renefer renefer komentáře u knih

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Po přečtení Sookie jsem čekala něco víc "fantazy". Ale tady jde o jednoduchý detektivní příběh, jedinou vyjímkou je Harper. Opět nezdravě postižená, tentokrát schopností vnímat mrtvé a svou citovou vazbou na nevlastního bratra. Autorka si mohla s celým příběhem víc vyhrát, příjde mi to takové nedotažené, i když vraha jsem neodhalila.

15.11.2013 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Daryl Gregory

Očekávala jsem nějaký krvák plný démonů a příšer. Ale byl to celkem hezký fantazy příběh, i když na můj vkus moc klučičí :-)

15.11.2013 3 z 5

V zajetí stínů V zajetí stínů Kay Hooper

Hezké čtení, a i když to není přímo detektivka, spíš thriler, tak se mi to libilo. Konec byl opět překvapivý.

06.11.2013 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Autor se inspiroval seriálem Městečko Twin Peaks a je to opravdu znát. Dokonalé město, dokonalí lidé a pod povrchem se skrývá hrůza. Opět mi tam vadila některá hororová kliše. Hrdina, bývalý voják z povolání, si nechá nabančit bandou dětí, neustále utíká z nemocnice a místo toho, aby si své útěky připravil, prchá nahý a hladový... Konec je originální a upřímně mne překvapil.

02.11.2013 3 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Styl psaní Iris Johansen, což mi dokonale vyhovuje. A taky moc podařená obálka. Jen mi tam chybí víc té romantiky a taky editor odflákl svou práci. Např. str. 282:
"Nepatřím tu a nejsem součástí městského života. Nastěhovala jsem se tu, abych našla klid stejně jako teta."

29.10.2013 4 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Jako detektivka nic moc, ale......... Death nebo Falin? Jsem zvědavá na další díl.

29.10.2013 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kinga jsem četla coby teenager a líbil se mi. Teď jsem se k němu zkusila vrátit, ale nějak se už nechytám. Rozčilují mě psychotické vpisky do textu i absolutní neschopnost Wendy bránit se. Prostě typický horor, kdy lidi chodí do míst, kam by člověk se zdravým rozumem nevstoupil, dělají věci, které jsou postavené na hlavu a při útěku klopýtají na schodech...

24.10.2013 3 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Začátek byl pěkná nuda. Tori se pořád nimrá ve svých pocitech coby nově zrozený vlkodlak. Taky vztah s Rubenem byl pojatý dost hopem - zachráněná, škábnutá, přeměněná a šup do postele. Celé to získalo šmrc s objevením Eliaha a opravdu jsem byla zvědavá, koho si vybere. Trochu jsem fandila Eliahovi, Rubenovo chování mě občas dost vytáčelo i to jak Tori ustupovala a pořád brečela. Epilog si mohla autorka odpustit - ale to by si asi nikdo nekoupil další díl, že ??

18.10.2013 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Zase jsem začala sérii od třetí knihy. Došlo mi to když se v knize začaly objevovat narážky na předchozí dobrodružství.Tak mne trochu mrzí, že si BB art nedá práci a nenapíše na předsádku, který díl které série to je a kolikátý v pořadí. Jinak knihu samotnou hodnotím velmi pozitivně, četla jsem od tohoto spisovatele Ledový ostrov a Podzemní říše a přišlo mi to jako pěkné slátaniny. Tahle kniha je zatím nejlepší,co jsem od něj četla, i když je to takový trošku horor. Těším se na další díly ze série Sigma Force.

18.10.2013 5 z 5

Okouzlující únosce Okouzlující únosce Shannon Drake (p)

Nechápu proč Domino vydává sérii Victorian Fairy Tale od druhého dílu... Tato kniha je v pořadí třetí a musím říct, že je rozhodně lepší než předchozí díl. Ally si nenechá nic líbit a až na útěky přes zeď jedná vcelku rozumně. Stejně tak Mark, hned pozná, kdo je a.anonymus, takže nemusím během čtení protáčet oči nad hloupostí hrdinů. Pachatel zůstal až do konce knihy neznámý a tak to má být.

