a odlišnost.

18.05.2023 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Když nemáte co říct nebo to neumíte smysluplně podat, ale umíte to roztáhnout na 300 stránek. Nic moc. Jsem zklamaná.

12.09.2022 3 z 5

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

Nečtu thrillery, přesto jsem ráda, že jsem do ruky vzala právě tuhle knížku. Atmosféru, kterou tato knížka navozuje je neuvěřitelná, že jsem ji musela často odkládat. Nebylo to tím, že by byla tak špatná či nudná, že se mi nechtěla číst, naopak jsem toužila vědět víc: Ale ten nepříjemný pocit. Bude vám z knihy úzko aniž byste věděli proč. Popsala bych to asi takhle:
Představte si, že vejdete do pokoje, nikde nikdo a vy se koukáte kolem. Potom si všimnete, že dveře kterými jste vešli se zavřeli, ale vy jste nic neslyšeli. Tak co se to stalo? Kdo a proč?
Takový pocit jsem měla během čtení téhle knihy. Doporučuji!

PS: Velmi se mi líbila kapitola kde se vypráví o autoškole.

11.09.2022 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka, která vám zlepší náladu a budete se u ní hodně usmívat. Cath se za školní rok naučí žít a najde si spoustu nových kamarádů. Není to nic převratné, ale je to ta kniha kterou jednou za čas potřebujete na odpočinutí.
Knihu jsem četla v češtině a myslím že se hodně vtipů ztratilo v překladu, pokud si ji v budoucnu znovu budu chtít přečíst, sáhla bych po originále.

26.06.2022 4 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Z knihy pravidelně beru recepty maximální spokojenost.

Jenom když jsem knihu dostala, tak jsem nějak nepočítala, že ty recepty budou FAKT EVROPSKÝ :D čekala jsem něco více slovanského, ale nakonec jsem dostala francouzské recepty. Ale to je moje chyba, né kuchařky.

14.02.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Já vám nevím. Já tu mangu jednou za čas zkusím, ale vždy jsem zklamaná. A nevím jestli důvod je forma vyprávění nebo příběh celkově. Možná jiná manga mi nebude připadat tak hloupá.

11.03.2020 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Kniha to byla dobrá, moc jsem si ji užila, ale konec, který zůstal otevřený trochu otevřený mě zklamal. Měla jsem pocit lenosti. Že autorka byla líná příběh plně uzavřít.

19.01.2020 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Úžasné. Předtím to bylo dobrý a teď je to mnohem lepší. Autor se poučil z chyb předešlé knihy. Zde není takové chaotické přeskakování mezi časy. Podařilo se, o co autor usiloval. Napínat čtenáře a odhalovat tajemství z jiných perspektiv. A samozřejmě i na slzy došlo.

22.10.2019 5 z 5

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

Kniha splňuje co splňovat má. Nenásilnou formou děti učí finanční gramotnosti.

03.08.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Byla to skvělá jízda. Nemám slov.

08.06.2019 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Já mám ráda, prostě Lucinku a Edmunda. Proto se mi líbila jen ta poslední část. Miluju tu sérii.

09.05.2019 5 z 5

Warren Trinásty a Vševidiace oko Warren Trinásty a Vševidiace oko Tania del Rio

Byla to krásná oddechovka. A ilustrace stály také za to :)

15.04.2019 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Myslím, že popis knihy je trochu přehnaný. Kniha je docela normální a překvapivě nic z žánru Fantasy. Ale ke konci mě to chytlo opravdu neuvěřitelně a všem čtenářům doporučuji kapesník po ruce. :)

19.01.2018 4 z 5

Na to jak jsem hltala první dvě třetiny tak poslední čast byla pro mě hrozné utrpení. Příšerný patos. Opravdu mě to mrzí, protože to bylo velmi slibné.

07.03.2024 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Aspoň byla čtivá! Příběh je však o ničem a postavy si určitě nebudu pamatovat.

18.05.2023 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Tak to šlo dolů rychle! První díl byl stručný, ale aspoň zábavný, teď je to jenom stručný. Tohle lidi srovnávají s Harry Potterem?! Představte si Kámen mudrců, ale kdyby v knize byly věci jenom zaobírající se kamenem mudrců a vynechaly by se ty momenty, které rozvijí postavy a jsou vtipné. To jest Percy Jackson.

02.07.2022 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Za mě zklamání. Kniha byla sice čtivá, ale velmi předvídatelná. Námět mi nepřišel nijak extra nápaditý (kniha by se měla jmenovat Replikant). Další díl číst nebudu.

22.06.2019 2 z 5