Bermudský trojúhelník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před deseti tisíci lety... válka začala. Tři místa na povrchu Země odolávají všem pokusům o vysvětlení: Bermudský trojúhelník, Ďáblovo moře u Japonska a malá oblast v Kambodži. V Kambodži se ničivé síly skrývající se za těmito záhadami vrátily a pokusily se uvrhnout náš svět do chaosu. Lidé je díky statečnosti se štěstím odrazili. Ale válka ještě zdaleka neskončila. Odvěký nepřítel lidstva se vrací... Útok je zahájen odpálením jaderné střely z vod Bermudského trojúhelníku, která exploduje u zlomu mezi tektonickými deskami v Atlantiku. Jedná se o první úder bytostí známých pod označením Temní, o pokus vyvolat celosvětovou katastrofu podobnou té, jež před tisíci let zničila Atlantidu. Zatímco vědci na celé planetě závodí s časem, aby odhalili tajemství minulosti, která by bylo možné použít k obraně, bývalý příslušník speciálních jednotek Eric Dane vede skupinku lidí do chmurných hlubin Bermudského trojúhelníku, aby tu čelil nezastavitelnému nepříteli, který má jediný cíl - naprosté zničení veškerého života na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21883/atlantida-bermudsky-trojuhelnik-21883.jpg 4.448
Série:

Atlantida 2.


Žánr:
Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Atlantis: Bermuda Triangle, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Bermudský trojúhelník

trudoš
27.04.2020

Pokračování, které šlape v přesně vymezených mantinelech. Greg Donegan nic neprotahuje a hned zkraje metá po lidstvu atomovky, pročež tomu nezbývá nic jiného, než pátrat po zbraních z bájí a legend, jež by jim proti šmejdu z vesmíru pomohly. A šmejd jakoby něco tušil, začne hned dělat vlny, které zaplaví nejeden kus zalidněné pevniny. Prostě takový normální den na frontě.
Teď vážně, líbí se mi, že autor i přes pulpový záběr dokáže čtenáře strhnout. Neštítí se přitom žádného záhadologického motivu a srdnatě jej roubuje na vlastní dějovou linku. Je to hodně přitažené za vlasy, ovšem tak nějak sympaticky, potrpíte-li si tedy na tenhle druh vojenské literatury. Člověk přitom ani moc neřeší historické nesrovnalosti, čistě proto, že výsledek působí správně megalomansky. Akorát to prolínání dvou dějových linií mi přišlo zbytečné, protože nakonec se ukáže, že ta spojitost přítomnosti s minulostí měla pouze umocnit výsledný umělecký dojem. Tahle série ale s uměním vážně moc společného nemá.

Lacerta.j
15.10.2018

Bavila. Dve roviny deje do sebe na konci krasne zapadnou.


renefer
08.08.2018

Konečně se něco dozvídáme něco o světě za bránou, i když za to zaplatí životem jedna z hlavních postav. Další díl je stejně napínavý jako první. Autor nic neodbývá, všechno důkladně popisuje a vysvětluje, občas jsem to musela nechat být, protože mi z toho šla hlava kolem, samé superčástice, miony, technické vynálezy. Tuhle sérii prostě miluji!

Thebookman
15.06.2015

Viz komentář u prvního dílu. :-) K tomuto dílu mám stejný názor. :-)