Brána Atlantidy

Napadli nás už v minulosti. Před deseti tisíci lety způsobili zánik Atlantidy a rozvrátili lidskou civilizaci. Stínu se podařilo způsobit v našem světě spoušť. V Bermudském trojúhelníku. V Ďáblově moři. V záhadné oblasti v Kambodži. Nyní se dávný nepřítel lidstva vrací. Vše začíná katastrofickým snem bývalého příslušníka Speciálních jednotek Erika Dana - podle něj Zemi před více než čtvrtstoletím zachvátil oheň. Jedná se o varování ohledně toho, co má nastat? Či o vidinu toho, co kdysi proběhlo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5869/brana-atlantidy-5869.jpg 4.332

Atlantida (4.)

Atlantis Gate (2006)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Kniha Brána Atlantidy

Thebookman
15.06.2015

Viz komentář u prvního dílu. :-) K tomuto dílu mám stejný názor. :-)

Elhzar
30.01.2015

Stejný styl jako předchozí díly, jen už se trochu více pohybujeme mimo "náš" čas nebo prostor. Některé věci v ději mi přišly tu a tam nelogické, či nedořešené.

A taky mě štve, když někdo v komentáři pode mnou odvypráví celý děj včetně konce!

renefer
14.09.2013

Další díl boje o záchranu Země. Už jsem si trochu zvykla na střídání různých dějových linii, protože k této knize to prostě patří. Tentokrát dojde k útoku na planině Nazca. Mezitím sledujeme poslední boj spartského krále Leonidase s Peršany u Thermopyl a dalším místem, kde se děj odehrává, je oblast mezi světy, kde proti valkýrám bojuje Amelie Erhartová s hrstkou lidí z různých dob.
Daneovi se nakonec podaří pomocí kněžky ze starověké Sparty svět zachránit, ale hrozba bohužel trvá. Nejenže Stín dále útočí, navíc dojde k radioaktivnímu zamoření z Černobylu a ve finále nám ještě díky odčerpání ozónu Stínem zbývají dva roky než dojde k úplnému zničení ozónové vrstvy.
Autor nás opět detailně informuje o použitém technickém vybavení současnosti, ale přesně popisuje i strategii útoků spartské armády. Je vidět, že se na knihu obsahující minulost, současnost i budoucnost opravdu dobře připravil.

Atlantida

Bob Mayer