09.10.2013 4 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Ačkoliv knížky od této autorky moc nemusím, tahle se mi líbila. Četla jsem spoustu kladných a nadšených recenzí na knihy od LH, takže jsem se jimi zazásobila a jak jsem začala číst, tak mi došlo, že tohle není můj šálek čaje. Nicméně každou poctivě přečtu a pak pošlu dál. Až na tuhle. Možná, že to není úplně typický styl této spisovatelky, ale já jsem se celou dobu skvěle bavila. Nejvíc mě dostal "připojený Karlík" :-)

06.10.2013 4 z 5

Tma před úsvitem Tma před úsvitem Hana Oboda Kolaříková

Myslím že tento styl psaní už je out. Nevím, proč by knihy o historii měly být psané zastaralou češtinou, člověka to nevtáhne do děje. Navíc autorka dost často jen naznačuje. Co se stalo se člověk dozví až třeba o pár stránek dál. Některé věty vůbec nedávají smysl. Další negativ je pro mě přílišná úmrtnost postav, hlavně dětí. Vím, že ta doba byla krutá, ale kdybych si chtěla číst, jak to doopravdy bylo, sáhnu raději po literatuře faktu. V beletrii mě víc potěší, když dobro zvítězí nad zlem a umřou jen darebáci. Proto čtu knihy.

04.10.2013 3 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Tak nevím, byla jsem po přečtení knihy dost zklamaná. Čekala jsem něco na způsob Anity Blake, ale v hlavní roli s Meredith. Detektivní zápletku tady ale vůbec nehledejte. Od začátku je jasné, kdo za vším stojí a celá kniha je vlastně takový citový výlev autorky, která má evidentně ráda vysoké muže s dlouhými vlasy různých barev a mindrák ze své vlastní výšky. Hodnotím ale pozitivně žánr urban fantazy okořeněný erotikou.

02.10.2013 4 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Kniha má zajímavou záplatku, která nepostrádá napětí a sex. I když musím říct, že milostné scény v této knize na mne působí dost rozpačitě, rozhodně nejde o \"sexy smyslný příběh\", jak je psané v anotaci. Je spousta jiných autorek, kterým tento popis sedí daleko lépe (třeba z urban fantazy L.K. Hamilton).
\"Vlčí horečka\" se mi líbí, konečně zase někdo vymyslel něco nového.Člověk si nemůže při čtení říct, ježiš, ta holka je nymfomanka, ona má chudák přece vlčí horečku :-)

27.09.2013 4 z 5

Bitva o Atlantidu Bitva o Atlantidu Greg Donegan (p)

Poslední díl sice nebyl nejlepší, ale konečně jsem se dozvěděla, kdo je Stín (což mě překvapilo) a kdo Ti dřívější (to už jsem tušila).
Děj se opět odehrává na různých místech, v různých časových osách. Sledujeme současnost s Danem a Earhartovou, boj mezi Konfederací a Unií, boj Zulů proti Angličanům a zformování první protistínové jednotky na zničené časové ose. Všechny nitky směřují ke konečnému útoku proti Stínu.
Na škodu je velká úmrtnost hlavních postav, přece jen máme všichni rádi happy end :-)

23.09.2013 5 z 5

Útok na Atlantidu Útok na Atlantidu Greg Donegan (p)

Tenhle díl mi příjde z celé série nejslabší. Nejenže si autor nastudoval něco z fyziky a teď nás tím ohromuje na vícero stranách, ještě ke všemu se zde z minulosti zaměřil na období boje bělochy s indiány u Little Big Hornu a je to popsáno opravdu dost drasticky. já jsem na mayovkách vyrůstala, ale ty vždycky končily happy endem, zatím co tady je to naopak. Navíc nemám ráda dějiny Ameriky (kromě předcolumbovských), takže tenhle díl mi opravdu nesedl.
Celý příběh začíná trochu ztrácet logiku, protože všechny časové osy Země jsou obětovány, aby se zachránila jedna - ta naše. Ozáření námořníci z jiné časové osy slouží jako palivo pro pohon dopravního prostředku Stínu, který vezme z další časové osy ozón a dopraví ho do té naší.
Doufám, že poslední díl série vše napraví.

