Atlantida

Tři místa na povrchu Země odolávají všem pokusům o vysvětlení: Bermudský trojúhelník, Ďáblovo moře u Japonska a malá oblast v Kambodži. Uvnitř těchto oblastí mizí letadla, ztrácejí se lodě a v Kambodži zanikla dokonce celá civilizace. Nyní byla odhalena ničivá síla zodpovědná za tyto záhady. Přepadli nás už v minulosti. Před deseti tisíci lety. Tehdy zničili Atlantidu. A teď jsou tu opět......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5871/atlantida-5871.jpg 4.353

Atlantida (1.)

Atlantis (1999)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Kniha Atlantida

trudoš
01.09.2017

Bermudský trojúhelník, Ďáblovo moře, Kambodža - všechna tato místa spojuje tajemství. Za podivných okolností zde mizí letadla, lodě, ponorky i lidé. Záhada, kterou ani moderní věda není schopná rozumně vysvětlit. A aby toho nebylo málo, teď skrze tyto lokality útočí na lidstvo technologicky vyspělý nepřítel, který už jednou uvedl Zem v chaos. Tehdy padla Atlantida. Teď začíná nemilosrdný zápas o planetu znovu...
Svižný akční příběh, který má spád od první do poslední strany, což je sice otřepaná fráze, nic ale tuhle knihu nevystihuje lépe. Vypravěč utahuje šrouby napětí na maximum a nedá čtenáři ani na okamžik vydechnout, s čímž však přichází i největší nešvar celého románu - jde totiž o úvodní svazek šestidílné série, takže pro rozřešení VŠECH tajemství musíte obratem investovat do pokračování. Protože odpovědí či řešení se zde nedočkáte ani náznakem. Jinak ovšem slušný vojenský thriller o boji s mimozemským nepřítelem, ačkoli dle mě nic, co by překračovalo hranice pulpové literatury.

Thebookman
06.01.2016

Již to bude letos 10 let, co se na pultech knihkupectví objevil tento první díl s jednoduchým názvem - ATLANTIDA. Škoda, že od té doby je tato 6-ti dílná série opomíjená, ne-li už skoro zapomenuta. Já ale na sérii Atlantida nezapomenu nikdy. :-)

Thebookman
15.06.2015

Tak na tuto knížku a její další díly nikdy nezapomenu. Moc dobře se to četlo a stránky před očima jen utíkaly. Je pravda, že mě zaujal jako první obal, ale když jsem se pustil do čtení, nelitoval jsem. Dějově velice zajímavé. Prolínání časových úseků dobře rozvrhnuto, prostě lahůdka. :-)

Elhzar
03.11.2014

Několik dějových linií, ze začátku postupujících historií s postavami a s krátkým vhlédnutím do daleké minulosti místa děje. Postavy jsou vcelku zajímavé, děj překvapující a nepředvídatelný, zasazený do reálného světa provázaného s opravdovými událostmi. Čtenář neustále očekává, co se stane na další stránce a vždy je celkem překvapen. Nebo alespoň já byl :)

renefer
01.09.2013

Opravdu hezká a čtivě napsaná kniha. Začátek je v minulosti u starých Khmerů v oblasti dnešní Kambodže, ve městě Angkor Kol Ker. Postupně se časem dostáváme do současnosti se stále stejným problémem - místy na Zemi, zvaných brány, ve kterých neplatí fyzikální zákony a kdo do nich vejde, už se víckrát neobjeví.
Kromě jednoho člověka - Erica Dana. Celá jeho jednotka z období vietnamské války sice zmizí v oblasti kambodžského trojúhelníku, ale jemu se podaří zachránit. Slyší totiž "hlasy", což je něco jako mimosmyslové vnímání. A tak když z angkorské brány výjde neznámý signál, který se naváže na naši družici na oběžné dráze a postupně zasáhne celou Zemi, obrátí se CIA právě na něj. Na jediného člověka, který to přežil a může říct, co se tam vlastně děje.