21.09.2013 3 z 5

Brána Atlantidy Brána Atlantidy Greg Donegan (p)

Další díl boje o záchranu Země. Už jsem si trochu zvykla na střídání různých dějových linii, protože k této knize to prostě patří. Tentokrát dojde k útoku na planině Nazca. Mezitím sledujeme poslední boj spartského krále Leonidase s Peršany u Thermopyl a dalším místem, kde se děj odehrává, je oblast mezi světy, kde proti valkýrám bojuje Amelie Erhartová s hrstkou lidí z různých dob.
Daneovi se nakonec podaří pomocí kněžky ze starověké Sparty svět zachránit, ale hrozba bohužel trvá. Nejenže Stín dále útočí, navíc dojde k radioaktivnímu zamoření z Černobylu a ve finále nám ještě díky odčerpání ozónu Stínem zbývají dva roky než dojde k úplnému zničení ozónové vrstvy.
Autor nás opět detailně informuje o použitém technickém vybavení současnosti, ale přesně popisuje i strategii útoků spartské armády. Je vidět, že se na knihu obsahující minulost, současnost i budoucnost opravdu dobře připravil.

14.09.2013 5 z 5

Ďáblovo moře Ďáblovo moře Greg Donegan (p)

Další napínavá kniha z řady Atlantida. Líbí se mi, jak autor zakomponoval do děje veškeré záhady světa, Bermudským trojúhelníkem počínaje a křišťálovými lebkami konče.
Tentokrát se Stín pokouší rozbouřit sopku na Antarktidě a tím vyvolat řetězovou reakci způsobící zničení světa. Naštěstí se několika vědcům podaří otevřít portál v Ďáblově moři a proniknout do jakési přechodové oblasti mezi naším světem a světem Stínu. Čas zde neprobíhá lineárně a tak se zde ve stejný čas setkává gladiátor Falco z r.79 n.l., Amelie Erhartová a lidé současnosti. Společnými silami se jim podaří postup Stínu zastavit. Zatím....
Dala bych i pět hvězdiček, ale vadí mi střídání dvou dějových linek, současné a té z roku 79, kdy zmizely z mapy Pompeje. Konec to vysvětluje, nicméně mě rozčilovalo přerušování příběhu a chvíli mi trvalo, než jsem si opět ujasnila kdo je kdo.

10.09.2013 5 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Vzhledem k tomu, že jsem začala od druhého dílu, zdá se mi první srovnatelný. Autorka píše v aktuálním trendu urban fantazy, jen se jí podařilo dát tomuto žánru jiný rozměr. A tak místo vlkodlaků a úžasných upírů tady máme Danany, hnusné upíry, Stíny a ostatní těžko definované bytosti.
Hlavní hrdinka Mac se vypraví do Irska, najít a ztrestat vraha své sestry. Během zdejšího pobytu zjistí, že vůbec nemá tušení, kdo vlastně je a jaké bytosti se pohybují kolem ní.
Jejím ochráncem se stává Barons, přičemž není jasné, jestli mu není dobrá jen pro vysledování dananských předmětů moci.
Ale nejhlavnější otázkou zůstává...kdo k sakru vlastně ten Barons je???

05.09.2013 4 z 5

Atlantida Atlantida Greg Donegan (p)

Opravdu hezká a čtivě napsaná kniha. Začátek je v minulosti u starých Khmerů v oblasti dnešní Kambodže, ve městě Angkor Kol Ker. Postupně se časem dostáváme do současnosti se stále stejným problémem - místy na Zemi, zvaných brány, ve kterých neplatí fyzikální zákony a kdo do nich vejde, už se víckrát neobjeví.
Kromě jednoho člověka - Erica Dana. Celá jeho jednotka z období vietnamské války sice zmizí v oblasti kambodžského trojúhelníku, ale jemu se podaří zachránit. Slyší totiž "hlasy", což je něco jako mimosmyslové vnímání. A tak když z angkorské brány výjde neznámý signál, který se naváže na naši družici na oběžné dráze a postupně zasáhne celou Zemi, obrátí se CIA právě na něj. Na jediného člověka, který to přežil a může říct, co se tam vlastně děje.

01.09.2013 5 z 5